Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek honnan válasszak...

Szerintetek honnan válasszak kutyát? Menhelyről vagy tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!

2018. júl. 2. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs cėlod egy konkrėt fajtával (kiállítás, munka, komolyabb sport) csak hobby, akkor menhely.
2018. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na ez most nálunk is aktuális, szóval tudom milyen nehéz kérdés.


Ha van egy álomfajtád, aminek a jelleme is nagyon tetszik, akkor szerintem tenyésztő, de rendes hely, igazi törzskönyvvel, nem csak papíros szaporítótól.


Viszont, ha magad sem tudod milyen fajtát szeretnél, vagy mit keresel, akkor menhely, ahol biztos beleszeretsz egy aranyos szempárba.


Ha meg csak szóbajött néhány fajta, hogy esetleg lehetne olyan kutya, akkor nézegess fajtamentéseket.

2018. júl. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a célod.

Ha csak egy házikedvencet szeretnél, és nem fontos a törzskönyv és egy adott fajta tulajdonságai, akkor menhelyről.

Ha egy bizonyos fajtára vágysz és/vagy konkrét céljaid vannak a kutyával (kiállítások, munka, vadászat, sport), akkor tenyésztőtől.

2018. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel egy Amerikai staffordshire terriert szeretnék és versenyekre is szeretném vinni tenyésztőtől fogok venni. (amúgy eddig mindig menhelyről vettem és nem jártam rosszul. Úgyhogy ha valaki ezen gondolkozik, hogy menhelyről vegyen, nagyon aranyosak és hálásak, hogy kivitted onnan.)
2018. júl. 2. 10:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép gesztus menhelyről elhozni, kutyaéleteket mentetek meg vele! De látom, már döntöttél. De azért köszönet jár, mert az előző kutyusokat menhelyről hoztad el! És leírtad, hogy azt sem bántad meg!

Reméljük sokan követik azt a példát.

2018. júl. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon örülök, hogy példamutatónak gondoltad amit csináltam. Lehet inkább megint hozok menhelyről mert szerintem úgysem lenne arra időm, hogy vigyem és hozzam a kutyust. Majd ha nagyobb leszek akkor, addig meg várok és további kutyusokat fogok kihozni a "börtönből".
2018. júl. 2. 11:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak menhelyrol ha nem igazan szamit, de nekem ugy tunik, tisztaban vagy a dolgokkal. :)

Egyebkent tenyleg nagyon peldaerteku a hozzaallasod, egyetertek!! :)

Nekem a labrador es a border az abszolut kedvenc talan, de barmilyen kis vakarcsot imadnek..

Sajnos mi lakasban elunk, igy nagyon korulmenyes lenne, es mellette nem a legjobb a kutyusnak se ha nem kerteshazban lakik, sajna nincsen annyi idonk se. Aztan van egy tekink is, aki meg aztan legalabb annyira van szeretve, mint egy kutyus. Nagy allatbaratok vagyunk, de attol meg nagy szivfajdalmunk, h nem lehet :(

Egyedul csak ugy tudjuk oket segiteni, hogy adomanyozunk. Es setaltatjuk oket, foglalkozunk veluk, ha kimegyunk hozzajuk. De ez igy is oriasi orom azert, szamomra sokkal tobbet jelentenek az allatok, mint az emberek!

Merrefele elsz? Lennenek tippjeim honnan fogadj orokbe, mindenfele kutyus van, idosek is, kistestuek is.

2018. aug. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7es voltam, elnezest, az idos es kistestut egy masik kerdezo tette fel, csak osszekevertem..

De attol meg tudok javasolni tovabbra is :D

2018. aug. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!