Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és kisbaba lakásban...

Kutya és kisbaba lakásban együtt mennyire működhet?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék megválni a kutyustól semmiképpen.
2018. jún. 22. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyira, amennyire a kutyád jólnevelt, értsd meg lett vele értetve ki a főnök, és a kisbabához következetesen hozzászoktatod.

Akkor szoktak bajok lenni, ha valami miatt a kutya tökre azt hiszi, hogy ő a főnök, pl.:

Elkényeztetett,

Következetlenül nevelt,

Dominans, ivaros,

Vagy egyáltalán nem nevelt.

2018. jún. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ez a kutya a legjobb a világon, engedelmeskedik, csendes, mindenkit szeret, odamegy barátkozik


és esetleg higiénia szempontból? nem szeretném, ha steril környezetben nőne fel a babám, de azért a másik véglet se legyen


valamint könnyen meg lehet oldani, hogy mindketten napi kétszer lejárjanak?

2018. jún. 22. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Te komolyan nem láttad még a Marley meg én filmet?
2018. jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen, amennyiben a kutya jólnevelt és parazitamentes.

Alapvető higiéniára persze figyelj, főleg míg nagyon pici a baba. Nyilván a kutya ne a baba ágyában aludjon, ne rágja meg a cumiját, ilyesmikre gondolok. De egyébként jót tesz a gyerek lelkének és immunrendszerének is, ha a kutya mellett nőhet fel.

Kutyus rutinszerűen kapja negyedévente a féreghajtót, bolhamentes legyen, oltva legyen.

Ami még fontos, hogy egyedül semmilyen jólnevelt, különösen nagyobb méretű kutyát nem hagyunk kisbabával, kisgyerekkel! Mindig szem előtt legyenek, ha együtt vannak.

A babát be kell mutatni neki, amint hazajött a kórházból születése után. Engedni, hogy megszaglássza, megismerje.

2018. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jólnevelt, egészséges kutya mellett nem lesz semmi gond. A higiéniát sem kell túlaggódni, én is kutya mellé születtem egykor régen, náthánál komolyabb betegségem sosem volt. Tudtommal együtt sétáltunk kiskoromban (én persze akkor még nem saját lábon). Szerintem minden gyereknek szüksége van egy kutyára :)
2018. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :) mert mi van a marley meg énben? :D
2018. jún. 22. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Szia! A csodálatos kutyadoki-t szoktam nézni (egy kutyapszichológus jár házakhoz rendbe tenni a dolgokat). Az egyik részben épp ez volt hogy aggódtak hogy mi lesz ha érkezik a baba. Egy játék babával nézték meg, hogy hogy reagál a kutyus arra ha a kicsi van az édesanya kezében, mit csinál ha cumis üveget kap a kicsi... És ezzel hozzá is szoktatták ahhoz, hogy hogy kell viselkedni a babával.

A terhes nő egész nap pelenkázta a játék babát, etette, hurcibálta... érdekes volt, de nem volt gond mire megszületett a baba!

2018. jún. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a kutya rendszeresen oltva, parazitamentesítve van, SEMMIT nem kaphat el a gyerek.
2018. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!