Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Konzerv halat kaphat?

Konzerv halat kaphat?

Figyelt kérdés
Kutyám tápját mindig fel akarom dobni valamivel, viszont a prémium minőségű konzervektől is megy a hasa, szerintem az aszpik szerű anyagtól, amit beleraknak. Riomare halkonzervet szoktam neki heti 1x2x adni, olivaolajat mindig leöntöm róla. Hosszú távon szerintetek eheti?
2018. jún. 22. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Nem ismerem az összetételét, de én nem adnék neki. Az ilyen emberi kaják általában elég fűszeresek.
2018. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Rio mare tonhal konzerv? Ha igen, nyugodtan adhatod olaj nélkül, keverd a tápjához.
2018. jún. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Jesszus, magamnak sem bírom megvenni, olyan drága.

De amúgy persze, az egészséges.

Adhatsz nekik hozzá sima főtt húst, főtt vagy nyersen reszelt zöldségeket, tojást, túrót, kefirt. Az enyém ezeket szokta kapni, meg néha olajos halat, olaj nélkül rizzsel, mert így nem hajtja meg, de ezt kb havi 1x kap csak.

2018. jún. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Az olíva olajat remekül fel lehet használni pl vedlésnél.

Kísérletezd ki, mennyi nem hajtja meg a kutyát és adjad neki.

2018. jún. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Igaz. Olíva olajat én külön is szoktam adagolni a kajájához a nagytestűmnek, mert jót tesz neki. Szerintem a Rio Mare nem annyira ázik az olajban mint egyéb kommerszebb tonhalkonzerv - mondjuk az én kutyám hozzászokott, így azt se öntöm le -, így nyugodtan keverheted is olajjal a tápjához a konzervet. Te ismered a kutyád bélrendszerét, te tudod mennyi olajosat tud elviselni hasmenés nélkül.

Amúgy hosszútávon is simán adható a halkonzerv, a mennyiséget szabályozd, ne legyen miatta hasmars. Teljesen egészséges a kutyáknak.

2018. jún. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, tonhal konzervre gondoltam. Köszönöm szépen mindenkinek és a plusz tippeket is :)
2018. jún. 23. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!