Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola nélkül is okos a...

Kutyaiskola nélkül is okos a kutya?

Figyelt kérdés

Bár a fő címet szebben nem tudtam megfogalmazni. A kérdésem az lenne, hogy kellő hozzá értéssel, rengeteg olvasással + tapasztalattal lehet ugyanolyan okos kutyát nevelni, mint a sulisok? Szerintem igen. Soha nem sajnáltam a pénzt kutyasulira, de mi nem jártunk. Úgy éreztem mivel kiskorom óta van kutyám menni fog egyedül is. Lehet, hogy nincsenek érmei/díjjai, de ugyanolyan okosnak tartom a kutyámat, mint akik suliba jártak. Társasági kutya, jól nevelt,és figyel minden szavamra. Sportolunk. Rendszeresen futattózunk, gyakorlatozunk, keresős játékokat játszunk. Tanulás alatt állunk, az életben folyton tanulunk. Ti, hogy gondoljátok ezt? Aki elvitte suliba, vagy épp most is viszi az miért viszi? Érdekelne minden vélemény. És előre kérek mindenkit, hogy ne pontozzátok le egymást, hisz minden ember máshogy neveli, mások a célok, más minden kutya.

Köszönöm annak, aki válaszol :)


2018. jún. 26. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem törvényszerű a kutyaiskola, de kevés az olyan gazdi aki önerőből megtudja nevelni a kutyáját. A szocializáció a másik dolog ami miatt érdemes vinni, sajna az utcán valamivel több neveletlen kutya rohangál, ilyen kutyáktól meg nem várható el hogy segítsenek a szocializációban, sőt, olyan sebet ejthetnek a saját kutyádon(nem feltétlen fizikailag) ami beleronthat és és megnehezítheti a dolgodat. Kutyaiskolába többnyire nem azért mennek hogy a kutya "okos" legyen, hanem hogy megtanulják megnevelni a kutyájukat és kiegyensúlyozott életet élhessenek. Aki úgy érzi hogy maga is megbirkózik a feladattal, az nevelje nyugodtan egyedül, a kutya nem lesz butább, csak lehet hogy egyszer jön egy olyan akadály amivel a gazdi nem tud megbirkózni.
2018. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

Igen.

A kutya nem robot.

Az ön elvárásainak feleljen meg,ne másénak.

Kiskorom óta vannak kutyáim,egyszer kiváncsiságból elvittem a kutyát,hát megbántam.

"Engedelmességi parancsok" persze....

Meg jól nevelt kutya...

2018. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Az örökbefogadott kutyánk a menhelyen működő kutyaiskolába járt, sőt állandóan sétáltatták is. De a szörnyű múltja miatt érzékenyebb az átlagnál, többet kellett vele foglalkozni. Most már nyolc éves, retteg a durrogástól, de egyébként tudja a vezényszavakat, behívható és jó házőrző.
2018. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Én is egyedül tanítom a kutyáimat és nincs velük gond. Nagyon jól neveltek.


A kutyasulit általában inkább azoknak ajánlják akik:

- kezdők

- neveletlen kutyával nem tudnak mit kezdeni (mindegy, miért neveletlen, ők tolták el vagy egy állatkínzótól mentették a kutyát stb.)

- nem biztosak magukban

- szerenék, ha szakember kísérné figyelemmel a munkájukat

- egyéb (egyéb mindig mindenhol van :D)


Nem szégyen a kutyasuli a közhiedelemmel ellentétben.

2018. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, természetesen. A kutya okos. A kutyaiskola a gazdinak kell elsősorban, nem a kutyának, mert nagyon sok embernek fogalma sincsen (már az itt feltett kérdések nagy része alapján), hogy hogyan kellene nevelni a kutyáját.

Én jelenlegi kutyámmal nem járok, de amikor jártam suliba, az azért volt, mert egyrészt tenyészszemlére készültünk (munkakutyám volt), másrészt nagyon szerettem én is, a kutya is, jó program volt.

2018. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én se jártam a kutyámmal suliba bár akartam aztán nem volt rá pénzem sem meg a közelbe nem is volt igy otthon tanitottam és egy tökéletes kutyus lett :3
2018. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azért vittem, mert húzott a pórázzal és úgy gondoltam, hogy rám is rámférne egy kis oktítás. És milyen jól tettem! A legjobb döntés volt a kutyámmal kapcsolatban azután, hogy megvettem. :) Klassz embereket és kutyákat ismertünk meg, végre olyan kutyás közösségbe volt a kutyám, ahol nem nevetgélnek azon, ha egy kutya agresszív meg dominál (többször találkoztam ilyennel futattóban...). Rengeteg mindent megtanultam a kutyanevelésről, mindig minden kérdésemre tudtak választ adni, most már tudom, hogy hogyan lehet jól kutyát nevelni. Elkezdtünk az iskolában sportolni, versenyszintre készülünk. Napról napra egyre jobb és jobb a kutya, mert megtanítottak arra, hogy hogyan lehet minél többet kihozni a kutyából. Én mindig mindenkinek ajánlom a sulit, aki gondolkozik rajta. :)


Ettől függetlenül én maximálisan tisztelem azokat, akik suli nélkül is képesek jó kutyát nevelni - de azt veszem észre, hogy ez manapság elég ritka. :(

2018. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Lehet suli nélkül is okos kutyát nevelni. Én pl soha nem voltam vele suliba de az élet stílusomhoz megfelelően tudtam alakítani. Falun lakok ahoz szokott nyilván egy nagyvárosi kutyához képest nehezebben viseli a tömeget stb. de ott is kezelhető, nem örül meg. A suli hasznos azoknak akiknek nincs tapasztalat, keményebb jellemű kutyát fognak ki vagy esetleg csak jól ézri magát abban a társaságban.
2018. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Persze, én se vittem soha, egyik sem.

Hacsak nem valami speciális eset (nagyon béna gazdi, nagyon problémás kutya, mert korábban verték), akkor igazából fölöslegesnek érzem.

2018. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi azért járunk ,mert baromi jó buli. A kutyam imád tanulni, feladatokat csinálni. Bár én is tudnék vele otthon gyakorolni a suliban olyan szempontból könyebb,hogy nem nekem kell kitalálni a feladatokat. Így sosincs üresjárat, mindig történik valami. A suliban van sok felszerelés. Bolyák,akadályok, agility pálya ezeket én nem tudnám biztosítani. Az óra előtt van nagy közös jaték,remek buli a kutyáknak. Én szeretem,hogy a gazdikkal tudunk mindenféléről beszélgetni,tapasztalatot cserélni. Azt is szeretem ,hogy befizetem és, akkor már "muszálj" mennem. Otthon is gyakorlunk, de sokszor van,hogy á most túl hideg van, á most túl meleg van, á most nincs idő,mert ezt vagy azt kell csinálni. Persze ez az én lustaságom :)

Hát mi ezek miatt járunk suliba. Eddig sosem gondoltam volna,hogy ezért mi kevesebbek vagyunk másoknál. Az eddigi kommenteket eleggé fájt olvasni. Nem első kutya, nem problemás én sem vagyok szerencsétlen. Eléggé szíven ütött,hogy egyesek így gondolkodnak.

2018. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!