Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért néznek le és szólnak be...

Miért néznek le és szólnak be amiért a nagytestű kutyám benti kutya?

Figyelt kérdés
Van egy újfundlani kutyánk.. Kertes házban élünk, de benti kutya. Ha otthon vagyunk bent van a családdal, éjszaka bent alszik. Még az intelligensebb ismerőseim is teljesen hülyének néznek, mondván minek egy ekkora kutyát beszoktatni, szerintük csak a kistestűek valók bentre. Erre szoktam nekik mondani, hogy a férjem 105 kiló, elég nagytestű, mégis bejöhet :) Persze csak viccből. Nem értem ezt a diszkriminációt. Nálunk a kutya nem kerti dísz.

2018. jún. 26. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%
Máshol sem dísz a kertben, csak épp ott helye is van, meg ingerek érik.
2018. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom.

Keverék kutyáim vannak,kinti benti tartással,és szomszédok szóva teszik

2018. jún. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Áhh nem, a sok kerti kutya akire rá sem néznek a gazdái nem dísz ám... köszönöm elég nagy a házunk, van helye. És sokkal boldogabb ha velünk van mikor otthon vagyuk, mintha a kertben lenne egyedül (milyen ingerek érik egy zárt kertben...?) Sétán éri őt elég inger hidd el ;)
2018. jún. 26. 10:39
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha eleget viszitek sétálni, és rendszeresen lefárasztjátok fizikailag és szellemileg is, akkor nem értem a problémájukat :)


A kutya igényei ki vannak elégítve? Ki. Mozog eleget? Mozog. Jól érzi magát, ha folyton mellettetek lehet? Naná!

2018. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, teljesen egyetértek. Nem értem hogy függ össze a méret a benti tartással. Ugyanolyan kutya aki igényli a család közelségét. Azért mert nagy, nem lesz kitiltva.
2018. jún. 26. 10:44
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Mert bőven vannak olyan emberek, akiknek az a szent meggyőződése, nagy kutya nem engedhető a lakásba. Vannak olyanok is, akik szerint egyáltalán nem engedhető kutya a lakásba. Ha valaki mégis beengedi, annak tuti tiszta szőr, mocsok,kutyaszagú az élettere.

Ennek ellentéte az olyanok véleménye, hogy csak udvaron tartani kutyát gonosztól való dolog.

Éld a magad életét, és engedd el a füled mellett az életviteledre vonatkozó véleményeket.

Az életünk annyi részéről van másoknak más véleménye. A miértjét nem érdemes keresni.

2018. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Ez olyan mint az illem. Társadalom általi elvárások megszokások után.


Az emberek általában úgy nőnek fel, hogy a kutya kertbe való, mert őrzi a házat. Tacskó beengedhető, mert hát fázik meg ő bent "őrködik".

Nálunk is (utca) az a megszokott, hogy a kutyák csak a kertben vannak bár én beengedném a berni pásztoromat

Sokan nem tudnak szakítani a "berögződésekkel"

2018. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyszerre egy leonbergi és egy újfoundlandi kutyával éltünk együtt ertes házban, de mindig bejöhettek.

A kutya falkaállat, nem is érti, hogy miért nem lehet a falkatagokal, tehát a kutya mentális egészsége érdekéből nézve hatalmas tévedés amikor a kutya ki van zárva a kertbe, a család meg bent van a házban. A kutyának a gazdi azaz a falkavezér közelsége fontosabb, mint maga a frisslevegő.

Nálunk úgy volt anno, hogyha elmentünk itthonról, akkor kitettük őket a kertbe, amikor itthon voltunk, akkor meg velünk voltak. Ha kint akkor kint, ha bent akkor bent.


Az meg, hogy valaki nem a maga dolgával foglalkozott és belekotkodácsolt, hogy miért így vagy úgy teszünk, azt mindig figyelmen kívül hagytuk.


Az összes beszólogatásra: amíg nem ártok senkinek a dolgommal, addig a beszólás a saját nyomorának rámprojektálása.

2018. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen mindegy mekkora a kutya, bent lehet tartani bármelyiket, én is tuti bent tartanám a kutyáim, csak sajnos nem lehetséges, mert nagyon allergiás vagyok ha egy bezárt környezetbe vagyok a kutyával:( amúgy meg ha kint játszok vele, elviszem sétáltatni semmi bajom nincs, én csak ezért tartom kint a kutyát, plusz védi a házat és engem is:)
2018. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kuvaszom van. 3800 négyzetméter a telek, mégis elviszem sétálni, bár nem mindennap, ezt beismerem.

Illetve napközben többet van benn, mint kinn. Viszont a hálószobába nem jöhet be. Van egy nagy konyha, közvetlenül a tornácról nyílik, itt az ajtó tavasztól őszig nyitva. Bármikor kimehetne, és néha ki is megy, körbejárja a területet, aztán visszajön, rám néz (konyhában van a számítógépem, itt dolgozom), nagyot sóhajt, és lefekszik a rongyszőnyegére :) Nagyon aranyos, mintha azt mondaná, hogy vége a járőrözésnek, és minden rendben.

Éjjel viszont kinn van, éjjel nem szeret benn lenni, neki az a "szolgálati ideje". Van a tornácon háza, de nem nagyon szokott bemenni. Megvannak a saját útjai a telken, azokat járja éjszaka, megfigyeltem, kb. 1-2 óránként akkor is körbemegy, ha nincs semmi esemény. Utána az ajtó előtt a lábtörlőn fekszik, de mindig fél füllel figyel, ha valami van, azonnal megy, ugrik.

Ez egy tanya, s a szomszédok itt is ki vannak akadva, hogy miért "eriszted be a konyhába ezt a nagy dögöt", minek "ennyit tutujgatni", illetve miért hagyom, hogy a "kertet összejárja".

Amúgy nemigen megy az ágyásokba, néha, ha nagy dolog történik, és nincs ideje kerülni, átrohan rajtuk (pl. lomisok bekiabáltak a kapun, no, akkor nem nézte a paradicsomokat). Amúgy nem jár össze semmit, a maga útjait járja.

Nagyon kiegyensúlyozott, jó kutya, legjobb társam, miért kellene a nap nagy részében elzárni őt magamtól? Tudom, hogy bármikor, gondolkodás nélkül meghalna értem, én is igyekszem a legjobban adni neki.

2018. jún. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!