Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutya?

Szuka vagy kan kutya?

Figyelt kérdés

Lesz majd egy kutyám,csak azt nem tudom milyen nemű legyen.


Volt már kan és szuka kutyám is.A szuka magának való volt.Csak akkor jött oda ha simit akart,a kanok álllandóan ott voltak velem.


Szerintetek?melyik jobb és miért?

Ivartalanítva lesz.


2018. jún. 26. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk eddig kan volt mindig. Nem volt velük gond.
2018. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
87%
Kan. Mert az valamiért jobban ragaszkodik hozzád. De ezt neked kell tudni.
2018. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutya jelleme nem kimondottan a nemétől függ. Elsősorban a konkrét egyed személyisége és sszocializációja az ami számít. Még a fajtajellemzők is jobban befolyásolják a kutyák viselkedését mint a nemük.
2018. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kanom is,és szukám is van. (Ivartalanok). Nálunk a szuka jobban ragaszkodik. De ez teljesen kutya függő.
2018. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2018. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
95%
Nekem volt let nemet juhaszom, mint a ketto kan volt. Ha lesz meg kutyam csak is kan lesz. Imadtam oket, nagyon ragaszkodo volt mind a ketto.
2018. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%
A kutya jelleme nem nemfüggő, főleg ha ivartalanított. Járok ki menhelyre, kb. tökmindegy a kutyák neme, van köztük ragaszkodóbb, bújósabb, magának való, makacs, stb. Nekem a szüleim ilyen régi vágásúak, Mordorban élnek, mindig kan kutyánk volt mert annak nem lesz kölyke, meg az nagyobb, szebb. Én lehet hogy ezért de kifejezetten hajlok rá hogy ha lesz saját kutyám, akkor legyen szuka is mert az még nem volt és szeretném megtapasztalni.
2018. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Kölyke a szukának se lesz csak úgy. Mert nyilván ivartalanítotok, ugye?
2018. jún. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
Az sajnos arrafelé úri mulatság, még mostanában kezdek róla hallani hogy vannak akik már ivartalanítanak. Közel van a román határ, gyakran onnan vesznek kutyát mert olcsóbb, persze nagy százalékban szaporítótól, az meg nyilván nem kötelezi őket ivartalanításra. Alapból 45 km a legközelebbi orvos aki tud műteni mert van hozzá felszerelése. A kannal talán tényleg könnyebb nekik annyiban hogy ha van normális kerítésed akkor nem szökik el a szukákhoz és így könnyebb megakadályozni a kölyköket (bár elég sokan ahhoz is túl hülyék hogy rendes kerítést csináljanak). Ha lesz saját kutyám, az nem ezen a helyen lesz mert elköltöztem, na meg nálam alap lenne az ivartalanítás nemtől függetlenül. Úgy meg tényleg mindegy hogy kan vagy szuka. De egyéb tekintetben is favorizálják a kant, szerintük jobban őrzi a házat, nagyobb, erősebb stb. Ilyen paraszti értékrendszerben gondolkodnak, ha családtagként szeretik is a kutyát, az elsődleges feladatának a házőrzést tartják.
2018. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!