Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kis bíztatásra volna...

Egy kis bíztatásra volna szükségem. Ivartalanítás?

Figyelt kérdés
5 èves drágámat 3 hèt múlva műtik. Annyira nagyon fèltem, hogy szerintem ez már beteges. Èmelygek amikor arra gondolok, ott kell hagynom, vagyis elveszik tőlem . Kèrlek nyugtassatok meg, hogy ez egy rutinműtèt es semmi baj nem lehet! Nagyon rossz időket èltem meg ès bizony ő volt az, aki atsegitett ezen. Az èletem adnám èrte. Az orvos egyelőre csak annyit mondott, reggel 7től ne kapjon inni (10kor műtik) ès enni előző nap este kapjon utoljara. Hogy zajlik ez az egesz? Gondolom esélyem nincs, hogy ottmaradjak vele, igaz? Bármi érdekel, írjatok kérlek!

2018. jún. 18. 20:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Szuka kutyus, keverèk ha ez számít
2018. jún. 18. 20:14
 2/10 anonim ***** válasza:
Múlt hét hétfőn műtötték a 2 éves szukámat. Ugyanígy voltam vele, nekem mondjuk a többi kutyámat már mind megműtötték de az régen volt, és most ismét nagyon aggódtam. Nem maradhattam bent vele (pedig az utolsó kannál három éve bent lehettem), és nagyon rosszul esett hogy az asszisztens hát finoman fogalmazva nem volt túl elnéző velem és nem úgy nyúlt a kutyához amikor elaludt, ahogy én gondoltam, de a doktornő nagyon normális volt, nem volt semmi probléma és a műtét végén amikor behívtak mondta is hogy már reagál, amikor pedig odamentem hozzá és elkezdtem gügyögni neki a magatehetetlen altatott kutya elkezdte csóválni a farkát. Hát ott voltam úgy hogy majdnem sírva fakadtam. Haza hoztam, rá egy órára már emelte a fejét és figyelt, estére fel is kelt. Kapott fájdalomcsillapítókat, antibiotikumot (amit még most is szed egy hétre rá) de elmondhatom, hogy most már semmi nem látszik belőle hogy műtve lett, csak a seb és a varratok árulkodnak, aki nem tudja észre se veszi olyan jó a kedélyállapota és ugyanúgy rohangál. :D
2018. jún. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Èdesem de ügyes 😊😊 Na igen, ez is fèlelmem, hogy vajon hogy nyúlnak hozzá, ha nem vagyok ott. :( Nyilván nem cukorból vannak, de azèrt na...


Varratszedès van? Gyógyszert utána mindenképpen kell szedniük? Köszönöm szépen a válaszod 😊

2018. jún. 18. 20:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a dokiban teljesen megbízok, de az asszisztens sajnos egy életunt k.. inkább nem mondom. Látszik hogy már szakmát kéne váltson.

Nekem két napig írt fel kifejezetten erősebb fájdalomcsillapítót, és utána egy hétig rágótablettában antibiotikumos fájdalomcsillapítót. A sebe szép, nem gyulladt, nyalja de egyébként nem rágja szerencsére. A varratok felszívódóak.


Egy kalappal a kutyusodnak, biztosan minden klappolni fog. :D

2018. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a varrat felszívodó akkor nem kell,gyógyszer ajánlott az első 3-4 napba,bár amikor az enyémet műtőték akkor csak egy kicsit adtam neki mert nem fájt neki és ugrált össze-vissza és orvos mondta akkor ne kapjon gyógyszert mert baja lesz ha megterheli magát.


Nekem 2 évesen ívartalanították tacsi keverék szukámat,én is aggódtam mert első kutyám és nagyon félénk,de minden rendben volt.Én hazahozhatam,mivel az állatorvos megengedte.

2018. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!


Ès műtét után egyszerre hazahozhatom? Hogy szállítottátok? (Szemèlyautónk van)

2018. jún. 18. 21:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbálj megnyugodni, ahogy Te is írtad, ez ma már tényleg egy rutinműtét. :) Ha bízol a dokidban, nincs mitől tartanod! Nekem mindkét kutyámat és a cicát is ivartalanították már, egyiknél se volt semmi gond, minden a terv szerint alakult, szépen gyógyultak és a jól viselték a lábadozást.
2018. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Haza lehet vinni igen, autóban célszerű szállítani
2018. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, műtét után egyből kiadják. Bár a felelős állatorvos azért megvárja hogy elkezdjen ébredezni.

Én egy plédbe raktam, úgy fogtam magamhoz. Border collie, így egyedül is elbírtam, a hátsó ülésen fektettem el (alapból ott szokott ülni becsatolva övvel).

2018. jún. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sikerült egy kicsit megnyugodnom 😊 Egèsz eddig pont ezèrt az aggodalomèrt nem ivartalaníttattam, csak aztán múlt héten egy kóbor kan szètszedte a kerítést, szerencsére időben kièrtem, így nem sikerült megvalósítani cèljait 😁 De egy felesleges alomnak nem szeretnèm kitenni sem őt, sem magamat. Így cèlszerűbb elvinni műtètre. Köszönöm szépen a segítséget, rengeteget segitettetek 😊
2018. jún. 19. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!