Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érti meg a családom,...

Miért nem érti meg a családom, hogy a felelős kutyatartás igenis megkövetel jó pár ezer forintot / hó? Miért kell sajnálni rá a pénzt?

Figyelt kérdés

Még a családommal élek. Itt lakik velünk a párom is. Még párom előtt megengedték a kutya tartást. Eleinte ők állták anyagilag. Fizették az orvost, ételét, játékokat egyszóval mindent (de nem a legjobb minőséget). De MINDIG húzták a szájukat, és úgy adtak pénzt bármire, ami a kutyámmal kapcsolatos volt. Anyagilag megtehetik, mert nem szegény család vagyunk. Már pár éve nekem is van keresetem, így a kutyát én látom el minden szinten. Én viszem sétálni, én veszek neki ennivalót, én állom az orvost. Véleményem szerint teljesen jól van tartva a kutyám, én mindent megteszek, hogy ez így legyen.

Prémium tápot eszik, sokszor sétál (panel). Amikor csak tehetem bandázni viszem. Nagy kiszerelésben veszem a kutyámnak a tápot, az egyben nagyobb összeget jelent, de kitart 2 hónapig a minőségi táp. Párommal a költözést fontolgatjuk, úgy minél hamarabb. Mindenkinek jobb lenne. Szerencsére a családom megkérdezi, hogy adhat e a kutyának ezt, vagy azt, és nem önhatalmúan adogatják, neki a házikosztot. Amiből még régebben nagyon sok balhé volt, hogy ugyan miért nem adhatnak a kutyának egy jó kis paprikás krumplit, vagy bármiféle fűszeres ételt. Erről nagyon rég leszoktak, mert én egészségesen etetem a kutyát. Amit adnak neki az az alma, uborka, répa. Azt mondják, hogy ha megy a hasa a kutyának nem kell azonnal orvoshoz rohanni vele, hanem majd elmúlik. Én nem ilyen vagyok. Én azonnal viszem. Jó persze, ha egyszer megy a hasa valami miatt nem szaladok el a dokihoz, de ha már kétszer megy akkor igen.

Nem bírom elviselni, hogy pofákat vágnak, amikor látják, hogy újabb nagy zacskó tápot hozok a kutyának, amikor orvoshoz viszem, amikor új játékot hozok neki. Mindig megkérdezem miért fintorognak, és miért sajnálják a pénzt egy érző állatra, akit mellesleg ők is imádnak, mert állandóan simogatják, és sokat játszanak vele. Ágyra felmehet náluk is, és mindig mutogatják, hogy de édesen bevackolta magát az ágyba stb... Szóval szeretik, de úgy gondolják olcsóbban is lehet kutyát tartani. Emiatt azért mai napig is áll a bál. Nem előlük vonom el a pénzt, hanem párom, és a saját keresetemből van véve neki minden. És szerintem két keresetből igenis nyugodt szívvel bőségesen tarthatjuk a kutyát igenis egészségesen.

Nagyon tud bosszantani, hogy kb. sajnálják a saját pénzünket a kutyára.


2018. jún. 27. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ésszerűbb volna a családodat megkérdezni.

De ha adsz elérhetőséget a családodhoz, szívesen megkérdezem tőlük.

2018. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid elfogadják a feltételeidet,nem adnak mindenfélét az engedélyed nélkül a kutyának, szeretik, de ők máshogy gondolkodnak. Nem értem a problémát,amíg tiszteletben tartják a módszereidet,ès nem tesznek ellene, ráadásul a párodat is elfogadják, hogy ott lakik, mèg mindig ők tolerálnak több dolgot tőled. Elköltöztök és megoldónak azok a dolgok is amik téged zavarnak.
2018. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom úgy vannak vele, hogy a közös élet kezdetén gondosabban is bánhatnál a pénzeddel. Ha a kutyával folyamatosan dokihoz kell rohangálni, akkor nem jól bánsz vele, prémium táp ide vagy oda, valami nem jó az étkezésében, amin változtatni kéne. És a tizenhatezredik játéktól sem lesz boldogabb, ha foglalkozva van vele.

Ettől függetlenül szerintem a szüleid tök jó fejek, hogy az eltérő véleményük ellenére nem tesznek ellened, tiszteletben tartják a szokásaid, és nem szólnak bele a pénzköltésbe sem. Húzzák a szájukat, oké, véleménye mindenkinek lehet, nekik is. De amíg nem kötnek beléd, kár ezen háborogni szerintem.

Ha elköltöztök, akkor utána már nem kell elviselned sem a rosszallást.

2018. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem járok folyton orvoshoz vele, csak amikor a tápváltás volt, akkor okozott némi gyomor problémát, és akkor vittem orvoshoz sűrűbben. Aztán végre megtaláltam azt a jó tápot, amit a gyomra is szívesen fogad. Így értettem az orvososdit :)
2018. jún. 27. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy elfogadják a módszereidet,ami nagyon jó. Mindenkinek más a fontos. Van, aki cipőket gyűjt, van aki meg kutyajátékokat. Nekik ez nem tűnik fontosnak, más viszont igen. Ennek ellenére tiszteletben tartják amit csinálsz és nem tesznek keresztbe. Ha más érdekelne, lehet hogy az sem tetszene nekik. Szerintem egyáltalán nem rossz a helyzet.
2018. jún. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 69%os tanulj meg olvasni légyszíves! Utána értelmezni!


Többeiknek köszönöm a véleményét.

2018. jún. 28. 14:56
 7/7 KulGery válasza:

Tudom, más a felfogásom, de mi lenne, ha külön családként nem egy helyen laknátok?

Kié is a kutya? Ki sajnálja a pénzt?

Ha nekem lenne kutyám, akkor nem az apámtól kérnék pénzt az eltartására. Akkor sem, ha nála élnék... De ilyet nem teszek, mert nem tesz jót az egészségnek.

Ahogy olvasom a tiednek sem.

2018. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!