Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ízületi fájdalomra mi a...

Ízületi fájdalomra mi a legjobb egy kutyának?

Figyelt kérdés

Idős kutyáról van szó. Nem szokott fájni a lába, de pár napja elkezdett sántítani. A Fressnapfban nem volt zöldkagyló kivonat, amit ajánlott az állatorvos, viszont nekem van Arthro Guard-om. Megnéztem az összetevőit, és sok kifejezetten kutyáknak gyártott ízületvédőt, és 90%-ban ugyan azok vannak bennük. Valaki tud érvelni amellett, hogy ne adjak BioTech-es Arthro Guardot a kutyámnak? Átmeneti megoldás lenne természetesen, amíg a rendelt zöldkagyló kivonat meg nem érkezik. 1-2 hét mire kiszállítják, de a kutyámnak most fáj a lába :( Az adagolással tisztában vagyok, megnéztem, hogy 1db Arthro Guardos tablettában és egy kutyáknak gyártott cuccban mennyi hatóanyag van. Azzal is tisztában vagyok, hogy a kutyám fele annyi kg mint egy ember, stb.

Embernek való gyógyszert (normaflore és társai) már kapott a kutyám, az állatorvos javaslatára.



2018. jún. 15. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia, barfshopból kb 3-5 nap a kiszállítás, ott van zöldkagylópor, kollagén stb(csak a tiszta port vedd, ne valami kevertet), így az 1-2 hét elég soknak tűnik.

Amúgy csak rá kell csörögni az állatdokira, én nem adnám oda neki a tablettát, de hát ez van. Lehet, hogy használ, lehet, hogy árt, de az is lehet, hogy semmi hatása sincs. Mi itt diploma nélkül csak találgatni tudunk.

2018. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már megrendeltem, tiszta por. 5 munkanap alatt szállítják, csak az a baj, hogy csütörtök este adtam le a rendelést, ma feldolgoztám gondolom, és majd hétfőn feladják. Ha a postán minden gyorsan megy, akkor kedden-szerdán más itt lehet a cucc.

Azért köszi! (nem adok neki inkább semmit)

2018. jún. 15. 22:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Minek normaflore ízületi fájdalomra? Az bélflóra helyreállító, köze nincs az ízületekhez. Non-szteroid fájdalom/gyulladáscsillapító kell neki, esetleg gyomorsavlekötővel.

Amúgy adhatod a fent felsorolt kiegészítőket, de ezek mint a zöldkagyló is, csak KIEGÉSZÍTŐ a gyógyszeres kezelés mellett. Magában annyit ér egy idős, reumás kutyánál mint halottnak a csók.

2018. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amúgy is komplex készítmény ér valamit, még a gyógyszer mellett is:


[link]

2018. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Petissimon GF 600, egy nap a kiszállítási idő.

De ha SOS-be kell vmi, akkor főzz neki kocsonyát, vagy keverj egy kevés vízzel egykét tk zselatin port és etesd meg vele.

2018. jún. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok rendelőbe tartanak nagyobb kiszerelést és lehet venni tőlük pár darabot is. Telefonalj oda pár helyre hátha van a közledben is.
2018. jún. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Az Arthro Guard-nak összetevője a glükozamin-szulfát, ami egy cukorféle. A kutyák szervezete pedig nem tudja megemészteni a cukrot, így én nem javaslom.
2018. jún. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

A Normaflore-t nem most adom neki. AMikor antibiotikumot kapott, akkor mondta az állatorvos, hogy adjak neki napi 1 Normaflore-t.

Innen jött az ötlet, hogy van sok olyan embereknek gyártott gyógyszer, amit az állatorvosok is ajánlanak a kutyáknak is.

2018. jún. 16. 10:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért nem viszed másik orvoshoz, aki felír neki fájdalomcsillapítót? A fájdalmát csökkenteni kell, és csak zöldkagylóval nem fog menni. A humán non-szteroidokat pont nem lehet adni kutyáknak, mert gyomor/bélvérzést okoz(hat). Már vannak fejlesztett kutyáknak való fájdalomcsillapítók, pont ilyen ízületi problémára.
2018. jún. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nálunk,több kutyánál is,bevált a c-11 complex nevű tabletta kutyáknak,2 havi adag 6e ft.
2018. jún. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!