Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatás, ásás megoldása?

Ugatás, ásás megoldása?

Figyelt kérdés

Sok kérdést látok,hogy a kutya ássa a kertet,vagy túl sokat ugat. Az általános válasz,hogy mozgasd,sétálj,tanítsd. Érdekelne,hogy van,akinek ez bevált már? Többet foglalkozik a kutyával,és abbahagyta a nem kívánt magatartás formát?


Komolyan érdekelne. Minden nap sétával/futással kezdjük a napot,és tréninggel. Délután szinte végig velük vagyunk,sokat játszunk,jönnek-mennek velünk. Este megint tréning. Heti két kutyasuli. Hétvégén sokszor utazunk,jövünk megyünk. Napközben hatalmas udvaron vannak. Mégis,mire hazaérünk 1-2 új gödör szinte biztosan vár minket. És éjszaka se feltétlen csak alszanak. Szerencsére nem túl ugatósak, de néha ki kell rájuk szólni,ha egy macska mer szemtelenkedni velük a kerítésen túl.

Nyilván ahogy az emberek,ők is minél többet mennek,annál többet bírnak.

Szóval van,akinek oldotta már meg problémáját?


2018. jún. 22. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a macskák ugatását úgy szüntettem meg, hogy ha hallottam hogy ugatnak ráengedtem őket a macskára. Tudom, hogy nem bántanak másik állatot, csak megkergetik. (Én sem szeretném, hogy az idegen macskáknak baja legyen) Egy ideje már nem látok errefelé idegen macskát.
2018. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ásás lehet a meleg miatt is. Az én kutyám azért ás gödröket, hogy belefeküdjön, a nedvesebb föld hűti. Vettem neki medencét, tud benne hűsölni (de vigyázz ne teljesen hideg vízzel töltsd fel és ne napon legyen mert felmelegszik nagyon), ez megoldotta a problémát.
2018. jún. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem fogom ráengedni őket egy macskára sem. Főleg,hogy tiltva van a kergetés. De van egy öreg kandúr a környéken,ami direktbe idegesíti az utca összes kutyáját. Egyszer az egyiket,aztán a másikat...Befekszik a kapu elé,és ott hempereg,kéjeleg,a kutyák meg hülyét kapnak az idegtől.


Nem hűsölő gödrökről beszélek. Az is van,de azt nem bántjuk,az az övék. Reggelente úsznak egy nagyot,befekszenek a bokrok alá a gödörbe, délig alig száradnak meg,olyan hűvös van ott nekik.De 1-2 aprócska,de azért észrevehető és kissé bosszantó gödör(általában a kerítések tövében) szinte minden napra jut. Mondjuk szerintem valami állatkát is érezhetnek,de van,amikor csak ahogy játszanak,az egyik elkezd kaparni, a másik meg csatlakozik a bulihoz...

2018. jún. 22. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha a szomszédom lennél és egész éjjel tutlna a kutyád egy macska miatt én már feljelentettelek volna. Menj ki és nyugtasd meg, vidd be, játssz vele, neveld meg. Az nem magyarázat, hogy a többi kutya is ugat. Attól még nem kell egy stikkes böszme korcsot nevelned, mert van a közelben egy pofátlan macska.
2018. jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyes, te beteg vagy, ezt komolyan mondom.


Ha az én macskámra engeded rá a kutyádat, ahelyett, hogy megnevelnéd jelentenélek is fel, és örülhetsz, ha nem ütlek ott helyben agyon érte.


Kérdező, igen, foglalkozunk vele napi 3-4 órát is akár - felváltva, nincs ásás, sem ugatás, mert lefárasztjuk.

2018. jún. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor jelenthetnél fel, ha a kutya bántaná a macskát. De nem bántja, mert meg van nevelve. Együtt alszik az itthoni macskákkal. Nem azt mondtam, hogy szabja szét a kutya a macskát, hanem kergesse el. A macskának nem lesz semmi baja ha el kell futnia az első fáig.
2018. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem ugatnak egész éjjel a kutyák. A mieink. Ellentétben a szomszédéval,ami folyamatosan ugat.

De pár naponta 1-2 percet ugatnak. Ha többet,rájuk van szólva,mert rühellem a kutyaugatást. Rögtön csendbe maradnak.

Leírtam,hogy mennyit foglalkozunk velük,ez nem csupán 1-2 óra naponta. De az ásásra akkor is marad erejük. Nem nagy gödröt,éppen csak bosszantót.

Igazából nem tanács érdekelt,csak érdelt,hogy más kutyája tényleg soha nem rosszalkodik e több foglalkozás mellett.

Fura emberek vagytok,hogy egy ilyen egyszerű dologra,és abszolút nem felháborítóra is ilyen agresszívan reagáltok. Érdemes lenne elgondolkozni,jó e ez...

2018. jún. 25. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!