Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fekete "mitesszer, pattanás"...

Fekete "mitesszer, pattanás" jelleg a kutyán? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Közel egy hónapja a kutyánk testén egy bizonyos helyen, kb 15-20 db fekete színű bőrkitüremkedést találtunk. Kinézetre mint az embereknél a pattanás, csak ez fekete. Egy-kettőnek meg is volt pattanva a teteje, és látható volt, hogy akár csak egy mitesszer, távozik a tartalma, mely csak felül fekete, alatta, a zsírhoz, faggyúhoz hasonló sárga színű, egybeálló, mint tényleg amikor az ember egy mitesszerét eltávolítja. Ezek mellett, közvetlen a bőr felszínén fekete foltok vannak, de ezek úgy néznek ki, mintha valami gépolaj cseppent volna a kutyára, erős fürdetésnél le is jönnek.

Voltunk orvosnál, kaptunk 20 napi antibiotikumot illetve megfelelő sampont. A foltok, ezáltal minimalizálódtak, szerintem 1-2 fürdetés és el is tűnnek, újabbakat nem találtunk, azonban a fekete "mitesszerek" azóta is ott vannak. Se nem rosszabb, se nem jobb. Nem viszket neki, nem fáj neki, szerintem észre sem veszi. Nem ér a bőréhez oda semmi, nem kapott semmiből sem újat. Persze visszük vissza orvoshoz, csak első alkalommal ők sem tudták megmondani, hogy mi lehet, és én sem találtam keresve sem hasonlót. Mivel sem a gyógyszer, sem a sampont nem tüntette el ezeket, valószínűleg mintavétel lesz, viszont nem tudom mennyire lesz hasznos, hisz ahhoz, hogy most már, bármi, kaparható legyen ott neki, ahhoz egy ilyen kis hólyagocskát ki kell neki nyomni. Találkozott már bárki bármi hasonlóval?


2018. jún. 17. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Jártok kozmetikába ???? Ugyanazok a fésűk, nem megfelelő higiénia, fertőtlenítés, simán produkálhat bőrnyavalyákat az állatoknál is.


Az én kutyóm nagy szőrű, bundájú volt, úgyhogy nekem különessen oda kellett figyelnem rá, a szőrére, bőrére. Majdnem 16 évet élt, de soha semmiféle bőr betegsége nem volt. Egyszer találtam rajta valahol egyetlenegy pattanásszerű valamit, lehet megbökte egy bokor, faág szimatolás közben nem tudom. Lefertőtlenítettem + a saját pattanástalanító, mitesszerek elleni tonikommal is lekentem és elmúlt.

2018. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen járunk, 9 éve ugyanoda, eddig soha nem volt gond, de nem elképzelhetetlen. Csak akkor ha mondjuk valami bőrgyulladás, vagy valami ami fertőző, azt nem kellett volna helyrehoznia 20 napi antibiotikum? Kicsit ez aggaszt.
2018. jún. 17. 17:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom ilyenkor mindig azon gondolkozom, hogy sokszor, sok esetben célszerű lenne az állatot is megmutatni egy ember orvosnak. Egy bőrgyógyász egyből megmondaná, hogy mi ez és mivel lehet kezelni. A vérből az atb 100 % hogy kiölt mindent, külsőleg kellene már kezelni ezeket a kinövéseket szerintem, a kozmetikán meg elgondolkoznék a jövőben.
2018. jún. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még az is elképzelhető, hogy a borotválás, nyírás csinált neki egy szőrtüszőgyulladást és ezek a gennyel teli sz.rságok ettől vannak. Nem viccelek, kezdj el használni valami humánt és kend le a "beteg" bőrfelületet.
2018. jún. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!