Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát, de így...

Szeretnék egy kutyát, de így inkább mondjak le róla?

Figyelt kérdés

Több műszakban dolgozom, van olyan, mikor 12 órázom. Addig egyedül lenne sajnos. Ráadásul panelban.

Ez így nem túl megfelelő ugye?


2018. jún. 18. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Így én nem ajánlok kutyát.


12 óra sok egyedül egy kutyának.

2018. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
12 óra nagyon sok neki egyedül. Inkább ne tarts kutyát. Esetleg valami más fajta állatot, ami nem igényel ennyi törődést.
2018. jún. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
68%
Semmi képp ne tarts kutyát ez kb. olyan mintha te nem végezhetnéd el a dolgod 1egész napig.A kutyával sokat kell törödni.
2018. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Esetleg jó alternatíva, ha egy menhelyen önkénteskedsz, elviszed sétálni az ottani kutyusokat.


Így nem kell egyedül hagynod fél napokra, neked is lesznek kellemes, aktív délutánjaid, és rengeteg árva kutyus napját aranyozhatod be :)


Valamelyik országban örökbe lehet fogadni kutyusokat egy kis időre, miközben egy "Adopt me!" (Fogadj örökbe!) hámot viselnek. Így lehetőség van "kutyázásra", és ha valaki gondolkozik abban, hogy örökbe fogadjon, akkor esélyes, hogy beleszeret a kutyusba, ha szembejön vele az utcán :)

2018. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
A 12 óra nagyon sok egy kutyának, de ha szereted a cicákat nekik ez teljesen megfelelne. Amikor nem vagy otthon amúgy is csak alszanak általában. :)
2018. jún. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha neked megfelel, hogy kutyapelenkára végzi a dolgát, akkor egy nyugodtabb kutya elviseli az egyedüllétet. Ha örökbefogadnál, akkor a kutyának valószínűleg még így is jobb dolga lenne, mintha egy rideg környezetben lenne éveken keresztül. A menhelyen nem szeretgetik a kutyákat, mivel túl sokan vannak, így ott is min. 12 órákat vannak bezárva, kis kennelekbe. Egy menhelyi kutyának egyértelműen megváltás lenne, ha befogadnád, még akkor is ha 12 órát kéne egyedül lennie.
2018. jún. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Ha amúgy tisztában vagy a kutyák igényével, ellátásával, és tudod is vállalni(!), ne tartson vissza az párszoros 12 óra. Egy felnőtt, közepes/nagytestű kutya egészségesen vissza tudja tartani a szükségletét annyi ideig. Kistestűnél még ha nem is a legjobb, de ott a pelenka. Szükség törvényt bont. Neked kell tudni betudsz-e vállalni egy kutyát, nem lesz-e sok a három műszak után a vele való csavargás, foglakozás. Meló előtt, után, mikor már pihennél.
2018. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó ötlet lenne menhelyről örökbe fogadni egy felnőtt kutyust, egyrészt, mert egy kölyöknek hónapokig tart, mire megtanulja a szabályokat, a szobatisztaságot, mi az ami veszélyes (kábelek rágcsálása, függöny cibálása, emészthetetlen dolgok örömteli fogyasztása... roppant találékonyak tudnak lenni a kiskutyák ha unatkoznak :D) és ezért biztosan nem csinálja akkor sem, ha nem figyelsz rá és egyébként is rengeteg törődést, odafigyelést igényel, míg egy felnőtt kutya sokkal nyugodtabb, ha olyat választasz, aki élt már lakásban, annak sokkal könnyebb a szabályokat is megtanulnia, másrészt amit előttem is írtak, sokkal jobb egy ritkábban látott gazdi, mintha az egész életét kennelben kellene leélnie és sajnos a felnőtt kutyáknak menhelyen kisebb is az esélyük a gazdisodásra. Harmadrészt azért is - bár ez csak saját vélemény - mert egy mentett kutyus örökké hálás tekintete, hatalmas szeretete, ragaszkodása képes kárpótolni egy 12 órás műszak után fárasztó sétáért is :). Szóval ha tényleg nagyon vágysz egy kutyusra, annyira, hogy le tudnál mondani az álomfajtádról és arról is, hogy 2 hónapos korától lásd felnőni, akkor vágj bele, mert megéri.

Még egy javaslatom van, ha panelban laksz és jóban vagy az egyik szomszéddal, akit meg tudsz kérni, hogy amikor 12 órázol nézzen rá a kutyádra, esetleg vannak a házban megbízható, rendes gyerekek akik egy kis plusz zsebpénzért szívesen sétáltatnák a kutyádat akkor velük is érdemes lehet beszélni (én 14 évesen egy tábla csokiért sétáltattam egy néni kutyáit, aki már öreg volt ahhoz, hogy naponta többször levigye őket, először csak átjártam hozzájuk, barátkoztam a kutyusokkal meg mentem velük, hogy megszokjanak engem is)

Illetve, ami még hasznos lehet, hogy mielőtt döntenél érdeklődj körbe más menhelyes gazdiknál, hogy mire kell figyelni, honnan érdemes kutyát elhozni, milyen tapasztalatik vannak, én facebookon az "Örökbefogadni menő" csoportot ismerem, ott eddig csak rendes, segítőkész emberekkel találkoztam, de rengeteg hasonló csoport van, szerintem ez nagy segítség lehet bármelyik kezdő kutyásnak is.

2018. jún. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Hát nem igazán. Ha mégis nagyon szeretnél, akkor írasd be őt egy kutya napközibe, vagy fogadj fel valakit, aki megsétáltatja. Vagy ugorj fel hozzá délben, vidd ki a levegőre, sétáltasd meg, játssz vele stb.


De én azt mondom, ne, mert panelba amúgy sem való nagyobb emlős, másrészről meg egész nap hiányoznál neki és magányos lenne.

2018. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat. Nagyon régóta szeretnék, de mindig lebeszéltem magam róla. Aztán most egy munkatársam magához vett egyet, ő pedig pont úgy él és dolgozik mint én. ( egyedül, panelban, azonos beosztás ugye.) Így megint elgondolkoztam rajta.

Más fajta állatokon is gondolkoztam, aki nem igényli annyira a gazdi jelenlétét, de én meg az a fajta vagyok, aki szabadnapokon se szívesen ül itthon, olyankor valamit kerítek magamnak, és szeretek sétálni meg kimozdulni. Így pl a kutyát tudnám vinni sokszor olyankor.

Csak a 12 órázós napok bizonytalanítanak el mindig. Többi műszaknál ugye vagy kettőkor végzek , akkor ott a reggel, meg a délután a sétára, vagy délutánra megyek, akkor délelőtt /este szabad.

2018. jún. 19. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!