Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki milyen ugatásgátló nyakörve...

Ki milyen ugatásgátló nyakörvet használ/használt?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki milyet nem, meg, hogy nevelés lemozgatás meg fárasztás stb. Nem poénból kérdezem, meg van az okom rá. Nagytestű kutyám van. Napi szinten sétálunk vele, folyton vele van valaki. De éjjel mintha másik kutyám lenne. Megállás nélkül tud órákig ugatni a semmire. Az se érdekli, hogy ott vagyunk folytatja tovább. A szomszédok már fenyegetnek, hogy feljelentenek, vagy rosszabb megmérgezik a kutyát. Szóval aki csak okoskodni és oktatni akar görgessen tovább.
2018. jún. 18. 07:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk ugyanez van... Kistestű, palotapincsi-keverékem van. Kidobott kutya volt. befogadtuk, utólag derült ki hogy ideggyenge. Képes fél órával később is ugatni a helyet ahol látott valamit, de őrjöngve. Fel sem fogja ha szólunk hozzá.
2018. jún. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%
Úgyhogy én is ugatásgátlón gondolkodom, de félek hogy semmit sem fog neki érni.
2018. jún. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen hozzáállással pedig mindenki csak majd "oktatni meg okoskodni" akar!

Szerintem az ilyen ugatni nagyon szerető kutyának kínzás bármilyen eszköz, amivel erőszakosan meggátolod hogy ugasson.Lehet van ilyen eszköz, de ha belefojtod az ugatást, az valamilyen más negatív viselkedési formában vissza fog ütni.

Azért meg lehet próbálni.Én elhiszem milyen rossz ez a dolog.Nekem 5 kutyám van, ők egymást hergelve folyton ugattak egész éjjel.Már teljesen kivoltam tőle, mert nem hogy minket zavart, de a környéket is.

Én is gondolkodtam ilyen eszközön.Akkor én valami olyat találtam, amit a kerítés tetejére felteszek, de hát abból több kellett volna, mert nem elég ha az utca fele nem ugatnak, van kertszomszéd, meg oldalt is.

Én inkább azt csináltam, mivel nyár volt, nyitott ablaknál aludtam, abban a szobában ami az udvarra nézett, és este sokáig fent maradtam,hajnalban keltem, és figyeltem az ugatásukat.Nem a semmire ugatnak, mert a távoli kutyaugatásokat is hallják és lereagálják.Amikor elkezdtek ugatni, folyton kikiabáltam az ablakon, mindig ugyanazt a 2-3 szót, erélyesen.Volt hogy abbahagyták, volt hogy nem.lyenkor kimentem, ott kiáltottam rájuk.Nem tudom, de én ha rájuk szólok/pedig 5 nagyobb kutya/ szót fogadnak.Ez így ment hetekig.Egyre kevesebbet ugattak.

Nem mondom hogy mostmár egyáltalán nem ugatnak, de keveset és nem zavaró, és nem egyszerre ugatnak.

De mindez kutyától is függ persze.Nyáron többet ugatnak, télen szinte egyáltalán nem.

Sajnos ennél jobb ötletem nincs.

2018. jún. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a rászólás egyáltalán nem vált be. Az utolsó reményem hogy az ivartalanítás után lehiggad, két hét múlva megyünk.
2018. jún. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Próbáltál már rászólni?

...

2018. jún. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
Minek veszel kutyat gondoltad néma?
2018. jún. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
De egy kérdés. Mikor ugat, mindig egy irányba néz, vagy mindig másmerre?
2018. jún. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kedves 5 kutyusos hozzászoló, a stílusom azoknak szól, aki a hátteret nem ismerve oktatnak. Próbáltam már ezt a módszert is amit írt. Nem vált be sajnos. Már végső elkesedésemben gondoltam a nyakörvre, mert nem szeretném, ha baja lenne a kutyámnak
2018. jún. 18. 08:29
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Nyakörvet nem használtam, ehhez nem tudok hozzászólni.

Én az éjjel ugatós kutyámat éjszaka a lakásban tartottam, ott nem ugatott, ha mégis kezdte volna, az azonnali rászólás elég volt. Megszokta, hogy éjjel bent van és alvás van.

Érdemes lenne kipróbálni.

2018. jún. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászoló. Próbáltam rosszabb volt mint kint. Nem bírja a bezártságot
2018. jún. 18. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!