Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon félénk kutyán mivel...

Nagyon félénk kutyán mivel segíthetnék?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám 3 éves,elég szőrnyű helyről kaptam.Kb 5-6 hetes lehetett amikor hozták nekem,már akkor is félt mindentől és mindenkitől.

Ez azóta nem változott.Még kicsinek is minden egyes embertől félt és több hét után fogadta el.Ez most is így van idegen embert nagyon sok idő alatt fogadja el.

Mindennap viszem sétálni és ha sétál valaki mögöttünk akkor lapít behúza fülét farkát és siet előre és folyton az embert nézi.

Ha egy tömeg(2-4)ember sétál akkor nagyon megijed múltkor beszaladt egy parkoló kamion alá.

Ha valaki közel jön hozzá akkor morog összehúzza magát és odakap ha hozzá akarnak nyúlni.


Már néhány hónapja azt csinálom,hogyha elsétálunk valaki mellett és szépen sétál mellettem akkor megjutalmazom,ez most beválik,de ha mögötte jönnek azt nem bírja.Ha többen jönnek félre állunk és leültettem.


3 kutyasulinak írtam,hogy segítsenek de kettő nem ír vissza 1 meg nem vállal minket.


Nagyon szeretném ha nem félne ennyire,azért is mert ez a sok stressz árt neki(ha nagyobb rendezvény van a faluba nem szoktam sétálni vinni mert olyankor nagyon fél),meg azért is mert itthon agillity-zünk és nagyon ügyes versenyre is szeretném vinni.


A szocializációt kiskorába megkapta,de akkor is ilyen volt.

Állatorvos szerint genetikailag félénknek született.Olvastam,ha nagyon súlyos akkor a kiképző ajánlja az altatást igaz?


Kutyasuliba tudnak segíteni valahogy?

Én is csinálnám hogy megkérek valakit,hogy sétáljon elmellette stb.De senkisem akarja vállalni sajnos.


Bocs a hibákért,siettem.


2018. jún. 19. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Ha ezt harom ev alatt nem tudtad kinevelni belole, akkor nem lehet rajta segiteni. Ettol fuggetlenul nem ertem miert kellene elaltatni, ha amugy szereted. Fogadd el, hogy van egy ilyen hendikeppje es kesz.


Azt monjuk nehezen hiszem, hogy nem talasz senkit aki elsetalna a kutyad mellett.

2018. jún. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem csak elkellene sétálni,hanem jutalomfalatot adni neki a kezéből stb dolgokat.


Tudod nagyon nehéz egy félős kutyából kinevelni a félelmet,úgy,hogy még egy vízes palacktól is fél.

2018. jún. 19. 16:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor azt írd amit akarsz, nem vagyok gondolatolvasó.


Igen, pont ezt írtam, hogy nagyon nehéz. Ennyi idős kutyánál gyakorlatilag lehetetlen.

2018. jún. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Semmilyen módszer sincsen?

Nem szeretném ha emiatt nem tudnánk versenyszerűen aggiltyzni,és az egészségét sem akarom tönkre tenni.

2018. jún. 19. 18:26
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Hároméves kutyával akarsz elkezdeni versenyszerűen agility-zni??? Ráadásul úgy, hogy tudod, hogy mindentől berittyent? Hát te aztán jól el vagy varázsolva.


Sok sikert az állattartáshoz.

2018. jún. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen 3 éves kutyával akarok,és nem nem most kezdi el!!

Legalább 2 éve van komplett pályánk itthon,és minden egyes napon gyakorolunk.

Nem azt kértem hogy szóljátok le amiért fél,hanem segítséget.Aki nem érti a kérdést ne válaszoljon rá.Köszönöm az értelmes válaszokat.


Várom a további segítséget.

2018. jún. 19. 19:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem reménytelen, írtad, hogy a mellettetek sétálóktól már nem ijed meg, szóval már is van egy kis változás, lehet még pár hónap a jutalomfalatos módszerrel és már a "tömegtől" sem fog úgy félni. A viselkedészavar megszüntetése nagyon hosszú folyamat, fokozatosan, lépésről lépésre lehet csak haladni, óriási türelemmel, de ha már vannak kisebb eredmények, akkor egészen biztosan nem haszontalan.

Sajnos szerintem ez annyira egyedi probléma, hogy itt senki nem fog tudni mondani egy tuti tippet, ami 100%-osan működik, mert ami más félénk kutyánál bevált közel sem biztos, hogy a tiédnél működni fog, össze-vissza különböző dolgokat meg felesleges kipróbálni, csak összezavarná a kutyust is.


Nem tudom merre laksz vagy hogy melyik kutyasuliknak írtál, de ahol szinte biztos, hogy tudnak segíteni, azok a tükör módszerrel dolgozó kutyaiskolák, ők külön foglalkoznak viselkedésterápiával, kidolgozott programjuk van hozzá, csak sajnos ennek meg is kérik az árát, de cserébe egyénre szabottan foglalkoznak a kutyáddal.

Itt tudsz többet olvasni a viselkedésterápiáról és a tükör módszerről is: [link]


Az altatás meg szerintem fel sem kéne merüljön ilyen esetben, más az amikor kifejezetten valamilyen munkára képzett kutya (pl. rendőrkutya) válik alkalmatlanná viselkedészavar miatt, bár abban az esetben sem tartanám emberséges megoldásnak.

2018. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A szocializációt kiskorába megkapta,de akkor is ilyen volt."

Egy nagy lópimpilit kapta meg. Egy jól szocializált kutya, az nem így néz ki.



Figyi, erre rehabra szakosodott ember kell. Alap kutyasuli, öv-re, agilityre szakosodott kutyasuli ERRE a problémára NEM jó.


Leslie McDevitt: Control Unleashed könyve kellene neked, ha van egy felső fokúhoz közelítő angol tudásod. Ha nincs, akkor legalább ez: [link]

Meg ez a grafikon: [link]

És igen, baromi sok segítség emberektől. Btw, én átértékelném az emberi kapcsolataimat, ha 3 éve képtelen lennék néhány embert összeszedni, aki segít.


Ha van magabiztos kutyabarátja, akivel el tudtok járni sétálni, az is segít.


Ja igen, rossz a logikád:

1. Izgatott kutya NEM fog leülni. Ez olyan hülyeség, mintha azt várnám el tőled, hogy üljél nyugodtan, miközben ég a ház. Majd leteszi a seggét magától, ha nyugodt.

2. Tipikus hiba, hogy azt jutalmazza az ember, amikor a kutya a gazdira figyel. A gond ott kezdődik, hogy akkor nem tudja hol van a mumus... és egyre fesztültebb lesz. Nyilván, a háta mögött is szörnyűséges kutyaevő szörnyek sétának. Én a helyetekben megnézném, hátha rájön, hogy nem az ;)

A fentebb linkelt "játék" pont azt jutalmazza, hogy (ingerküszöb alatt) rápillant a mumusra, aztán a gazdira. Így a mumust, amire ránézett egy idő után semleges vagy jó élménnyé lehet varázsolni. Szó nélküli játék, a kiváltó oka a mumus jelenléte - így a kutya alapbeállításaiba lesz elmentve. Tehát, ha beletanul, minden alakalommal, ha mumust lát bárhol, magától tudja kezelni, neked csak észre kell venned és meg kell dicsérned.


Az altatás meg nehéz ügy. Elvileg van az a szintű félelem, ami nem összeegyeztethető a normális életminőséggel. De a leírásod alapján ennek a kutyának a félelmei sosem voltak normálisan kezelve (lásd fent), én így nem is gondolnék az altatásra.

2018. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az utolsó és az utolsó elötti válaszolóknak köszönöm szépen.


Egyébként megkapta a szocializációt,de kicsinek is ilyen volt mindenkitől retteget utána beteg lett és egy ideig nem vihetük ki őt a házból.


A kutyasuli ahová menni szeretünk volna egyedi képzései is vannak tükör módszer,de nem írnak vissza,majd felhívom őket.


Vác-Dunakeszi-Balassagyarmat környékén tudtok ajánlani kutyasulit?

Pest már messze van de ha ott van jó oda megyünk.

Vagy esetleg aki házhoz jön?


Van kutyabarátja 2 is a tesóim kutyái mindig együtt megyünk,de így is fél.


Köszi mégegyszer

2018. jún. 20. 08:38
 10/11 komis1 ***** válasza:

Nézd, ha pici kora óta nalad van, szocializaltad, ennek ellenére ilyen, akkor ez születési adottsag. Mindig lesznek, akik szerint lehet rajta javítani. Szerintem nem. Esetleg mjnimálisan, de inkább semennyire. Viszont cserébe egy halom pénzed elmegy rá a különböző "csodadoktor" kiképzők zsebébe.

Szerintem a fentiek miatt nyilvános eseményeken (ld. agility-versenyek) nem fog tudni normálisan viselkedni. De ha amúgy jó kutya-gazdi viszony van köztetek, megkapod tòle a szeretetet, akkor altatni semmikepp se kéne. Azért a kutyázás lényege ez, mármint a feltétel nélküli kölcsönös szeretet - amit csak a kutyával élhetünk meg.

Ha mindezek ellenére szeretnél egy jól használható kutyát, vehetsz egyet a mostani mellé. Biztos, hogy a félòskének is segítene.

2018. jún. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!