Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A holland juhászkutya milyen...

A holland juhászkutya milyen jellemre a valóságban?

Figyelt kérdés

Van kutyás tapasztalatom, nehezebb fajtákkal is...

Sportoltam is kutyával már, értünk is el kisebb-nagyobb eredményeket.

Ami most érdekelne az az ÖV.

A holland juhászkutyák, főleg a szálkás és hosszúszőrű változatok nagyon tetszenek.

Ha vennék akkor külföldről...

Viszont az igaz, hogy a szállkás és hsz változat itt is kicsit könyebben kezelhető, csakúgy mint mondjuk a belga juhászoknál?

Tudom nem a legjobb példa, de ott a mali pl. szerintem egyértelműen aktívabb és hardcoreabb kutya mint mondjuk a laekenois vagy groenendael.

Szóval szerintetek jó lehet első ÖV kutyának?


Vagy akkor inkább laekenois, vagy egyéb?


2018. jún. 21. 22:50
 1/2 anonim válasza:
56%

Hello

Szerintem nagyon jo kutya

Mindenre alkalmas

2018. jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
97%

A rövid szőrűt használják munkára mindig, mindenhol. A többi szőrváltozatot kevesen tenyésztik és főleg küllemre. Bár a szálkásra mondják még, hogy munkásabbak. De mivel őket sem erre szelektálják, nincsenek jelen versenyeken, munkákban sem, így ez azért kétséges.


A rövid szőrű ringre, civiles őv-re nagyon jó (jó helyről, mert sajnos már kezdik szaporítani), IPO-ra alkalmazható, de nem ehhez a munkához való ösztönkészlete van.

2018. jún. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!