Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy javítsam ki, ha összekeve...

Hogy javítsam ki, ha összekeveri a szavakat a kutyám?

Figyelt kérdés

Tudom az én hibám, de két fontos szót összekever.

Az út végén mindig szépen leül már magától. (Pórázon sétál, de nem kell szólni neki, hogy üljön le mielőtt átmegyünk)

Mindig megdicsérem, hogy "okos vagy", "mehetsz". Vagyis, hát így szeretném, csakhogy ő az "okos vagy"-ra elindul. Próbáltam már, hogy nem dicsérem meg, és helyette mondom, hogy maradsz, de ott is az m betűs kezdés miatt azonnal útnak indul. Igazából akármit mondok ő elindul, ha megszólalok. Olyankor mindig visszahívom, újra leültetem, másodszorra szokott sikerülni a normális elindulás (de van, hogy harmadszorra).

Ezen kívül nagyon okos kutyának tartom, hamar tanul, és nagyon figyelmes, leleményes kutya.

Segítenétek, hogy ezt hogy javítsam ki?

Tudom, hogy valamit én szúrtam el sajnos.


2018. jún. 25. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Úgy értelmezi, hogy a hangodra megszűnik a parancs.


Ne szólalj meg, akkor dicsérd ha átértetek :)

2018. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Az én kutyámmal is hasonló volt. Ő, ha adtam neki egy parancsot (pl. marad), és utána bármilyen számára pozitív jelentésű szót kimondtam, akkor azt ő úgy vette, mintha a "mehetsz"-et mondtam volna. Sokat szenvedtünk, de végül megérte.


Igen, lehet, hogy kicsit elrontottad, de még lehet korrigálni. Először is, ha leül, akkor tökéletesen tisztában lehet vele, hogy ő okos, ezért nem várja el, hogy dicsérd érte, neki már természetes, hogy az út végén leül, szóval én a dicséretet elhagynám, mert nélküle kevesebbet kell majd szenvedned, és ő sem zavarodik bele. Utána, rá kell gyúrnotok a mehetsz szó jelentésére. Tehát mentek a megszokott útvonalatokon és leül az út végén. Te egy ideig (kb. 10 mp) maradj csendben, utána hangosan, érthetően egy "mehetsz". Ha elindul, akkor dicsérd. Ezt elismétlitek jó párszor, utána ugyanez, leült, te pedig elkezdesz random szavakat mondogatni. Vasaló! Függöny! Krumplipüré! Ha elindul rájuk, akkor újrakezditek, mindig fokozatosan egyre több szó után mondd a mehetsz parancsot. Minél több random dolog után mondod, annál jobban kell dicsérni, miután elindult. Remélem, érthető. :)

2018. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert a dicséret feloldást jelent egy parancsból. Magyarul, ha megdicséred, akkor azt a feladatot helyesen megcsinálta, abba is hagyhatja. Legalábbis kutyasuliban ezt tanítják.

Ha még kérsz a kutyától közvetlen az egyik feladat utána egy másikat is, akkor majd csak akkor kap jutalmat (szóban, vagy valami falatot), ha a feladatsorozatot végrehajtotta. Ettől nem fog kevésbé lelkesedni. BH-n sem lehet dicsérni a kutyát, agilityn sem, csakis a végén.


De az is lehet, hogy megtanulta, az "okos vagy" utána mindig megkapja a mehetsz parancsot, és úgy gondolja, minek azt kivárni, ha úgy is az fog következni.


Azt tanácsolom, hogy miután leült, és indultok, ne dicsérd meg, hanem vondd magadra a figyelmét (ha a marad parancsot tudja, akkor azért indul el arra is, mert nem figyel rád eléggé) és kérj a mehetsz előtt valami más dolgot tőle, mondjuk feküdjön le. Kicsit vedd fel a figyelmét, azt csinálja amit kérsz tőle, ne azt amit gondol. Ezután sincs dicséret, csak mehetsz parancs. De kicsit hátha berögzül neki, hogy nem biztos, hogy ülés után azonnal indulhat majd.

Vagy ha zebra elé értek akkor ne ültesd, hanem fektesd le, és ezután se dicsérd meg, csak add ki neki a mehetsz parancsot. Valamilyen szinten ez is egy feloldás, elég jutalom neki az is.


Vagy kezdj el kézjeleket használni, ha összezavarodottnak látod a kutyát.

2018. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!