Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16 eves vagyok szeretnek meg...

16 eves vagyok szeretnek meg egy kutyat de nem tudom milyen fajtat valaszak! Van egy Cocker spanielunk (anyamnak) most egy kerteshazban lakunk. Szoval egy olyan kutyat keresek amelyik elvan a kertben de akkar egy pici lakasban is! Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
(Fiu vagyok, kifejezeten noi kutyat nem szertnek😉)

2018. jún. 23. 01:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez elsősorban két dologtól függ szerintem:

1) az egyik, hogy a kertes házból is bemehet-e a házba, ha hideg van vagy nagyon meleg vagy csak a gazdi társaságára vágyik, mert akkor nagyon sok fajta szóba jöhet, viszont az olyan kutya, aki kibírja csak kertes házban az muszáj, hogy nagytestű, tömött, hosszú szőrű fajta legyen, de őket nagyon nem szokták lakásba javasolni.

2) a másik, hogy miért szeretnéd a kutyust, hogy legyen egy kis társad, aki kedves, nyugodt, de nem igényel több órás foglalkozást vagy azért, hogy hosszú sétákat tegyél vele, trükkökre tanítsd, esetleg sportolj vele, mert igazából leginkább ez határozza meg, hogy milyen fajtát érdemes választani.

Nekem először a labrador jutott eszembe, mert a szőre duplarétegű, ezért a nagyon hideget és meleget leszámítva jól el van kertben (de gondolom ilyen időben a spánielt sem hagyjátok kint),és bár általában nem javasolják lakásba nekem két ismerősöm is van, aki kis lakásban tartja és megfelelő mozgatás mellett (napi 3-4 óra intenzív séta + szellemi fárasztás) remekül érzik magukat ott is, mert könnyen alkalmazkodó fajta. Ami még mellette szól, hogy jól tanítható, engedelmes, egy kis kutyasuli segítségével egy kezdő gazda is egyszerűen nevelhet belőle tökéletes kutyát és szerintem fekete színben gyönyörűségesen szépek. Viszont pont a rengeteg pozitív jellemvonása miatt sokan szeretnének labradort, ezért sokan szaporítják, túltenyésztik, ezért ennél a fajtánál kiemelten fontos, hogy csak rendes tenyésztőtől (fajta betegségeire szűrt szülők, a törzskönyv ükszülőkig visszakövethető és nincs rokonság a két szülő között) hozz el kutyát, ami párosítástól függően kb. 150ezer forintnál kezdődik.

A labradorhoz hasonló a boxer, ami még jó lehet szerintem, viszont ő kevésbé bírja a hideget, ezért fontos, hogy bemehessen a házba is a hűvösebb estéken, sőt télen ruhát is érdemes ráadni, illetve kicsit makacsabb, mint a labrador, ezért nála talán fontosabb a kutyasuli, megfelelő mozgatás, foglalkozás mellett lakásban ő is tökéletes kanapékutya lehet és szerintem a boxer is tök jól néz ki :D

Lakásba az uszkárt szokták még javasolni, mert ha kozmetikázva van, akkor nem hullik a szőre és szintén hihetetlenül intelligens, könnyen alkalmazkodó fajta és ha nincs idétlen fazonra vágva a szőre, akkor az uszkár sem kifejezetten női kutya.


Egyébként az a véleményem, hogy megfelelő foglalkozás mellett az óriástestű, illetve a pásztor és juhászkutyákat leszámítva bármilyen fajtát lehet lakásban is tartani. A rövid szőrűek talán előnyösebbek, vizsla (weimari vizsla is gyönyörű), agár, de ha ápolod a hosszú szőrűekkel sem lehet gond, nekem ír szetterem van lakásban, naponta kifésülöm a szőrét és egyáltalán nem hullik neki. Kisebb testűek közül még helyes szerintem a jack russel és a foxi, de ők terrierek, akik az általános vélekedés szerint borzasztóan makacsak, nehezebben kezelhetőek, ezért csak akkor válassz ilyen fajtát, ha kellően kitartó vagy.


Ha kevésbé pörgős kutyát szeretnél, nyugodtabbat, akkor talán valamilyen bulldog jöhet szóba, de ők annyira nem érzik jól magukat kertben.


Összegezve:

- rövid szőrű kutyát csak úgy lehet kertben tartani, hogy hidegebb időben bemehet a melegbe, de a hosszú szőrűek sem bírják jól egész évben csak a kertben

- az a kutya, aki jól elvan a kertben általában pörgősebb fajta, de nekik szükségük van a megfelelő mozgatásra és tanításra

- érdemes könnyebben alkalmazkodó, kezelhetőbb kutyát választani, aki a lakásban is hamarabb megtanulja a szabályokat, ha kertesből költözöl vele

- csak tenyésztőtől vásárolj kutyát vagy ha az drága, fogadj örökbe menhelyről

Remélem tudtam segíteni, ha írsz még esetleg konkrétabb elképzelést, vagy más kritériumokat, akkor próbálok még fajtákat javasolni :)

2018. jún. 23. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%

A legjobb korban vagy, hogy kutyássá válj! És igen, csatlakozom az előttem szólóhoz a legtöbb dologban. Egyet azonban hozzátennék:


Az igazi kutya a német juhász! A többit csak úgy csinálták mellé.

2018. jún. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

16 évesenleginkább SEMMILYET.


Az NEM a te kutyád lesz, hiszen 2-3 év, és fősuli, vagy meló, barátnő, albérlet - ahová 95%-ban nem mehet kutya -, esetleg külföldre költözöl.


Majd ha már van kb. fix helyed, ahol élni fogsz, AKKOR vegyél kutyát, addig felesleges. Az életed épp most fog akár gyökeresen megváltozni.

2018. jún. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
15 voltam amikor labradorunk lett, konkretan én neveltem, sétáltattam, tanítgattam. Bár en el sem tudnám képzelni, hogy ne benti kutya legyen, a kertben egyedül nem marad kint mert unja magát. Az első 1,5 év nagyon intenzív foglalkozást igenyelt (napi 3x45 perc séta+tanulás+benti játék). Most 6 éves, ha egy héten csak 3x jutunk ki sétálni akkor sem szedi szét a házat de azért sokkal jobb ha minden nap kint vagyunk 1,5 órát. Igényli a szellemi fárasztást is. És nagyon oda kell figyelnia súlyára. De alapvetően első kutyának tökéletes csak rendesen utána kell járni a kutya igényeinek még mielőtt tenyésztőt keresel
2018. jún. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok valaszt, en francia bulldogon gondolkoztam de azt mindenki leszolta mert hogy beteges fajta, de nalam szoba jott a doberman is de arol a fajtatol nem tudok sokat. A spanielunk alapvetoen bent van csak akkor megy ki ha kimegyunk vele. Milyen fajtakat javasoltok meg?
2018. jún. 23. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as. 21 éves vagyok, MINDENHOVA viszem magammal a kutyámat. Most is jött Norvégiába nyaralni. 9 éve az ÉN kutyám :)
2018. jún. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, bocs hogy megint ilyen hosszan írok :D

A francia bulldog valóban nem a legegészségesebb fajta, de ha találsz jó tenyésztőt és megfelelően tájékozódsz a kutyus szükségleteiről, illetve arról, hogy hogyan előzhetőek meg a fajtára jellemző betegségek (pl. az én kutyám diszpláziára hajlamos fajta, a szülei szűrtek, de ez a szerzett dp-től nem védi, viszont a lépcsőzés kerülése és a megfelelő mozgatás és úszás csökkenti a kialakulás kockázatát, ezért ezekre külön figyelek) bár a francia bulldognál a leggyakoribb légzőszervi problémák nem tudom, hogy megelőzhetőek-e, érdemes lenne francia bulldogos gazdikkal felvenni a kapcsolatot, utánaérdeklődni, mert amúgy szerintem egy kifejezetten jó fajta lehet ebben a helyzetben. Nincs nagy mozgásigénye, komoly engedelmességi feladatokra ugyan nem nagyon vehető rá, mert elég makacs fajta, de nála talán nem is ez a cél, ha megfelelően szocializálod és az alap engedelmességi feladatokra rá tudod venni remek társ válhat belőle és kis termete miatt könnyen tudod magaddal vinni mindenhova (persze lehet buszozni, vonatozni minden kutyával, de azért egészen más egy kis bulldoggal, mint egy dobermannal), ráadásul ha később albérletbe kell költöznöd esetleg akkor is valószínűbb, hogy a tulaj előbb engedi kivenni a lakást egy ilyen kutyussal, mint egy dobermannal(amit persze nem tartok jogos előítéletnek a dobermannal szemben, csak sajnos az emberek tudnak így is gondolkozni, de ez egy sokadik szempont csak).


A doberman egészen más típusú kutya, egy rendkívül intelligens, pörgős fajta, de neki tökéletesen következetes, határozott gazdira van szüksége, akit tisztelhet és aki el tudja érni, hogy feltétel nélkül engedelmes legyen, mert míg egy makacs, engedetlen bulldog kellemetlen, addig egy engedetlen doberman veszélyes. Szóval ha végül mellette döntesz, akkor mindenképp vidd jó kutyaiskolába és tájékozódj megfelelően a kutyanevelésről is. Egyébként én nem javasolnám kezdőbb gazdinak sem, inkább csak olyanoknak, akiknek már van tapasztalatuk ilyen kemény természetű kutya nevelésében (máskülönben sajnos olyan történeteket hallhat az ember, amit nekem is egy kutyasétáltató mesélt, hogy neki muszáj havonta egyszer jól elvernie a dobermanját, különben még őt is megtámadná).


Két szinte mindenben eltérő fajtát írtál, ezért így nehéz továbbiakat ajánlani, szóval csak a teljesség igénye nélkül: whippet, arab agár, magyar agár (kicsit makacs, de ha tud egy nagyot futni, utána lakásban is nyugis), német vizsla, pointer, boston terrier (kicsit beteges fajta, de talán nem annyira, mint a francia bulldog), én ilyen fajtákkal találkoztam, akiket ajánlani tudnék a helyzetedben. Ha ennél konkrétabb választ szeretnél írd meg majd mindenképp, hogy milyen legyen a kutyus "alaptermészete", nagy mozgásigényű, akivel sokat kell foglalkozni, vagy nyugodtabb. Illetve ha van ilyesmi elképzelésed, akkor azt is, hogy rövid vagy hosszúszőrű, nagy vagy kistestű fajtát keresel. Ha esetleg nincsenek ilyen kritériumok, akkor azt tudnám tanácsolni, hogy csak írj ki egy olyan kérdést, hogy kinek melyik a kedvenc fajtája és miért, ott biztos felsorolnak majd rengeteg különböző fajtát, nézz utánuk és válaszd ki azt, amelyiknek az igényei és a jelleme leginkább passzol hozzád és még tetszik is. Amúgy ha szerintem ennyire nincs konkrét elképzelésed akár menhelyen is érdemes lenne körülnézni, sok szép kutya van ott is, különböző habitussal, de ez csak egy ötlet. Mindezt nem rosszindulatból írom, tényleg nehéz az alapvető elvárásaid ismerete nélkül fajtát javasolni, ezért szerintem egy ilyen mi a kedvenc fajtád típusú kérdés nagyobb segítség lehet így.

2018. jún. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hat nekem mindegy alapvetoen hogy milyen a szore, a meretevel ugyan igy vagyok bar szerintem egy nagyobb testu kutya jobban illene hozam.
2018. jún. 25. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!