Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha sport céllal szeretnék...

Ha sport céllal szeretnék örökbefogadni egy kutyát, hogyan érdemes nekiállni a keresésnek?

Figyelt kérdés

Elsősorban flyball és canicross a terv, de mellette ha belefér hobbi szinten agility is.

Jelenleg annyit teszek, hogy fb-n nézegetem jópár menhely és egyesület posztjait, de annyian vannak, hogy nem tudom az összeset követni. Pedig egy jó adottságokkal rendelkező kutyáért az ország másik végébe is elmennék.

Nem tudom van-e valami hatékonyabb módszer? :D

Szívesen fogadok ajánlásokat is, ha esetleg tudtok most bent lévő kutyát, akiben "benne van a potenciál".



2018. jún. 25. 23:34
 1/10 anonim válasza:
100%
Én fajtamentőknél keresgélnék elsősorban. Mudi, border collie, terrieresek, juhászosok... Én is sportcélra nézegetek örökbefogadható kutyákat, és a mudi mellett szeretném letenni a voksomat.
2018. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentőknél érdemes érdeklődni, illetve én a kisebb, de jó menhelyeket keresném fel, ahol jobban ismerik a kutyákat.

Viszont vigyázz ezzel, mert mivel ismeretlen a kutya származása, bármi mozgásszervi betegsége lehet. Tehát gerinc és dp szűréssel kell kezdened a közös életeteket, ez nem olcsó. És ha kijön bármilyen rossz eredmény, oda a sportnak és nem is viheted vissza. Sajnos pont ezért ilyen életvitel mellé javasolt munkavonalú kutyát venni, ellenőrizhető, maximálisan egészséges felmenőktől.

2018. jún. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Róla szinte minden posztban leírják, hogy sportolásra alkalmas. Láttam élőben egy rendezvényen, 13-15 kg lehet szerintem, nagyon kedves kutya :)


[link]

2018. jún. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát kb előttem mindent leírtak :)

Benne van sajnos,hogy kiderül mégsem egészséges a kutyus. Ha hajlandó vagy költeni rá, még orökbefogadás előtt meg lehet csináltatni a dp szűrést, ha kifizeted.

Fajtentőknél tényleg érdemes körülnézni


[link]


[link]



Fajta szerint ebben a keresőben tudsz nézelődni,menhelyes kutyák között:

[link]


Illetve, eszembe jutott egy kutyus a füzesabonyiaknál, talán ő szóba jöhetne:


[link]

2018. jún. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a tordasiak is megérnek egy próbát: [link]

Ismerős azt mondta, hogy elég jól ismerik a kutyáikat és agility is van.

2018. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj az elképzeléssel, hogy jellemzően canicrosshoz más fajtákat szoktak használni mint a másik kettőre. Elöbbire inkább vizslákat, belga juhászokat és szánhúzókat használják jellemzően. Míg flyballra, agilityra inkább a robbanékony, gyors irányváltásokora alkalmasabb fajtákat használnak.

Ha ilyesmiben gondolkozol inkább egy munkavonalú tk-s, kutyában gondolkozz. Ilyen esetben fokozot fontossága van a szűréseknek, és a kölyökkori etetésnek. Illetve már fiatalon elkellene kezdeni vele a megfelelő edzéseket, hogy az ízületek, csontozata jól fejlődjön. Bármennyire is ismerik a kutyát egy menhelyen, arra nem tudnak neked mit mondani, hogy a kutya szervezete mennyire bírja majd az aktív sportolással járó fokozott terhelést.

2018. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak voltak! :)


Én is gondolkoztam már az örökletes betegségeken, de a szűrés jó ötlet. Talán hülyén hangzik, viszont a későbbiekben mindenképp szeretnék két kutyát (egy törzskönyves JRT-t megbízható tenyésztőtől) ezért most meg szeretném próbálni egy örökbefogadott kutyussal. Akárhogy is alakul. Visszavinni természetesen nem fogom, ha már kiválasztottam és megszerettem. Fajtajellegű bordert nem igazán szeretnék, csak akin nagyon látszik hogy keverék. A mudik már közelebb állnak hozzám.


Utolsó: nem gondolom úgy, hogy minden sportágban maximálisan sikeresek leszünk, erre nincs is szükség. A fő irányvonal a flyball, mivel van egy közeli edzéslehetőség szuper társasággal, emellett bármi más csak hobbi lenne. Nem akartam megnyerni minden CC versenyt amin indulunk.

2018. jún. 26. 21:55
 8/10 anonim válasza:
100%

Első vagyok :)

Például a Lelenc Kutyamentő Egyesületnek Őrbottyánban vannak most talált kölyök mudijai, de van egy 4 éves csokibarna szépség is náluk, én őket nézegettem! Azért szeretem a mudikat, mert nagyon szilaj fajta, relatív kevés öröklődő betegség sújtja őket, olyan "jég hátán is megél" típusok. Így nem olyan óriási nagy rizikó egy ismeretlen származású kutyát befogadni.

Sok sikert az új családtaghoz :)

2018. jún. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és neked is sok sikert! :)
2018. jún. 27. 11:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha csak hobbi célra kell,szinte minden féle fajta keverék megfelel.Viszont ha kicsit komolyabban akarod venni,akkor szeriten inább Border Collie fajtamentőkkel próbálkozz😊
2018. szept. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!