Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Extrém fogkőre van valakinek...

Extrém fogkőre van valakinek tippje?

Figyelt kérdés

Fél évente le kellene szedetni neki, vagy talán még gyakrabban is, de se én se a doki nem szeretné ennyiszer altatni. Most PlaqueOff-ot kap, egy kicsit segít, de a leszedés után 3 hónappal ismét jól látható mennyiségű fogköve van. A fogmosás valamiért nem vált be, lehet hogy nem volt elég hatékony a technikám, meg sajnos nem is tudtam elérni hogy hagyja percekig.

Van valami egyéb ötletetek? Nektek mi használt?


Erről van valakinek tapasztalata, vagy egyáltalán mit gondoltok róla?

[link]


Fiatal kutyus, és barfozunk.



2018. júl. 1. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezekről nyilatkozni nem tudok, ötletem lenne.


Csontokat, rágócsontokat, különböző szárítotz állati testrészeket, agamcs darabokat adni neki, hogy rágjon.

Olyan kell, ami nagyon sokáig kell rágnia, hogy ne legyen belőle semmi, illetve nagyon kemény kell.

2018. júl. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Furcsa mert barfos kutyáknak a csont ragása miatt szép szokott lenni a foguk. Valamilyen ragcsát szerezzetek be, ami jó kemény és azon tudja tisztítani pl. szarvasagancs, vagy ami nekünk nagyon bevállt zoopluson kapható borjúpata. 1 db-al 4-5 napig elvan.
2018. júl. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Mit eszik csontosnak?

Egyébként mi a fresshnapfban (vagy hogy kell irni:D) szoktunk venni kiszárított lapockát vagy comcsontot és azt imádják rágcsálni. A nagytestű mondjuk hamar végez vele de a kicsi több napig rágja (el szoktuk venni egy idő után)

2018. júl. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Mi is fogkő problémával küzdünk. Az Orozyme gél bevált nálunk. A már meglévő fogkövet nem szedi le, de megelőzésnek szuper fogkőleszedés után. Fehérebbek lettek a fogai.
2018. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Genetika. Emberek között is van olyan, aki hiaba mossa rendesen a fogait, mégis rendszeres vendég a fogászaton.


Segíthetsz szárított bőr rágnivalókkal a helyzeten, rágócsontokkal, de a kutyafogkrémtől elkezdve az algás tisztítókig mindent kipróbálhatsz- gyenge genetikájú kutya esetén tökéletes eredmény nem lesz

2018. júl. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is fogköves. Ultrahangos fogkőeltávolításra szoktam vinni, igaz,hogy ez inkább akkor jó,ha még nem olyan durva a helyzet,vagy pedig az állatorvos kiszedte az íny alól. Macerás dolog,de nincs altatás. Ha fél évente-évente elviszem,szépen kordában lehet tartani vele. Semmi kenegetés,rágás,mosás nem vált be,csak ez.
2018. júl. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!