Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni egy...

Hogy lehet leszoktatni egy kutyát bizonyos dolgokról amit akkor csinál, amikor mi nem vagyunk jelen?

Figyelt kérdés

Pl: a kertben ásásról, cipőrágásról, stb...


Aki a kutyájával alszik, kérem ne válaszoljon és lapozzon tovább!



2018. jún. 25. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Én nem alszok a kutyámmal, nem is tudnék 9 nagytestűvel aludni.

Nem kéne a kutyától olyan dolgokat elvárni, ami tőle ösztönösen csak úgy jön!Aki a kutya alaptermészetét nem bírja elviselni, az ne tartson kutyát!

A kutyát nem kell az emberhez hasonlítani, ezért nem kell tőle emberi cselekvést, viselkedést elvárni!

Ahogy egy 1-2 éves gyerektől se lehet elvárni, hogy felnőtt módon viselkedjen, úgy egy állattól se lehet!

Nem képes felnőtt ember módjára viselkedni és gondolkodni, hiszen ő egy állat.

Szoktam mondani a kutyáimnak, hogy nem az eszetekért szeretlek benneteket!Mert csinálnak néha galibát.

A legneveltebb kutya is csinál olyat, ami a gazdának nem tetszik.De ne akarjunk minden dolgot kinevelni belőlük ami nekik jól esik!

Ilyen az ásás.Aki ezt nem viseli el, ne tartson kutyát!

Cipőrágás:nem kell kint hagyni előtte a cipőt, nehogy kísértésbe essen!Rossz cipőt viszont neki lehet adni, kiélheti rajta magát.

Én ültetem a növényeket földbe, kutyám végignézi, majd később ő kiássa, küszöbre hordja.Bosszantó.De hogy kívánhatom meg tőle, hogy kiértékelje a helyzetet?

Ő nekem segít ezzel, azt hiszi, jót akar, azt csinálja amit én,azt hiszi, ennek én örülni fogok! Honnan is tudná a kis kutya agyával, hogy nekem ez rossz!

És lehetne sorolni.

Az tartson állatot, aki érti is őket és elfogadja.Azért finoman lehet sőt kell is nevelni, de ne várjunk el tőlük lehetetlent.

2018. jún. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Érdekes. Nekünk ha a cipő kint van, sem piszkálja. Tudja, hogy nem az övé és nem szabad!

Rajta lett kapva mikor le akarta nyúlni, kapott is érte. = megtanulta, hogy nem szabad.

Azzal, hogy a cipőt mindig bepakolod nem oldod meg a problémát. Csak elkerülöd, és nyilván nem megoldás, mert egyszer véletlenül kint marad és lehet újat venni.

Szóval igyekezz ezen rajtakapni, és rögtön szankcionálni, hogy tudja mihez nincs joga.

2018. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

"Az tartson állatot, aki érti is őket és elfogadja.Azért finoman lehet sőt kell is nevelni, de ne várjunk el tőlük lehetetlent."


Hát a kis irományodból nem az jött le mintha te nagyon értenél hozzájuk. Attól még hogy állatok nem ostobák, és nem lehet mindent a szönyeg alá söpörni azzal hogy "hogy is érhetné meg szegénykeee, hisz csak egy kutyus"

2018. jún. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Ez egyrészt valamilyen foglalkozásbeli hiányosságot mutat, hogy ebben kell levezetnie az energiáit. Másrészt nevelésbeli hiányosság is. Ha valamiről letiltod, az nem csak akkor kell, hogy működjön, ha ott vagy. Ha letiltod az ásásról, de ahogy elmész folytatja, akkor nincs rendben a tekintély, nevelés.
2018. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezzel a tekintéllyel az a helyzet, hogy nekem mindig szótfogad és és örül nekem ha megjövök a munkából, de amint a párom megjelenik le sem szar.

Bármikor próbálom a kutyát tanítani mindig az ő szoknyája alá szalad, mert ott azt csinál amit akar. A párom foglalkozásnak tartja, hogy kiül és egy fél órán át simogatja meg nyávog neki. Sosem szídja le, még akkor sem mikor kiásta a kábelt a ház alól, sőt még simogatja akkor is és egy rakás jutalom falatot ad neki főétkezésnek. Mikor ő sétáltatja is ugrál összevissza, velem bezzeg tud szépen jönni.

2018. jún. 25. 12:36
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy olyan megoldást szeretnék, amivel ki tudom vonni a párom babusgatása alól, anélkül, hogy bántani kéne.
2018. jún. 25. 12:38
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Szóval nincs meg az, hogy bárhol bármikor hallgatna rád.


Ugyan mondj már erre egy példát, ahol kikerülheted a büntetést és a nevelést is?

2018. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A pároddal kéne elbeszélgetned, ketten kétfelé húzzátok azt a szerencsétlen kutyát.
2018. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 3-as:A te bajod, hogy a kis "irományomat"nem értetted meg, és még cinikusan is kezeled.

Nem gondolom hogy pont neked kéne bizonygatnom, mennyire értek a kutyákhoz.

Azért 9 kutyát nevelni, együtt élni velük, elhiheted hogy nem olyan egyszerű dolog, és ez most nem panasz, hanem tény.

De nálam nem az van, hogy tökéletesen jól viselkedjenek mindig, hanem én annak örülök ha jól érzik magukat és boldogok.És ebbe bele kell hogy férjen egy kis ásás,vagy más csínytevés.

Egy agyonszabályozott kutya, akinek szinte semmit sem szabad csinálni, engem nem boldogít.

Az sem, hogy én vagyok az ember, te az állat, és mindenben én parancsolok neked.

Ezt csak az nem érti, aki vagy nem akarja, vagy képtelen érteni.

2018. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Csongor444 válasza:
Az ember a legnagyobb állat.
2018. júl. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!