Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Költözés után séta?

Költözés után séta?

Figyelt kérdés
Szombaton költöztünk át panelból kertesbe. Egy kistestű, és egy közepes testű kutyával. Eddig irtó sokat sétáltunk, hogy a panelban enyhítsem a bezártságot. Most itthon vagyunk férjemmel 2 hétig szabin. A kutyák miatt leginkább + pár cuccot még pakolunk. A kerten kívüli séták elmaradtak hétvégén, mert szombaton, és tegnap is egésznap rohangáltak a kertben. Új nekik, és nagyon élvezték, hogy ki be mászkálhatnak. Alig jöttek be. Estére kidőlt mindkét kutya. Vacsorához úgy kellett felkelteni, megették, majd indultak vissza aludni. Most reggel is álmosak még, de azért mászkálnak már ki-be. Szóval az lenne a kérdésem, hogy mikortól tudjuk elvinni sétálni őket? Tudom, hogy kell, csak egyenlőre annyira kidőlnek örömükben, hogy nem szeretném, hogy szenvedve sétáljanak, így nem piszkáltam már este őket.
2018. jún. 18. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Túlgondolod. Egy (egészséges) kutya sosem szenved a séta alatt. Vidd csak el őket, hadd fedezzék fel a környéket. :)
2018. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Igazából attól függ, szeretnéd-e megtartani a kert tisztaságát. Nekem volt olyan kutyám pl., aki panelből kertesbe kerülve továbbra is az utcán wc-zett, mert ahhoz szokott, neki a kert kvázi a területe része volt, amit nem piszkítunk össze, ahogy a lakást sem szabadott. Pisilni is csak akkor pisilt, ha nagyon kellett neki.

Szóval, ha továbbra is ahhoz akarod szoktatni őket, hogy séta közben végezzék el a dolgukat, akkor minél hamarabb érdemes kijárni velük, hogy megmaradjon a bevett szokás.

Ha az udvaron nyugodtan piszkíthatnak (vagy egyáltalán hajlandóak, nem olyanok, mint az enyém, de mivel már napokról írtál, ez gondolom nem gond :D), akkor én a helyedben nem erőltetném a sétát, egyelőre fedezzék fel maguknak a kertet. Azt látni fogod úgy is, hogy mikortól fordul a figyelmük az utca felé, hogy mi van odakint, mert az izgibb.

2018. jún. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hetente legalább 2x el kell őket vinni egy nagyobb sétára.

Persze minél több annál jobb, én pl napi 2x kiviszem őket, mert "kemény" kutyáim vannak(úgy értem nagyon igénylik a munkát).

2018. jún. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kertes házban élő kutyát átlagos aktivitással, szerintem elég minden másnap vagy harmadnap elvinni egy 2-3 órás sétára.

Persze mindenki úgy látja jónak ahogy,meg melyik kutyának mi az igénye.


Én panelkutyás vagyok.

De ha kertes házba költöznék akkor hétvégén vinném el a kutyáimat fél napos kirándulásokra csak :) Kertben lehet labdázni,játszani velük,gondolom játszanak egymással is,tehát a mozgás igényük letudva, habár valószínűbb az elején dőlnek ki ennyire,mert még nem szoktak hozzá.


Ha csak nem vmi nagy mozgásigényű fajtáid vannak akkor szerintem hetente 2-3 nagyobb séta bőven elegendő.

2018. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!