Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vett valaki közületek kutyát...

Vett valaki közületek kutyát magához akkor, mikor gyereke született, hogy együtt nőjenek fel?

Figyelt kérdés
Csak érdekelnek a tapasztalatok, lebeszélős válaszok feleslegesek, mert már lekéstünk róla, gyerek lett, kutya nem. Inkább csak az érdekel bánjam-e utólag.

2018. jún. 24. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ne, elég egyszerre a gyerek, nem tudnád a kutyát is megfelelően nevelni. Ráér később is ha nagyobb lesz, addig úgysem fog emlékezni rá.
2018. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Amikor a fiam 2 éves lett akkor magamhoz vettem 1 éves kiskutyát . ( a volt gazdija elakarta altatni, én inkább elkértem tőle) Voltaképpen együtt nőttek fel. Imádták egymás, kis családtag lett. Fiam 15 éves volt amikor a kiskutya elpusztult. A szívünk szakadt meg. Nagyon az ember szívéhez tudnak nőni, ezért soha nem bántam meg, hogy így alakult. De a kiskutya elvesztése mindenkiben mély nyomott hagyott. Azóta sem a mára már felnőtt fiam, sem én nem tudunk kutyát magunkhoz venni. Most macskánk van..:) (ő is családtag, mindenki imádja)
2018. jún. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

2-3 éves gyerekhez már bátran lehet hozni egy kutyát, ha a szülők biztosítani tudnak mindkettőjüknek egy biztonságos környezetet. A gyereknek se jó, ha a kutya fellöki, és a kutyának se jó ha tépik a szőrét, fülét, másznak rajta. Szülői odafigyeléssel, tanítással viszont a kutya és a gyerek is hamar megtanulja, hogyan kell szépen bánniuk egymással.

Mennyi idős a gyereked? Feltételezem még nincs 18, szóval még nőhet fel kutyával :)

Persze ha a gyerek bölcsibe jár, a szülők dolgoznak, akkor kb a gyerekre sincs elég idejük, egy kutya meg már pláne nem férne bele az idejükbe.

Sajnos annyiszor hallom, hogy a szomszéd gyerekek (4 és 7 évesek) nyúzzák a kutyáikat... A yorkie bemászik a bokor alá, remeg, idegesen morog, az anya a házból kiordít a gyerekeknek, hogy hagyják már a kutyát, de ők kivonszolják a bokor alól. Néha rugdossák is a bokrot, hogy a kutya kijöjjön, aztán ha odakap nekik, azonnal futnak az anyjukhoz, hogy "az a rohadt kutya megint megharapott".

Bánni semmiképpen se bánd, hogy nem lett kutyátok akkor. Ki tudja hogy alakultak volna a dolgok, felesleges rágódni ezen. Lehet, hogy lett volna egy ideggyenge kutyátok, vagy a gyerekednek nem tetszett volna. Biztos volt okotok, hogy nem vállaltatok kutyát is, és ez valószínűleg így is volt jól.

2018. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal jobb, ha a gyerkőc idősebb, amikor hozzátok kerül egy kiskutya.

Az első pár évben nem is fog nagyon emlékezni rá, 10-15 éves korában pedig megszakad a szíve, ha a pajtása az örök vadászmezőkre költözik :(


Legyen legalább 10 éves a kicsi, így bőven lesz ideje együtt felnőni a kutyussal - és rengeteg boldog emléket tud így gyűjteni - és ~20 éves fejjel könnyebben, és tisztességesen el fog tudni búcsúzni az ebtől.

2018. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hamarosan 2,5 éves a fiam, de nemsokára megszületik a kislányom, ezért két gyerekkel leszek itthon, így már pláne nem vállalok kutyát. Egy kutya az én régi vágyam, nem feltétlenül a gyerekeknek szánom, az már csak ráadás. De a férjem azt mondta ő nem segít be pluszban a kutya miatt, ezért nem lett :(
2018. jún. 24. 22:22
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha neked kell a kiskutya akkor várj amíg a gyermekeid nagyobbak lesznek. Várd ki amíg a második gyermeked is olyan 10-15 éves lesz. Akkor fogadj be kiskutyát. A gyerekeid szeretni fogják akkor is.
2018. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk véletlen egybeesés miatt lett akkor kutyánk,amikor 3 hós volt a fiam. Nem akartunk túl fájdalmas volt az előző kutyus halála. Viszont a mostani is mentett kutya elaltatták volna,ha nem hozzuk el. Így együtt nőnek fel a gyerekünkel,nem bánjuk,hogy így alakult. ☺
2018. jún. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne bánd , nehéz lett volna nagyon . Nekem egy 1,5 éves és egy 4 éves gyerekem van nem rég vettünk egy kiskutyát , míg így is nehéz nem ,hogy egy újszülöttel.
2018. jún. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne bánd. Egy kölyökkutyát kisgyerek mellé magadhoz venni ultra nagy szívás. Egy kölyök maga is annyi foglalkozást igenyel az első fél évben mint egy kisgyerek. Ha igazán jól neveltet akarsz, akkor további 1 év kemény meló. Raadásul egy kisgyerek egy kiskutyában akaratán kívül is könnyen kárt tehet. Mi úgy okoskodtunk,hogy tavaly lett egy kutyusunk. Nagyon sokat foglalkozunk vele irtó jolnevelt jószág már most. 3 eves lesz,mire tervezzük a baba születését. Addigra már lenyugszanak, nem olyan hevesek ,de még lesz benne elég kraft,hogy bírja a gyerek nyüstölését, illetve a nevelése is tökéletes lesz, addigra nem kell pluszban még azzal is foglalkozni.

Én megvarnám a helyedben,hogy a legkisebb gyerek is betöltse a 6 eves kort. Illetve,hogy a páros is belemenjen egy kutyába. Hidd el nagyon sok veszekedésre ad alapot,ha az egyik fél nem akarja eezt.

2018. jún. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez egy hülyeség. Az a kutya kb. 10-12 év múlva hullik el, pont amikor a gyerek lelkileg a legsebezhetőbb éveiben lesz. Én biztosan nem akarnám, hogy a gyerekem lelkén örök nyomot hagyjon egy állat.
2018. jún. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!