Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy darab kutyával lehet...

Egy darab kutyával lehet egyszerre ÖV -re, canicrossra és bikejöringre gyúrni?

Figyelt kérdés

Egy hobbi, ivartalanított vagyis nem tovább tenyésztésre szánt kutyával... Aki elsődlegesen barát, társ.

De azért relative kemény szinten űzném vele az említett dolgokat, viszont ami fontos, hogy elvárás nélkül. Vagyis a tevékenységekért magukért, hogy mindketten élvezzük, de a helyezések meg ilyenek nem számítanának.


Ha nem tartjátok szt túlzásnak egy kutyával, akkor milyen fajtákat javasolnátok?


Előre is köszi! :)



2018. jún. 21. 00:56
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Munkakutyákkal szoktak húzatni, hogy a kondijuk jó legyen. De ha sok mindenbe belekezdesz, egyikben sem leszel kiemelkedő. De hobbi szinten persze lehet ezt mind csinálni.

Belga juhász, munka német juhász jó rá, de akár schnauzerrel, terrierekkel is tudsz dolgozni ezekben. Nyilván az alapvetően őv-re alkalmasabb fajtákban érdemes gondolkozni, hisz ebben szablyák meg leginkább a kutya adottságai az eredményességet.

2018. jún. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem simán legalabb nem unatkozik :D
2018. jún. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Lehet persze, ha van rá időd. Én a malinoist javasolnám. Pörgős,jól motiválható és futásra is alkalmas lesz. Sajnos én láttam már,hogy a boxerek,dobbermanok, rotik,nemetjuhaszok a testalkatuk miatt sérülékenyek. Gyakoriak pl. az inszalagszakadások,porc sérülések. Maga az öv is eléggé igénybe veszi a kutya testét, gyakran terhel rá a hátsó lábakra, tehá olyan fajta javasolt,ami emellett még a futtatást is bírja. A malik nem olyan ilyesztőek első ránézésre, mert nem túlzottan nagyok, de pont emiatt sokkal kevesbé sérülékenyek. Persze egy malihoz fel kell kötni a gatyát, hiszen munkakutya, de ennyi fárasztassal és szellemi munkával szerintem rendben lesztek.
2018. jún. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Azért malit nem kellene boldog-boldogtalannak javasolni, akiben felmerül, hogy dolgozna a kutyával. Ahhoz azért kevés egy kósza ötlet, hogy jó lenne sportolni. Mali azoknak való, akik már tettek le valamit az asztalra, bizonyították is, hogy valóban sportolni fognak vele, a rengeteg nehézség ellenére és értenek a nehezebb fajták neveléséhez is.
2018. jún. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Boldog boldogtalannak nem javasolnék malit, azonban a kerdező ,ha ennyit mozgatja és suliba jár vele raadásul öv-re, nem hinném ,hogy baj lenne. Azt meg ,hogy bizonyítsa,hogy mozogni fog? Mi első kutyának hazahoztunk egy border keveréket. Hol kellet volna előtte bizonyítanunk? Meglett a kutya, azóta napi 3 órát lent korzózunk, felnőttünk a feladathoz.
2018. jún. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, hogy a border keverékednek elég a 3 óra séta, de egy malinak nem lesz elég.

Az meg, hogy suliba jár meg őv-zik (ha valóban fog vele hosszú távon), nem sokat jelent, ha mellette a gazda gyenge kezű és nincs érzéke a kutyájához vagy rájön, hogy nem neki találták ki azt, hogy hajnalban kelljen, estig dolgozzon, éveket szánjon rá egyetlen feladatra, órákat utazzon egyetlen tréningért, ha kell rántson bele a pórázba, stb. De ismétlem, szerencsére normális tenyésztő nem ad ilyen kaliberű kutyát kezdő gazdának, bármilyen terve is van vele. De én ismerek olyan munka border tenyésztőt, aki nemhogy első gazdának nem ad kutyát (szép is lenne...), hanem első bordernek sem. Teljesen jogosan.

2018. jún. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! És mi a helyzet a többi belga juhásszal? :)
2018. jún. 22. 01:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A többi belga juhász is alapvetően pörgős, de sokkal könnyebben kezelhetőek, sokkal kevesebb bennük a dominancia és agresszió, lévén, hogy nem őv-re szelektálják őket. De hobbi sportra, még versenyre is jók lehetnek. FMBB-re valószínűleg nem fogsz kijutni velük, de a leírtak szerint nem is ez a célod.

Az idegrendszerre viszont náluk nagyon oda kell figyelni! A tenyésztők magasztalását a saját kutyájukról pedig nem kell kézpénznek venni.

2018. jún. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én óriás snacim most 3 éves vele:őv, canicross, bikejoring, skiing,-olni szoktunk és mindegyikban nagyon jó, persze csak hobbi szinten
2020. márc. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!