Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy tacskó kutyám. Nagyon...

Van egy tacskó kutyám. Nagyon szépen jön láb mellett, de nem néz rám közben. Ezt, hogy lehetne megtanítani neki?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 00:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
szerintem jobb, ha az utat figyeli. "mindig a lábad elé nézz" - ezt tanították a szüleim is.
2010. jún. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért kéne, hogy rád nézzen? A neveletlen kutya figyeli folyton a gazdáját, örülj neki, hogy a te kutyáddal nincs semmi viselkedési probléma!
2010. jún. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó te jó nagy hülyeséget beszélsz !!!

Munkaversenyen is az a jó , ha a kutya a gazdára néz.

Hát sztem jutalomfalattal próbáld meg , hogy mikor rádnéz adj neki falatot.Eleinte gyorsan add neki , aztán próbáld meg majd idővel elhúzni az időt mre megkapja a falatot.

De én inkább kutyasulit javasolnám , mertkülső szemmel jobban látszódik mikor kell odaadni neki a falatot.

2010. jún. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Bocses, hogy szóltam, nem kell lehurrogni. Nem vittem még kutyát munkaversenyre, nem tudhatom. Nekünk vadászkutyáink vannak, és egyik sem néz minket séta közben, hanem keres és szimatol. Azt hittem, az a helyes.
2010. jún. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Klikkerrel nagyon könnyű.Cuppogsz/ciccegsz/adsz valami hangot. Ha felpillant, klikk+kaja. Eleinte a sima felpillantásra klikkelsz, aztán már csak ha tovább néz, mi úgy tanultuk, hogy eleinte folyamatosan beszéltünk hozzá, ez az, gyeregyee, jó kutya, ügyes vagy, gyere.
2010. jún. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Megkell tanítani a "figyelj/nézz rám" vezényszót. Ilyenkor a kutyának a szemedbe kell néznie. Leülsz csak úgy mellé és ha egyszer elkapod hogy pont rád néz, rádícsérsz és megjutalmazod. Klikkerrel könnyebb tanítani. Majd ha már tudja mit vársz el elkezded tovább növelni az időt amíg a szemedbe kell néznie. Eleinte ezt csak úgy ülve egyhelyben állva gyakoroljátok, majd ha már jól megy akkor lehet menetközben is.
2010. jún. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Milyen helyzetben szeretnéd? Ha csak simán utcai közlekedés, akkor nincs szükség erre, a gyakorlópályán viszont igen. Valóban, a klikker nagyon jó erre a célra. Először szoktasd rá vele a kutyust, hogy alapból mindig a szemedbe nézzen gyakorlás közben. Mikor tanultok új dolgokat, amint rájött a lényegére és már csinálgatja, csak akkor jutalmazz, ha rád is néz. Ezt leírni könnyű mondjuk, kivitelezni annál nehezebb. :)
2010. jún. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem az is bejött, hogy hátam mögé tettem a kezem, amiben a jutalomfalatot tartottam, így pár másodperc után kérdőn a szemembe nézett a kutya, hogy nem tudta a kezem bámulni. Na erre klikk-juti! :)
2010. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A szemkontaktus nagyon fontos a kutyáknál. Erre általában meg kell őket tanítani. Nekem nagyon nehezen ment, egy menhelyes kutyusnál akit bántottak előtte, elég nehéz elérni, hogy a szemedbe nézzen. Először nyugodt pozícióban kell gyakorolni. Ajánlom a klikkert (mi azzal tanulunk, bár a klikkerre először egy héten át be kell kondícionálni a kaját. www.klikker.hu)

Ültesd le magaddal szemben a kutyát. Amint rádnéz klikk-kaja, ha nem klikker, akkor dícséret és jutalomfalat. Valami ciccegéssel vagy valamivel hívd fel magadra a figyelmet, ha magától nem néz rád. Még egy trükk: a jutalomfalatot a szemedhez emeled. Ekkor igaz még nem téged néz, de az arcod felé. Kezdetnek ez is jó, egy idő után automatikussá válik neki.

Ha így már megy, akkor a lábad mellé ültesd és onnan kezd el ugyanezt gyakorolni.

Ha ez is megy, akkor lehet séta közben. Ez nem egy napos meló, nekem hetekbe tellett mire séta közben is rámnézett. Annyira belejött egy időben, hogy szinte egész végig engem bámult :)

Kitartás és sok sikert!!

2010. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A szemkontaktus nagyon fontos! Az a bizalomnak a jele.

Az én kutyám (yorki) is szinte mindig mellettem van, és elég sűrűn fölnéz rám. Persze nem mindig. De én szeretem, ha rámnéz, és ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy csettintek egy kicsit a nyelvemmel. Olyann "cc" hangot, mint amit a lovaknak szoktak csinálni:)

És akkor rámnéz. Rámosolyogok, és ő rögtön elkezdi csóválni a farkát, és ugrál, hogy simogassam is meg:) Tudja, hogy szeretem.

2010. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!