Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beszakadt a kutyám körme, mit...

Beszakadt a kutyám körme, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olvasgattam itt már többektől, hogy volt nekik is hasonló esetük, de nem találtam olyan választ, ami segítene. Pár napja beakadt neki a szőnyegbe, eléggé fájt is neki, vérzett, de nem láttam pontosan, hogy mi a baj vele. Sokszor inkább vittem, hogy ne kelljen rálépnie. De mikor kivittem, hogy elvégezze a dolgát sántított, de másnap úgy tűnt jobb neki. Most megint sántít, és amikor láttam, hogy ki van picit fordulva a karma, akkor jobban megnéztem neki, és pont a tövénél van betörve. Fertőtleníteni akartam, de nem engedi, hogy hozzáérjek, ha csak nyúlok felé elkezd reszketni és vagdalózni. Csináltam neki pici zoknit, hogy legalább az védje, (bekötni se tudtam, mert nem hagyta) de leszedi. Nagyon sokat nyalogatja, így kötés nélkül nem is merek rátenni neki semmit. Az állatorvos le tudná neki szedni ilyen esetben a körmét? Vagy van olyan dolog ezen kívül, amit tehetnék érte?

2018. jún. 25. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem vagy képes lekezelni, vidd el orvoshoz. Arra pedig még mindig nem késő rágyúrni, hogy a kutyád elviseljen tőled bármilyen ellátással való kontaktust.
2018. jún. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Soha nem szokott sérülése lenni, ezért nem is kellett soha ellátni. Most először történt vele hasonló, így nem is értheti, hogyha hozzá akarok érni azt miért teszem. Amióta megtörtént próbálom ápolgatni neki, remélve, hogy rájön, csak a legjobbat akarom a számára.
2018. jún. 25. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Az, hogy nem engedi, hogy hozzányúlj, egyértelmű jele annak, hogy nem bízik benned.
2018. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rászólsz, ha hisztizik és ellátod. Majd letiltod arról, ha le akarja szedni a kötést. Ha ezek nem mennek, akkor ott nem csak most, ebben a helyzetben van gond, hanem valamit nagyon rosszul csinálsz a nevelésben.


Állatorvostól mit várnál? Ha nem hagyja a kutya magát, akkor bódítani kell. Az jobb? Karmot pedig csak úgy nem lehet levenni, az műtét. Szimpla széttörésnél meg csak fertőtleníti és legfeljebb megmondja, hogy ne engedd, hogy nyalja.

2018. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!