Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának kb 2 centis bőrdara...

A kutyának kb 2 centis bőrdarab fel van válva a lábán, ezt visszahajtottam, lekezeltem betadinnal, bekötöttem pólyával. Meg fog így gyógyulni?

Figyelt kérdés
Nem vérzik, nem próbálja meg leszedni. Szerintetek emiatt szükséges lenne állatorvoshoz vinni, vagy meg fog neki így, bekötve gyógyulni?
2018. jún. 22. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
4%
Vidd el orvoshoz mert az ad speciális fertőtlenítőt és lehet össze kell varni. A betadintól lehet kaphat kisebb jódmérgezést.
2018. jún. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz a betadintól állatgyógyászatban is használt fertőtlenítőszer. Viszont magától nem biztos,hogy visszagyógyul. Így látatlanban nem lehet megmondani. A legegyszerűbb,ha elviszed dokihoz,az majd megmondja mi a teendő. Addig is tartsd tisztán a sebet és ne hagyd, hogy nyalogassa/piszkálja.
2018. jún. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!