Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ekkora procedúra egy...

Tényleg ekkora procedúra egy kutyát örökbe fogadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A barátommal már régóta tervezzük, hogy kutyát szeretnénk. Mindenképp menhelyről szerettünk volna örökbe fogadni. Meg is találtuk az igazit. Pont úgy történt, ahogy terveztük. Megláttuk és beleszerettünk. A kutya 130 km-re van tőlünk. Hétvégén elmentünk személyesen megnézni. Élőben is imádtuk és még jobban megerősített bennünket abban, hogy szeretnénk ezt a kutyát. Azonban sajnos nem adják könnyen. Még legalább 8-10 alkalommal kell meglátogatnunk a kutyust. Emellett eljönnek hozzánk házlátogatóba, fizetnünk kell az útiköltségüket, illetve kértek adományt is, amit akkor kell kifizetnünk ha elhozzuk a kutyát. Mindennek a költségén valami hiper szuper trendi tenyésztett kutyát tudnánk venni. Kicsit SOKKnak tartjuk ezt. Támogatjuk, hogy azért körültekintőek de ez azért túlzás szerintünk. Mit lehet tenni? Továbbra is nagyon szeretnénk a kutyát de ennyi utazást nem tudunk finanszírozni.

Ami a szerződést illeti, egyelőre semmilyen papírral nem találkoztunk és nem írtunk még alá semmit. Tudnátok esetleg valami jó tanácsot adni? Néztünk közelebbi menhelyeken is kutyát, de sajnos egyiken sem csábultunk el. Nagyon elvarázsolt bennünket ez a kutyus.


2018. jún. 20. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Beleszaladtatok egy kötekedő menhelybe, vagy fajtamentőkbe. Utóbbiak szoktak ennyit akadékoskodni. Keresettek másik kutyát másik menhelyen.


Bár ti sem lehettek egyszerű esetek, ha ennyire nem találtatok magatoknak kutyát. Lehet ezt látták meg őkis. Mi bármelyik menhelyen találnánk 2-3 kutyát amit elhoznánk.

2018. jún. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Saját megyéteken belül nézzétek folyamatosan a menhelyeket, előbb-utóbb úgyis találtok egy nektek valót.
2018. jún. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon sajnálom, hogy nem hozhatjátok el a kutyust, de azok alapján amit leírtál, nem érdemes próbálkozni. Folyamatosan kerülnek be a menhelyekre és fajtamentőkhöz új kutyák. Sok ideiglenes gazdi, vagy akinek meg kell válnia a kutyájától, Facebookon hirdet. Nekik is ugyanúgy szükségük van gazdira, mint a menhelyieknek, hiszen ők is az utcán végeznék előbb-utóbb.
2018. jún. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
8-10 alkalom erős túlzás. Viszont nem hiszem el, hogy több ezer gazdátlan kutyából egy az aki tetszik... valóban szeretitek a kutyákat? Mert akkor legalább egy tucatot meg akarnátok menteni.
2018. jún. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Ácsi, mikor mondta, hogy ő több 1000 kutyát megnézett? A kérdező csak azt mondta, hogy közelebbi menhelyeken is jártak. Azért ott nincsen több 1000 kutya. :D
2018. jún. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ hol élnek, mert pl. Budapest és aglomerációjában lévő menhelyes kutyák száma megugorja a több ezret :(


A kérdésre válaszolva nekem ez túlzásnak tűnik. Mi Esztergomban néztünk ki kutyust (kb 1,5 óra tőlünk kocsival), 2 alkalommal voltunk mielőtt elhoztuk. Sok kérdést feltettek előtte,meg beszélgettek velünk de azt kell mondham hogy ez pofára is megy. Mi szimpik voltunk nekik nem kötözködtek sokat, de ugyanitt ismerősékhez kimentek ellenőrizni a körülményeket a befogadás előtt.

Én alapvetően támogatom,hogy nem adnak akárkinek kutyát, hanem tényleg a normalis végleges otthon megtalálására törekednek. De azért az sem jó ,ha átesünk a ló túloldaláera és c típusú átvilágítás kell egy kutyához.

2018. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Ok, arról a kutyáról le is mondhattok.

A legszigorúbb menhelyeken is az szokott lenni, hogy legalább 3 találkozás, próba örökbe fogadás, egy hónap múlva ellenőrzés, onnantól leszállnak rólatok.

Ha eleve 8-10 alklami tali + ők is, megh tudomisnén, akkor az már veszett ügy.

Nem fogják megmondani kerek perec, hogy nem adják nektek, csak játszanak veletek, mire Ti feladjátok és így nem ők a hibások, mondván nektek nem kellett igazán a kutya.

Persze, ha kitartotok lehet, hogy pár hónap múlva megkapjátok, de az is benne van a pakliban, hogy egy tali alkalmával, mikor mentek a kutyához azt fogják mondani, hogy elvitték.

Nem éri ,meg, ez már úgy el van szaródva, ahogy csak lehet.

Rex, Noé a legszigorúbb, azok saját megyén kívül nem is adnak örökbe, nagyon szigorúak a feltételek, kvázi parázol egész életedben, hogy mikor "törnek be" hozzátok(mivel mehetnek váratlanul) és mikor találnak kivetni valót abban, ahogy él a kutya nálatok.

Én ennyire nem szeretek függeni a menhelytől.

Én azt ajánlanám, hogy menjetek sintértelepre, ott max két hetet lehetnek biztonságban az állatok, utána altathatóak. Biztosan lesz egy kis szerencsétlen sorsú szőrgolyó, akit szíveteken vesztek és megmentitek.

Ott egy szerződés + chip/veszettség elleni oltás ára a "bónusz" és mehettek isten hírével.

2018. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Sok múlik az első találkozáson, ha jó benyomást tesztek vihetitek, ha nem akkor így jártatok.


Vannak speciális esetek, szökős, agresszív, többször visszahozott kutya akiket nehezebben, nagyobb körültekintéssel adnak csak ki.


Ha az első benyomás az, hogy nemlennétek jó gazdik pl mert csak a kutya külleme, fajtája számít akkor nehéz lesz megszerezni a kutyát. Pl tacskót nemigen fognak kinti kutyának odaadni, ahogy kuvaszt sem panelba. De pl staffit se nagyon adnak gyerek mellé első kutyának. Szóval lehet egy csomó oka ami miatt átmentek kecekedőbe.


Mivel semmit se mondtál arról, hogy honnan, milyen kutyát akartatok, és hogyan tartottátok volna így elég nehéz bármit mondani. Ennyire extrém feltételek normál esetben sehol sincsenek. Szóval valami lényeges infó hiányzik.

2018. jún. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Fejér megyében élünk, valóban nem néztünk meg több ezer kutyát.

Ez a kutya egy nagyon jól szocializált kutyus. Fajtája ismeretlen, mert úgy találták az utcán, szóval valami keverék. Formája, szőre és színe szerint valami ír szetter keverék lehet. Első "gyermekünknek" szeretnénk. Én nemrég felhívtam telefonon a kapcsolattartót, hogy sajnos nem tudunk ennyi utazást finanszírozni, mert a kutyára szánjuk a pénzt költeni és ez amúgy is nagy macera. Erre azt a választ vártam, hogy akkor lesz más jelentkező de nagy meglepetésemre azt mondta a hölgy, hogy átbeszélték a dolgot a munkatársával és nagyon szimpatikusak vagyunk nekik és szeretnének eljönni hozzánk. Ezek után szerintetek reménykedhetünk még? Vajon hajlandóak lesznek kompromisszumot kötni?


Nem vagyunk olyanok, akik csak a kutya szépségére, cukiságára mennek. Akkor nem is keveréket vennénk és nem menhelyről. Nekünk a legfontosabb a kutya személyisége, olyan legyen, aki passzol hozzánk és az életvitelünkhöz. Ez a kutya pedig olyan.

2018. jún. 20. 13:48
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos sok helyen ezt tapasztaltam én is, meg ismerőseim is. Kifejezetten problémásnak érzem, hogy bejelentés nélkül, kijönnek "ellenőrizni", mint az ÁVH... Ha előtte felmérik, hogy van-e normális kert és nem pár négyzetméterre akarom örökbe fogadni 10 másik kutya mellé, akkor azt megértem.

Írtad, hogy meggondolták. Ha tényleg nagyon akarjátok, akkor egy próbát megér, de utaljatok rá, hogy most már szeretnétek, ha valami konkrét lépés is történne.

2018. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!