Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogy dönt a...

Szerintetek hogy dönt a menhely? (Kutyák elválasztása egymástól)

Figyelt kérdés

Egy hónapja látogatok egy kedves kutyát, nagyon jófej, egyből összahaverkodtunk, pedig elég félénk típus, mondhatni antiszoc. Szóval minden a legnagyobb rendben, mikor ott vagyok, folyton követ. A saját kutyámmal is remekül elvannak. Azonban van egy társa is, akivel egyszerre kerültek be, elvileg ragaszkodnak egymáshoz (én ezt annyira nem vettem észre). Vele nem igazán rózsás a helyzet, távolság tartó, néha rám morog, látszik hogy nem vagyok szimpi neki. Együtt szeretnék örökbe adni őket.


Végül úgy döntöttem, hogy csak az egyiket fogadnám be, vele egyből minden jól ment. Meg van a közös szimpátia velem és a sajátommal is. Az ideiglenes befogadó azt mondta még átgondolják a dolgot. Én tényleg szeretném a kutyát. Mindketten 3 éve az egyesületnél vannak, mivel kissé antiszocok, főleg más kutyákkal. Az enyémmel viszont minden simán ment, de területüket valóban védik.


Szerintetek elválasztják őket? Ti mit tennétek a helyükben?


2018. jún. 27. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
96%
Ha én dönthetnék, örökbefogadhatnád a a kuytát. A mai kutyáknak már nem egy másik kutya a társa, hanem az ember. Más dolog, hogy eddig csak arra a másik kutyára támaszkodhatott, mint biztos pont. Viszont 2 kutyát (akik ráadásul problémásak is), nem fognak örökbefogadni együtt. Külön-külön sokkal nagyobb esélyük van normális gazdit találni. Ha megvan a normális otthonuk, a másik kutyát nem fogják hiányolni, hiszen az új gazdik sokkal többet törődnek majd vele, ingerekkel teli helyekre viszik, szeretgetik, amikről egy menhelyi kutya nem is álmodik...
2018. jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Metionin ***** válasza:
95%
Én is kiadnám. Ha a gondozók reálisan gondolkodnak, akkor ők is kiadják szerintem. Hiba lenne a kutyust elvágni egy potenciális gazdijelölttől a másik kutya miatt. Együtt valószínűleg senki sem fogja elvinni őket, ha 3 év alatt ez nem történt meg akkor végképp.
2018. jún. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!