Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak mi vagyunk ilyen szerencs...

Csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek toklász ügyben?

Figyelt kérdés
Kb 2-3 hete toklász ment a kutyám lábujjai közé. Akkor még nem néztem át alaposan séta után, és a park is toklászos ahova járunk. Viszont azóta minden séta után alaposan átvizsgálom. Erre ma reggelre megint toklászgyanús sebet fedeztem fel (ami tegnap este séta után még nem volt ott, nem is értem. Van egy nagy lyuk, és vérzik, gennyedzik). A combja belő, kopasz felén van ráadásul. Ilyen hamar fel tud csúszni, úgy hogy még csak bele sem akadhatott a szőrébe? Nem értem :( Ráadásul már nem is járunk abba a parkba.

2018. jún. 27. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én kutyám egyszer szedett össze komolyabban toklászt, amikor a fülébe ment bele. Csak annyit lehetett kívülről látni, hogy néha-néha furcsán megrázta a fejét. Belenéztem zseblámpával a fülébe, semmit nem láttam. De azért elég erősen gyanakodtam a toklászra, mert a környékünkön szinte még az úttest is tele van velük. Szóval elvittem állatorvoshoz még aznap és ő kiszedte. Egy fülgyulladást sikerült vele megelőzni.

Ha arra gyanakszol, hogy bekerült a testébe, de nem látod/nem tudod kiszedni, szerintem vidd el orvoshoz. Ott ha szükséges elkábítják a kutyát és szakszerűen megnézik, eltávolítják a toklászt. És szerintem inkább egy felesleges kör az állatorvosnál, mint egy kis idő múlva valami komolyabb miatt aggódni.

2018. jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez természetes hogy megyünk ma orvoshoz, múltkor is ő tudta csak kiszedni. Csak egyszerűen nem értem hogx tud ilyen hamar felcsúszni, főleg hogy egy szőrtelen részt szúrt meg egy séta után rögtön át lett nézve a kutya.
2018. jún. 27. 15:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként meddig tart a toklász szezon? Szeptember-októberben még van? Eddig sosem figyeltem, csak idén, hogy kutyám lett.
2018. jún. 27. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!