Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jó minőségű konzerv is csak...

A jó minőségű konzerv is csak átmegy a kutyán?

Figyelt kérdés

[link]


Kis ideig speciális tápot kell ennie, de mivel magába nem ette meg, amikor igen, akkor meg kihányta, így azt javasolta az orvos, hogy fele-fele arányban adjam olyan valamivel,amit szeret.

Ezt a konzervet szereti, így fele-fele arányban kapja. Nem egy gagyi konzerv. Az ízeket váltogatom. Imádja, és nem jön vissza a speciális táp sem. Széklete is teljesen normális.

Ez a konzerv is csak átszalad rajta? A lényeg az annyi volt, hogy a gyógytáp benne maradjon. Szerencsére csak 1 hónapig kell azt ennie, mert nem rossz a helyzet.


2018. jún. 22. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább add 3:1 arányban a száraz javára.

Elég egy negyedrész konzerv is.

2018. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

10.5% fehére az nem valami sok. A konzerv összetevői nem jók, a hústartalma 15%, a többi nyesedék, inak, erek stb. De ha az a fontos, hogy a táp bent maradjon, akkor etesd ezzel. Hosszú távon viszont érdemes lenne valami minőségibbet keresni. Ez a konzerv nem olcsó, ennyi pénzért sokkal jobb konzerveket is lehet kapni. Linkelek 2 konzervet, amik nagyon jók. Ezekből az etetési útmutatón is láthatod, hogy kevesebbet kell adni egy xkg-s kutyának, mint egy sima, közepes/annl rosszabb minőségű konzervből.


[link]


[link]

2018. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha speciális tápot kell ennie, akkor a konzervnek is ugyanazt kell tudnia. Mit érsz a speciális táppal, ha kevered általános konzervvel, még ha az akár 100 %-os hús tartalmú is?
2018. jún. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3as: Azért mondta az orvos az 1 hónapos vesetápot, mert nem a veséje a beteg, hanem a mellékveséje. Kímélő kúra szerűen javasolta. Próbáltam 2 félét is. A royalt, és a trovetet. A trovet nem tetszett neki egyáltalán. A royal meg visszajött. Így azt mondta, mivel a veséi normálisan működik ehetne bármit, de ő javasolja az 1 hónapot.

1-es köszi próbáltam, de tennem kellett még bele, mert a felét ette meg úgy, szóval a fele-fele arány maradt.

2es köszönöm, kipróbáljuk :)

2018. jún. 22. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:
nem ijesztegetni akarlak,de az én kutyámnál is elöször csak a mellékvese állapota romlott,kb.másfél év múlva kicsit bágyadt volt,majd hányt,orvoshoz vittük,kiderült leállt a vesemüködése.Egy hetes hosszadalmas és drága kezelés ellenére sem maradt életben.Én is a fressnapfban vettem konzervet,ott van kifejezetten veseproblémákra való húskonzerv.Ez egy nagyon komoly betegség és az,hogy kihányja az ételt,nagyon rossz jel.
2018. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ő addison kóros. Gyógyszert szed rá. Folytonos kontroll alatt áll, és kitűnőek az eredményei. Kétszer hányta ki a vesetápot, amikot felhívtam az orvost. Akkor javasolta, hogy valószínű a vízfogyasztás miatt hányja ki, mert én hülye a séta után adtam neki 10 percre a kaját. Persze, hogy fél 7kor nagy melegben sokat ivott kisebb séta után is. Utána ráette a tápot,ami ugye megpuffad benne, és ezért jött ki. Amióta egy órával később kapja a vacsorát, azóta nincs ilyen baj, de meghagytuk ugyanúgy a kevert tápot. Amúgy kifejezetten mondta az orvos, hogy a fresiben kapható vesekimélős cuccok nem jók. Így náluk vettem + rendeltem a pettissimoról.

Remélem nem fog romlani az állapota, mert amióta szedi a gyógyszert, azóta teljesen jól van. Elemében van, és bármit képes lenne megenni, ami ehető. Játszik sokat, szaladgál.3 havonta vérvétel,(ha nincs panasz) de eddig minden rendben van szerencsére.

2018. jún. 22. 23:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom a kutyusodat :(
2018. jún. 22. 23:33
 8/8 anonim ***** válasza:
köszi és örülök,hogy nálatok nem olyan súlyos a helyzet.
2018. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!