Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 napja fél a kutyám a lakásba...

2 napja fél a kutyám a lakásban. Mitől?

Figyelt kérdés

2 napja fülét farkát behúzva közlekedik este sötétedés után a lakásban. Nem tudom elképzelni mitől ijedhetett meg, de egyik szobában sem nyugodt. Mindenhova van bejárása, sőt még az ágyban is aludhat, ha kedve van. Tegnap este a másik szoba ajtaja előtt ült, hogy oda szeretne bemenni (éppen zárva volt). Kinyitottam neki, majd ugatva szaladt ki utánam, és füle farka teljesen be volt húzva. Nem tudok semmiről, ami miatt megijedhetett volna akármitől is. Ha csak egy szobában félne könnyebb lenne kitalálnom mi a fenétől fél szegény, de az egész lakásban ilyen furcsa este. Nappal semmi baja, elmászkálgat, játszik, elvan. Nincs semmi új tárgy a lakásban. Semmit sem raktunk máshova. Szóval semmi változás.

Tippek, ötletek, hogy most mitől van ez? És, hogy hogy derítsem ki mi az, amitől este fél, de nappal nem?

Tegnap este már én emeltem fel az ágyba, és el is aludt párom, és köztem, de 20 perce rá felpattant, és kiment. Utána visszajött, láttam rajta, hogy fél.

Nem merem babusgatni, sem úgymond nagyon nyugtatni sem, mert nem szeretném erősíteni benne, hogy féljen nyugodtan (attól a nem tudom mitől).

Mit csináljak?


2018. jún. 20. 10:06
 1/6 A kérdező kommentje:

Kimaradt:

6 éves keverék kan (kiskora óta itt lakik velem)

2018. jún. 20. 10:06
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg valami új, szokatlan hang?


Helikopterek, traktorok, nem tudom milyen helyen laktok.


Nálunk egyszer beköltöztek a darazsak a házba, egy ideig csak hallgattuk a fura, zúgó-zümmögő hangot, azt hittük valami elektronikai probléma van. Aztán észrevettük az állatkákat.

2018. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pesten lakunk, nincs traktor, heliktopter is ritka erre, meg a repülő is, de azzal nincs baja.

Viszont most gondolkodtam kb 2-3 napja bejött egy brutál nagy légy (fogalmam sincs, hogyan, mert szúnyogháló van mindenhol). A legyet kergette, de végülis sikerült lecsapnom. Azóta semmilyen zümmögő nem jött be.

Lehet ez lenne az oka? Tényleg nem tudok másra gondolni. Egyszerűen semmi sem új, vagy szokatlan, ami zavarhatná. Maximum tényleg csak a légy jelenléte, ami új volt neki itt bent. Dehát találkozott már rovarokkal, sosem félt tőlük. Meg ez nekem is úgymond természetes, hogy véletlenül valahogy beszabadul egy rovar, aztán üldözőbe kell venni.

Töröm a fejemet, de semmi nem jut eszembe.

2018. jún. 20. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Az volt még a tippem, hogy ha frissen került hozzátok, és esetleg utcáról, akkor könnyebb megfejteni, de ha 6 éve ott él veletek, akkor ez tényleg kemény dió :/


Lehet érte valamilyen "kisebb" baleset, amit ti nem láttatok: például csattant kint valami, vagy ráesett valami a polcról, amitől megijedt, de nemtom hogy az hogy tud ekkora traumát kiváltani.


Egyelőre csak annyi ötletem van, hogy vigyétek el dokihoz egy gyors átvizsgálásra.

Például hogy minden rendben van-e a látásával - a farkasvakság kutyáknál is kialakulhat, nappal semmi gond, sötétedéskor már gondban vannak, és ugye ettől bizonytalan, ijedt lehet. A kutyák titkolják a látásromlást, és mivel simán végigmennek puszta emlékezetből a lakáson a bútorok kikerülésével, ezért nagyon nehéz észrevenni, még a figyelmes gazdinak is.

Persze ez csak egy kósza ötlet, nagyon remélem hogy nincs igazam.

2018. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kiderült mitől félt a kutyus?
2018. júl. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem derült ki. Pár napig még furcsa volt, de hirtelen abbamaradt. Már nem fél este sem szerencsére :)
2018. júl. 26. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!