Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám meg alázkodik nekem,...

A kutyám meg alázkodik nekem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Folyton meg alázkodik, hátra dobja magát. Mitől van ez? A másik meg hogy másik kutyákkal nagyon agresszív hogyan szoktassam hogy ne legyen agresszív? És a póráz nélküli sétára?

2018. jún. 18. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Póráz nélküli sétára sehogy. Még a "normális" kutyákat sem szabadna, nemhogy az agresszívet. Kötelező a póráz.

Vidd kutyasuliba, ahol szocializálódik, te meg sokat tanulsz.


Mennyi idős? Mióta van nálad? Milyen fajta és nemű?

2018. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Miért kell az elsőt lepontozni? Teljesen korrekt dolgokat írt, jogszabályba ütköző közterületen póráz nélkül sétáltatni. Mert amikor fifike odavágtat hozzám agresszívan és provokálja a kutyám a gazdája meg száz méterről ordít, a kutya nem jön vissza a gazdája meg kiabálja hogy nem bánt...nem a francokat, de ha az én pórázon lévő kutyám egyszer megelégeli a provokálását az nem biztos hogy tűrni fogja.


Igaza van az elsőnek, szocializálni, kutyasuliba lehet vinni. Mennyit viszed sétálni naponta? Milyen fajta, mennyi idős? Ivaros gondolom, mérsékelheti az agressziót az ivartalanítás.

2018. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Ilyen a természete, nekem is volt hasonló kutyám. Ha csak ránéztem, már dobta hanyatt magát. Viszont idegen kutyákat csak ugatta, nem volt velük agresszív.


Agresszív kutyát nem szabad póráz nélkül sétáltatni. Csak kutyasuliban, egyéni foglalkozás keretében lehet megszüntetni az agressziót, mivel kell hozzá egy teljesen kontrollálható, megfelelő vérmérsékletű másik kutya akivel lehet gyakorolni.


Póráz nélküli sétához a kutya behívását kell gyakorolni elkerített helyen. Ha ez megy, és már nem agresszív akkor lehet sétálni póráz nélkül.

2018. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Stafford és tacskó keverék, 1 éves ivaros szuka. Panelban élünk most költöztünk ide 3 hete. Naponta 4x viszem le, 2 naponta hosszabb sétára van amikor biciklivel megyek és jön mellettem. Tisztában vagyok vele hogy törvény ellenes a póráz nélküli séta. Viszont a kutyákkal szembeni agressziót hogyan szüntessem meg? Elmegyek egy kutya mellett vele és támad rögtön..

Ivartalanítás segítene ezen?

Esetleg többet fussak vele?


A meg alázkodást hogyan lehetne még szüntetni?

2018. jún. 18. 13:37
 5/7 A kérdező kommentje:

Már lehet ivartalanítani? Most tüzelt kB. 3 hete először.


Reggel találkoztunk egy kutyával miközben sétáltunk és még akarta ölni szó szerint.. Szerencsére a másik kutya nagyon nyugodt volt, hozzá képest óriási mégsem támadt vissza. Nem hagyja hogy megszagolja egy másik eb, ha kan ha szuka. Támad.. Egy 20 perc után el viseli az adott kutya közelségét, de nem megy oda hozzá

2018. jún. 18. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha három hete kezdte a tüzelést akkor most fejezi be. Már ivartalanítható. Valószínűleg mérsékli valamennyire az agressziót, de érdemes eljárni kutyaiskolába, ezt hangsúlyozta mindenki, így szüntethető meg az agresszió.
2018. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért alázkodik meg, mert Te vagy a " falkavezér".

Én örülnék neki a helyedben.

Póráz nélkül több okból is veszélyes lehet a séta. Egyrészt bármi elterelheti a figyelmét, tudok egy olyan kutyusról, aki már évek óta póráz nélkül sétált, de egyszer kiszaladt egy macska után az útra, és halálra gázolták.

Másrészt összegabalyodhat egy agresszívabb kutyával, akkor is, ha az pórázon van.

2018. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!