Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen nagy szám a...

Miért ilyen nagy szám a Julius-K9 powerhám?

Figyelt kérdés

Őszintén nem értem:


-nyáron melegíti a kutyát, mivel zárt (érezni hogy sokkal melegebb alatta)


-hemperegni, hátat vakarni nem tud benne, csak a hámot koszolja össze


-csat pont a kutya könyökénél van, ami nem túl jó (ha úgy van beállítva, mert úgy jó a mérete)


-rá segíteni mászásnál, vagy megemelni nem lehet, mert hátrafelé kicsúszik belőle a kutya


Én nagyot csalódtam ebben a hámban. Egyetlen előnyt sem tudok felhozni mellette. Külsőleg tényleg mutatós, de pont azt a feladatot nem látja el, amit egy hámnak el kéne... Így meg értelmetlen.


Miért ilyen népszerű? Csupán divat lenne?


2018. jún. 22. 11:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

Igen, csak a divat miatt népszerű. Nálunk már majdnem az összes kutyának ilyenje van, az amstaffoktól elkezdve pulin át a csivaváig.

Én már csakazértsem vettem, hogy nekünk ne ugyanolyanunk legyen.

Mindenki rá van kattanva erre a K9 cuccra.

2018. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagytestű kutyám van, Julius hámmal sétáltatom.

A hám maga nem akkora, hogy jelentősen melegítse a kutyámat, a fekete részein eleve tűzforró, a hám alatt annál nem melegebb. Séta (túrázás, futás) közben nem szokott hemperegni, de a hám mosható, így nem zavarna ha összekoszolná. A csat nem a kutyám könyökénél van, egyáltalán nem akadályozza a mozgásban. Emelgetni is tudom benne, jó erős a hám, bírja a strapát. Eleinte féltem, hogy majd kikapcsolódik, elszakad, de 2 év alatt semmi ilyet nem tapasztaltam.

Nekünk jó ez a hám. De divatos is, meg kell hagyni. (ez viszont nem baj, legalább nem a nyakuknál ráncigálják a tudatlan gazdik a kutyáikat)

2018. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Melyik a jó hám szerinted? Komolyan kérdezem, mert én meg a Julius hámokon kívül semmi jót nem találtam. :D Nekem teljesen bevált, de én csak flyballra használom, azon kívül mindig nyakörvezünk. A népszerűségébe szerintem az is hozzátartozik, hogy jó a marketing és nagyon nincs konkurenciájuk. Én ezen kívül a boltokban mindig csak ilyen Trixie, meg Anione termékeket láttam, és nyilván az embert akkor már inkább a Juliust veszi meg.


Ezen nem gondolkoztál? [link]


Szerintem ez megoldaná a felsorolt problémáidat.

2018. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg sport hámnak készült.

Ahogy használják is öv-nél.

A cég kihasználja az emberek azon tulajdonságát, hogy veszik, ami a szemük elé kerül sokszor.

"-rá segíteni mászásnál, vagy megemelni nem lehet, mert hátrafelé kicsúszik belőle a kutya"

Egy rendesen beállított hámból nem csúszik ki a kutya.

Egyébként , ha neked nem jön be, van annyi

féle hám, hogy biztosan megtalálnád a tökéletest.

2018. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nekem kistestű kutyán volt. Jól volt beállítva, de a hám merevsége miatt bizony kicsúszott belőle. A nyaka felett simán lehúzódott róla. Én meg pont azért használok hámot, hogy ez ne történjen meg :D a csat nekünk pont a könyökénél volt, folyamatosan hozzáért... Még tavasszal vettük, akkor hordta egy hétig, de mikor a hám alá nyúltam, nagyon meleg volt. Nyári kánikulába pont nem hiányzik neki. Mondjuk, ahogy látom sok kistestűnél a féltestét is takarja a hám, azért az melegíti rendesen. Nagykutyáknál jobban felfekszik a fazon.


Igazából azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert tegnap beszélgettem egy westie gazdival, akinek K9-es hámja van és mondta, hogy mennyire szenved a kutya ebben a melegben. Javasoltam neki, hogy vegye le a "mellényt" a kutyáról, mert baromira melegíti még pluszba, tapasztalat. A kutya pár perc múlva abba hagyta a lihegést. A gazdi is csodálkozott, hogy ennyit számított a hám. Szóval nekem aztán írhatják, hogy légáteresztő, akkor is melegít :D mintha én 32 fokban mellényben rohangálnék...


Biztos valakinek beválik, de én nem értem ezt a K9 hám imádatot. Nagyobb a híre, mint amennyit ér. Gondolom a marketing is közre játszik, látják kutyás újságokban, hogy milyen menő, aztán nekik is kell. A céggel amúgy nincs semmi bajom, az ő csőheveder nyakörvjüket használjuk télen, mikor a kabátra nem tudok hámot tenni. Szóval a minőséggel nincs gond, csak szerintem nagyon fel van fújva ez a powerhám dolog.


Amúgy mi Trixiet használunk, teljesen megbízható. Lehet a K9 mellett ránézésre gagyi, de nem az. Nagyon erősek a csatjai. Ebből sosem bújt ki. Ahhoz képest hogy max 2000ft volt, nagyon jól teljesít.

2018. jún. 22. 12:24
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen, néztem a hevederhámot, jónak tűnik, csak nekünk a legkisebb méret is nagy sajnos.
2018. jún. 22. 12:28
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk IDC hámunk van 30 kilós kutyának. Mikor hámot vettem az volt a cél hogy tartós, strapabíró legyen, mivel anyum nem meri nyakörvről vinni és nem is tudja úgy kontrollálni mint én. Míg én szavakkal tartom kordában addig ő erővel, ehhez meg jó erős hám és póráz kell. Az első hámja egy Anione hám volt, az első alkalommal kibújt belőle, a másik hogy mivel az orra folyton a földhöz van ragadva, a lábai között húzódó rész folyton lógott és beleakadt a lába, neki és nekünk is kellemetlen volt, millió módon próbáltam megoldani/beállítani, de nem ment. Ami még pozitívum az idc hámnál, hogy ha bármi adódik könnyű megfogni a kutyát, nem kell a szőre alól kiásni a hámot és nem tépem meg a szőrét ha valami miatt mondjuk hirtelen odébb kell rántanom. A melegedést eddig nem vettem észre, neonsárga hámunk van, nem melegszik annyira mint egy fekete hám, a csat sem zavarja, nekünk bevált. Már legalább fél éve használjuk és eddig nem volt rá panasz, bár kissé paranoiás vagyok, szóval a kövi hámja valami ilyesmi lesz:


[link]

2018. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

-A mienk egyáltalán nem melegíti. Elmegyünk a 40 fokban egy 3 órás sétára, és a bundája ugyanolyan meleg, mint azon a részen, ahol nem takarja hám.


-Séta közben mégis minek hemperegne vagy vakarózna a kutya? Ha mégis, akkor pedig ki lehet mosni.


-Nekünk a csat a kutya könyökétől kb. 5 centire van, ez a normális.


-Ha kicsúszott belőle a kutya, a csat pedig a könyöke közelében volt, akkor túl nagy neki, és/vagy rosszul állítottad be.


Mondd, mekkora a kutyád? Azok alapján, amit írtál, borzasztóan nagy rá!

2018. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

5,2kg. Baby 2-es volt rajta, de maxra állítva, mert különben bevágott neki, még úgyis passzos, ezért volt a csat a könyökénél, mert maxon volt. De ígyis kibújt... Ha előre hajtja picit a fejét és megemeli a lábát, lazán kihátrál belőle. Pl ha megijed, pont ezt csinálja.


Nincs kertünk, ezért órákat vagyunk lent a parkban, ott imád a fűben hemperegni. Szerintem ez teljesen normális.

2018. jún. 22. 13:55
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó kis hám az. Nem a divat miatt. Mi utazáshoz vettük. Kifejezetten hasznos rajta a fogó. Sokszor egyszerűsíti a dolgunkat,könnyebb azt megfogni,és megtartani lábnál,ha arra van szükség,mint esetleg nyakörvvel.

Egyébként mi nyakörvet használunk sétákhoz,képzéshez.

2018. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!