Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pásztorkkutyákkal nemnlehet...

A pásztorkkutyákkal nemnlehet olyan közeli, baráti kapcsolatot kialakítani mint a többi fajtával, "kategóriával"?

Figyelt kérdés

2018. jún. 18. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
De ki lehet, csak kemény nevelést igényelnek.
2018. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Baromság
2018. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Az ugye megvan, hogy pl a border és a puli is pásztorkutya, nem csak a káj meg a kuvasz és társai?



[link]


A borderemmel pedig az évek során sikerült egy elég közeli kapcsolatot kialakítani, szinte már szavak nélkül is tudja, h mit szeretnék, szóval ez az állítás egyáltalán nem igaz.

2018. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A puli meg a border collie azok nem juhászkutyák? Azaz terelőkutyák.

A pásztor kutyák alatt én úgytudom, hogy általában a nagytestű védelmező kutyákatbértjük, mint a komondor...

A kérdésnél is konkrétan a komondorra, kuvaszra gondoltam.


Jó tudom, hogy van 1-2 kivétel, pl. az australian cattle dog az ausztrál pásztorkutya nevetbkapott, de Ő is juhász kutya.(?) Csak az ausztrál juhászkutya már foglalt volt (australian shepherd), nem?

2018. jún. 18. 15:52
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

"A juhászkutyák, mint pl. a pireneusi, a kaukázusi juhászkutya, a középázsiai juhászkutya, kangal stb . . . inkább a nyáj védelmét látják el a rablók, medvék, farkasok ellen.


A pásztorkutyák, pedig az állatok mozgatását, írányítását végzik, de nem csak juhoknál, ilyen pl. a pumi, mudi, puli, border collie, stb . . ."

2018. jún. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Manka68 ***** válasza:
100%
De igen, lehet. :-) A mi kuvaszunk is egy bújós maci velünk. Idegen viszont nem mehet csak úgy a közelébe. Tudja hogy nem ő a főnök hanem mi, nem engedjük át neki az irányítást. A dolgok akkkor történnek amikor mi akarjuk. Ennyi a lényeg. Ettől még ugyanolyan szoros a kapcsolatunk. :-)
2018. jún. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Azt, hogy egy kutya juhász-e vagy nem, azt nem a faji besorolása szablya meg. Egy pásztor lehet juhász is. A kutyával meg mindenki úgy érteti meg mit akar, ahogyan az kialakul közöttük. Lehet olyan kapcsolat is, ahol az "ugrik" azt jelenti: "ül". A kutyát nem tanítani kell, hanem vele kell élni, használni kell.
2018. jún. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kuvaszom van. Egyszerűen imádom, nagyon bújós, rettentően ragaszkodó.
2018. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Cantye ***** válasza:
a juhászkutyákat, pásztorkutyákat úgy kell nevelned, hogy te vagy a főnök, nem szabad mindent megengedni neki azért, mert cuki, mert akkor nagyobb korában nem fogsz vele bírni. Viszont ha jól neveled, szereted, ő is szeretni fog és sokkal szorosabb kapcsolat fog kialakulni közted és a kutya között, mint a többi kutyánál. Nekem pl Colliem van, és amikor valami miatt sírtam, odabújt hozzám, és addig nyalogatott, ameddig be nem fejeztem :) azelőtt Mudim volt, ő is bármit megtett értem, szerintem az ilyen kutyák jobb választások, mert én úgy vettem édzre, hogy a többi fajta igaz hogy mindenkit szeret meg barátságos de nem minden esetben téged szeret, és nincs bennük olyan tisztelet a gazda iránt persze a kivétel erősíti a szabályt. :)
2018. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sly115 válasza:
Nekem van pulim is meg komondorom is. Mindkét kutya nagyon ragaszkodó!
2018. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!