Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy elmebetegnek akinek nem...

Egy elmebetegnek akinek nem vagyok a gyámja, szerintetek adnak el tenyésztők kutyát?

Figyelt kérdés

Apukámról van szó, paranoid skizofrén, 52 éves... A születésem óta, vagyis 24 éve rendszeresen kezelik, de egyre rosszabb állapotban van, de azért nem rohamosan romlik, csak észrevehető.


Volt róla többszőr szó, hogy kijelölnek neki egy állami gyámot, vagy hogy a nővére lesz a gyámja, de nem nagyon lehet elintézni, mert Ő nem akarja és nem csinál semmi olyat amiért jogilag kötelező lenne.


Viszont nincs az az ember aki ránéz, beszél vele 5-10 percet és ne jönne rá, hogy valami bibi van vele. Sajnos sokan ítélkeznek... Sokan konfliktust kezdeményeznek mert alapvetően elítélik a pszichés betegeket.


Én eléggé sokat foglalkozom apukámmal, 1-2 napi szinten rendszeresen látogatom és beszélgetek vele, segítek amiben tudok.


Igazából szeretne egy kutyát, nem tudom pontosan hogy hogyan történt, mert nem voltam ott, de menhelyröl elküldték. Nem adtak neki kutyát.

Szerintetek ha megmondom a tenyésztőnek, hogyha bármi probléma adódik, akkor én mint viszonylag tapasztalt kutyás segítek a nehézségeknél, akkor ad el neki kutyát?


Igazából sem emberre sem állatra nem veszélyes apám, de ezblaikusoknak nem mindig szokott leesni...


2018. jún. 22. 01:28
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Ugye nem gondolod, hogy úgy megy oda a tenyésztőhöz, hogy "jó napot kívánok, Kis József vagyok, paranoid skizofrén"? Kenyérért sem úgy megy le.

Gondolom azt látják rajta, hogy tömve van gyógyszerekkel.

Még jót is tenne. Esetleg inkább egy idősebb kutya (bocsi, érted, mégiscsak 15 év), és semmiképpen sem aktív fajta és semmiképpen sem ilyen pitt meg káj félék.

Szokásos feltételek biztosítása a kutyának, ami az anyagiakat illeti, etetést, orvost, apád el tudja látni nyilván.

Apádnak meg egy alternatív lövésű belgyógyászati vagy szimplán alternatív kivizsgálás, mert a legtöbb pszichiátriai betegségnek teljesen más a kiváltó oka, veseproblémák, emésztés meg ilyenek. (meg lelkiek)

2018. jún. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Sajnálom. Az én apám is skizifrén volt. Sajnos hamar elment. Nagyon szerette az állatokat,badarság lenne ítélkezni a betegek felett. Átérzem a helyzetedet,milyenek az emberek a betegekkel. Vegyél neki kutyát,valami játkosat,de szerintem simán ha ismerősnél kölykedzik is jó, legalább a kiskutyán is segítesz. Vagy Te magad elmész a menhelyre és hozol egyet. Na játszon már Istent senki,hogy kinek lehet kutyája,kinek nem.:(
2018. jún. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Sok helyen hirdetnek (Jófogás, fb csoportok) ingyen/jelképes összeget elvihető kiskutyákat, ott nem fogja foglalkoztatni őket, hogy hova kerülnek, szóval akár onnan is hozhatsz.
2018. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Előzőhöz szólnék hozzá.

A szaporítós olcsó kutyák legtöbbször ideggyengék, olyat nem ajánlok senkinek, na meg ugye a szaporítót sem kéne pénzelni. Gondolj bele, mekkora sokk lenne apukádnak, ha a pár hónapos cuki (szaporítós) kiskutya meghalna valamitől (szív gondok, idegrendszeri problémák).

Egy 4-5 éves nyugodt, szófogadó kutyát kéne neki találnod. Menhelyen vannak nagyon okos kutyák is, egy olyat kéne találnod neked. Esetleg menjetek el ketten, apukáddal, és nézzetek meg egy pár számára is ideális kutyát.

2018. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A 3# válaszoló nem a kifejezetten szaporítós "fajtatiszta" kutyákra gondolt, hanem hogy jófogáson is rengetegen hirdetnek keverék "besikerült" almot (azt most tegyük félre hogy ez is szaporításnak számít, de el kell ismerjétek hogy ezek a kiskutyák pont ugyanolyanok mint a menhelyesek, semmivel se ideggyengébbek). Ezeket ingyen elvihetőnek vagy oltások áráért szokták árulni, tehát nem pénzeljük vele a szaporítókat...és szerintem egy ilyen kiskutya megoldható lenne. De ami még jobb lenne ugyanígy jófogáson böngészni, mert rengeteg magánember hirdet felnőtt, nyugodt kutyát ingyen elvihetőnek mert például elhunytak a gazdái. Sajnos az én véleményem az hogy a menhelyek háklisak, a tenyésztők meg sokszor még háklisabbak és hiába vállalsz minden felelősséget ha gond adódik, ők azt nézik hogy mi van ha édesapád nem gondoskodik róla megfelelően és nem fognak kutyát adni neki. Még a szellemileg ép emberek közül is rengetegnek megtagadják sajnos oktalanul (és persze gyakran okkal is).
2018. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Természetesen nem szaporítókra, hanem véletlen, talált, mentett kutyákra gondoltam :)
2018. jún. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, hogy együtt menyjetek el menhelyre.

Egy 2-3 éves kutyus kitűnő választás lehet. A kölyökkor és a kamaszkor nehézségeit sem kell így bevállalni.

Én is mentális beteg vagyok. Rengeteget segít, hogy van egy négylábú társam, aki feltétel nélkül szeret és mindig örömmel fogad.

2018. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!