Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya behozta a lakásba a...

A kutya behozta a lakásba a bolhát. Sajnos későn vettük észre. Ha egyidejűleg kezelik a lakást (gázmester) és a kutyát (Advantix) eltűnnek végre?

Figyelt kérdés
Meg lehet így szakítani a kört hogy újra fertőzik egymást?

2018. jún. 28. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Eltűnnek. Viszont a kutyát védeni kell a bolhafertőzés ellen folyamatosan.
2018. jún. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En kb 1 het alatt tuntettem el anno a bolhakat. Kutyanak bravecto ragotablettat vettem, a lakasban talalhato osszes szovetet kimostam eloszor forrovizbe beaztatva, aztan pedig ecetes-szappanos vizzel mindent meg egyszer atmostam. Nagy munka volt, de eltuntek. En ezt tudom ajanlani
2018. jún. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen így eltűnnek. A bolhák alapvetően a szövetekbe szeretnek belemászni pl. szőnyeg,ágy,kanapé, lábtörlő..stb.

Ha nem túl sok az ilyen cuccotok nem is kell feltétlen irtót hívni. Mi vettünk direkt szövetekre való bolhairtót. Amit lehetett magas hőfokon kimostunk, aztán mindent befujtunk ezzel. Cicákat is lekezeltük. 2 hét után már bolhamentesek voltunk. De ha nem túl drága az irtás, kényelmesebb azt igénybe venni.

2018. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már hosszabb ideje bolhás a lakás, nem csak a bolhákat kell eltüntetni, hanem a lerakott petéket is. Ha olyan szerrel dolgozik a cég, ami a petéket is kiirtja, gyorsabb a hatás.
2018. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az Advantix úgy tűnik működik, nem látok elő bolhát a kutyában, viszont a céges irtás nem vált be. Ma is találtam a lakás különböző pontjain. Nincs több ötletem...
2018. jún. 30. 19:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert valószínűleg csak a kifejlett bolhát irtotta a cég.

Veszel Neostomosant. 1 ampulla -1 liter víz. Belocsolod a fal mellett. Felmosod a parkettát, befújod a szövet bútorokat.

Bár a petéket általában repedésekbe, a földre rakják a bolhák. Tehát inkább azt kell kezelni.

Végül is a kutyára rákerülő bolhák előbb-utóbb elpusztulnak és nem lesz utánpótlás egy idő múlva.

2018. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Állatpatikában lehet kapni neocidol nevű cuccot. Kis ampulla , víztel el kell keverni. A kutyát is lehet füröszteni benne, meg az egész lakást is. Felmosóvízbe belerakni, illetve vmi spriccelőfejes flakonba és az összes szövetet átpermetezni vele.
2018. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket!
2018. júl. 2. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!