Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat hogy sétáljon pórázon?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy hónap múlva fogok kapni egy kiskutyat és nem tudom hogy kell még tanítani arra hogy majd sétáljon velem. Kérlek valaki segítsen nem akarom elrontani. (a kutya fajtája Springer spániel)

#kutya #póráz #sétálás #Springer spániel.
2018. jún. 26. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Tedd rá a pórázt és sétálj

Megy utánad, a többit megtanulja

2018. jún. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Hát az nehezen fog menni, a póráz túl kicsi ahhoz, hogy azon sétáljon.
2018. jún. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Általában azt szokták javasolni, hogy ha húz, akkor fordulj ellenkező irányba és ebből egy idő után megtanulja, hogy laza pórázon kell sétálni, de az első sétáknál én inkább azt tapasztaltam, hogy kicsit lemaradt, mindig volt valami új dolog, amit meg kellett szaglászni, ezt többnyire hagytam is, hagy fedezze fel kicsit a világot, ha szépen jött mellettem akkor jutalmaztam, dicsértem és ez megfelelően rögzült is nála, még mindig van hogy megáll kicsit szaglászni, felszed egy-egy botot, de az esetek többségében szépen jön mellettem, sőt a parkban ha póráz nélkül viszem, akkor is figyel rám és 3-5méternél messzebb sosem távolodik el tőlem, mert valahogy sikerült megtanulnia,, hogy jó a gazdi közelében lenni és ezt folyton erősítem is benne :). De ez is elég egyedfüggő, ha nem húzod, rángatod magad után, mint egy őrült, akkor igazából nem nagyon lehet elrontani, emiatt ne aggódj. Ami még fontos, hogy ha korrigálnod is kell, akkor sose húzd folyamatosan, hanem egy-egy apró rántással jelezz neki, de a kölyök kutyánál lehet türelmesebbnek lenni.

Nagyon boldog kutyázást kívánok neked :)

2018. jún. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!