Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták vannak...

Milyen kutyafajták vannak akik megfelelőek kezdőknek, de már lehet velük örző-védőzni?

Figyelt kérdés
Nem az lenne a cél, hogy valami nagyon komoly eredményeket érjenek el...
2018. jún. 20. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Német juhász
2018. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És tudnál jó nj kennelt?


Az a baj, hogy amiket én néztem azok vagy full show vonalúak, ahonnan a kutyák nem alkalmasak ÖV-re, vagy full muanka vonalúak ahonnan a kutyák állitólag nekem már túl nagy falatok...

2018. jún. 20. 19:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobb küllem német juhász, jobb tervu vagy gröni, esetleg még szuka boxer vagy schnauzer.
2018. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

A Stafival is jó eredményeket lehet elérni. Múltkor láttam egy Amstaf IPO vizsgáját. Nagyon korrekt volt.

De amúgy egy küllem Német Juhász is jó lehet indulásnak.

2018. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Amstaffot nagyon nem javasolnám kezdő gazdának!
2018. jún. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Hát a legtöbb öv kutya nem igazán való első kutyának. Egy Hobby NJ is kifoghat a gazdin ha egy kicsit is erősebb akaratú. Úgyhogy ha kellően felkészül az adott fajtából miért is ne?
2018. jún. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De sajnos könyvekből, videókból, cikkekből nem lehet felkészülni a fajtából. Lehet olvasni, hogy mikre figyeljen, mik a gyakori viselkedési problémák és miért, de ha az első kutyája, akkor rajta fog megtanulni mindent. A kutyakommunikáció gyakorlati felismerését, a következetességet, a ráérzést, a reflex szerű reagálást a viselkedésekre, a nevelési és képzési technikákat. És ez nem pár hét vagy hónap, hanem évek. És mire megtanul jól mindent, legjobb esetben is lesz egy 2-3 éves kutyája. Ezalatt a 2-3 év alatt pedig sok minden fog elcsúszni.
2018. jún. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mert akinek nem volt kutyája gyerekként, fiatalmént, annak egytalán nem lehet kutyás tapasztalata? Mondjuk egy barát kutyája akit néhány napi szinten látogatott és sétáltatott éveken keresztül?

Nem látogathat az alom várás ideje alatt (ami akár lehet 1-2 év is) kutyakiállításokat, vagy akár a tenyésztő többi kutyáját?

Nem lehetett akár ideiglenes befogadó?

Akinem nem volt kutyája, mert a szülei nem akartak, fiatal korában meg nem akarta a bizonytalan anyagi helyzetére bízni az már azt jelenti, hogy semmilyen kutyás tudása nem lehet?


Ha valakinek van egy elképzelése akkor azért ne valósítsa meg még legalább 15 évig, mert első kutya? Mert hogy 1-2 év után egy második kutyát vásárolni a "teszt" kutya mellé az fix nagyobb felelőtlenség, hiszen mit csinálok egyedül, ha teljesen más pl. a mozgás igényük?

Akkor az nem 1-2 órával több idő naponta, hanem az egyiket vihetem haza a séta közepén a másikkal meg kezhetem az egészst elörről, vagy legalábbis nem tudunk meszebb jutni, ami a távot illeti. (Egyedüli gazdaként)

2 kutya anyagilag is már komoly megterhelés lehet, kockázat.

Illetve mi van, ha egyszerűen nem akarok egyszerre 2 kutyát?

Akkor várhatom meg a már említett 15 évet?

Szóval ha most vavyok 30 akkor 45 éves koromig várjak? Akkor ezeket a sportokat fogom még bírni 5 évig, aztán mkt csinálok? A kutya igényei nem változnak...

2018. jún. 21. 11:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Más kutyájának sétáltatása és a tenyésztő kutyáinak simogatása nem nagyon számít tapasztalatnak. Nem te nevelted őket, nem te gondoskodtál róluk, nem te képezted. Az idizés már egy fokkal jobb.


De nekem az a gondom, hogy rengeteg ilyen van, amikor valaki kitalálja, hogy az első kutyájával pl őv-zni, versenyezni akar. Ezért vesz egy komolyabb fajtát. Aztán mikor rájön, hogy minden egyes nap dolgozni kell a kutyával, hogy ez sokszor nagyon nem kellemes munka, hogy nem csak sikerekből áll, hogy mennyi-mennyi zsákutca van, hogy ez mekkora anyagi kiadás havi szinten, akkor feladja az egészet. És utána mi lesz a kutyával? Jobb esetben marad hobbi kutya. De ez egy keményebb fajtának kevés.

Sportolni kezdeni bármilyen fajtával lehet, nem csak munka vonalú kutyákkal. Aki élete első saját kutyájának kemény kutyát akar, annak fogalma sincs, hogy mit is jelent valójában a képzés.


De ez persze a te döntésed. Persze arra is számíts, hogy felelős tenyésztő nem ad első kutyának malit, amstaffot, munka nj-t, munka rotit, dobermannt, stb.

De ha tanulni akarsz, akkor ne sétáltass meg kutyát simogass, hanem menj el egy munkakutyás csapatba és nézd az ottani munkákat, képzéseket. És majd eldöntöd, hogy kell-e neked ez, vagy sem.

2018. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Orosz fekete terrier sok oldalú fajta :)


Én is ilyet szeretnék,jelenleg bichonjaim vannak, tehát igazából első nagy kutyám lesz. De ismerem a fajtát szerencsére. Csak egyenlőre nincs lehetőségem egy nagytestű kutya tartására.


Annyi,hogy kozmetika igényes,tehát a tartása szőrügyileg azért költséges 2 havonta érdemes kozmetikába vinni, közte pedig hetente 1x alaposan átkefélni a szőrét.

2018. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!