Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom, ha gond van...

Honnan tudhatom, ha gond van a kutyám ízületeivel?

Figyelt kérdés
10 éves kutyáról van szó. Aktív életet élt, de kb. fél éve alig van kedve mozogni. Sokkal lassabb, lustább lett. Félek, hogy ízületi probléma okozza. Azóta többször is voltunk állatorvosnál, de nem talált semmi különöset. Fájdalmai látszólag nincsenek, de talán kellemetlen lehet neki a mozgás. Hogy tudnám megállapítani?

2018. jún. 28. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Huh... én mikor láttam, hogy lelassult és kicsit bicegett egyből gf600at vettem neki. Az használt.
2018. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már megállapítottad, hogy valószínű, ahogy idősödik, sajnos nehezebben mozog. Az állatdoki nem ajánlott valamilyen ízület, porcvedő szert?

Én még a zöldkagylóport ismerem, barfshopból is rendelhető. Csípő fájós kutyinak használt kúraszerűen (nem gyógyszer helyett).

2018. jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Nagytestű kutyáknak 8, kis/közepes méretű kutyáknál 10 éves kor fölött ajánlott valamilyen ízületvédőt adni, akár csak kúraszerűen is. Nem véletlenül vannak senior tápok, ezekben általában van pl zöldkagyló kivonat, glükozamin, kondriotin, stb.

Ha aktív is a kutyád, adj neki senior tápot, vagy valamilyen ízületvédőt. Az állatorvosnak mondjuk ezeket kéne mondania...

A kérdés nem az, hogy jelenleg van-e fájdalma a kutyádnak, hanem hogy mikor lesz? Mert az ízületvédő nem fájdalomcsillapító, ha már sántítana a kutyád, az ízületvédők nem hatnának. Minél hamarabbkezd el kapni valamit, annál később lesz csak problémája.

Én C-11 complex integrált porcvédő tablettát adok a nagytestű 11 éves kutyámnak, akivel napi 2-3 órát mozgunk intenzíven. Pár hónapja kezdtem el adni neki, azóta sokkal gyorsabb, a lépcsőn sem "akadozik" a mozgása.

2018. jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdeme lenne porc/izületvédőt adbi neki. Ami nálunk nagyon bevált:

[link]

2018. jún. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!