Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus műtéte után, ezekért...

Kutyus műtéte után, ezekért külön fizetni kell?

Figyelt kérdés
Kutyusomat műtötték, és a műtét után még ki kellett fizetnem a gallért (ami gátolja hogy a sebhez érjen), valamint 4 napon át vinni kell antibiotikumos kezelésre, amiért szurinként 1500 ft + költséget kérnek, remélem a varatszedés dijtalan... felétek is így megy?
2018. jún. 14. 20:54
 1/6 A kérdező kommentje:
jut eszembe valami gyulladásgátlót is adott + ba neki, azért megint elkért 1500 ft-ot-.
2018. jún. 14. 20:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ivartalanították a kutyámat adott két napra való erős fájdalomcsillapítót, utána egy hétre való fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő gyógyszert. Gallért nem adott. Varratot nem kellett szedni mert felszívódó volt, de amikor visszavittem hogy megnézze hogy gyógyul nem kért el semmit, csak a kezdeti költségeket fizettem ki, de azok se voltak drágák. Nálunk a vizsgálatért nem kell fizetni, nincs díja konkrétan.
2018. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Gallér nálunk is fizetős. Van egy alapdíj 5ezer ft, amit fizetni kell, de ha kontrollra megyünk,egy megkezdett kezelés akkor ez kevesebb 2ezer ft. Varratszesésnél, csak ezt a csökkentett díjat kellett odaadni. De ha pl. bármilyen védőoltasra viszem, akkor kezelési költséget nem kell fizetni csak a szurit számolják fel. Ha féreghajtóert, vagy nexgardért megyek,akkor sincs alapdíj. Ha olyan gyógyszer kell, amiért állaptatikaba kell menni és receptet írnak, akkor a receptdíj 1000 ft.
2018. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nekem antibiotikumot adott neki injekció formában 1500 ft kért értük. Így utólag, mind1 lett volna ha gyógyszerként kérem el. Minden nap 4 kapszula, és 1000 ftból kijött volna szerintem, max 2000. Így meg benne volt + 6000 ft-ban.

A varratszedés a műtéthez tartozik, azért nem kéne kérnie külön pénzt. Már a bunkóság határa nálam.

2018. jún. 14. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

A gallérért pénzt kértek volna - de volt már itthon, így nem kellett - antibiotikumot receptre írtak fel díjtalan + fájdalomcsillapító, a varratszedésért nem kellett fizetni.

Két különböző klinikán is így volt.


Nem tudom miért injekcióba adták az ab-t a kutyidnak.

Fertőzés megelőzés ellen elég lett volna a tabletta is, de mint írtam, nem tudom mi okból kapott a te kutyád.

2018. jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, gondolhatod, hogy nem ingyen veszik az injekciókat ők sem. Ahol ezért nem kell fizetni, ott beleszámolják a műtét árába, ami viszont emiatt drágább is. A varratszedésnél ugyanez a helyzet. Ingyen senki nem fogja a munkaidejét rád szánni, amikor kint még vár rá 10 fizető páciens. Az óradíj értelemszerűen olcsóbb ekkor, hiszen nála műttetted, de nem ingyenes.
2018. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!