Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya chip és oltás?

Kutya chip és oltás?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, aki kiskorában anno megkapta a kötelező oltásokat, de az elmúlt pár évben nem vittük el sétálni, csak a kertünkben volt, ezért sem chipje nincsen, sem pedig az évente kötelező oltás(oka)t nem kapta meg.


Ha most elvinném állatorvoshoz hogy kapjon chipet és oltást, kapnék büntetést, mert eddig nem tettem meg?



2018. júl. 3. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Évek óta nem volt sétálni?!
2018. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Mivel nincs chip a kutyába mondhatod hogy most fogadtadbe. Büntetést valószinüleg nem kapsz bár én támogatnám mer kötelező az oltás nem pedig erősen ajánlott. Meg könyörgöm évi 4000ft kb nem egy huuu de nagy összeg, még egy olyan gazdinak is kikéne tudnia fizetni akinek csak udvardísz kutyája van.
2018. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Add el. Minek neked egyáltalán kutya? Le se szarod...
2018. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem bírt nyugodtan menni, majdnem megfojtotta magát a pórázzal.
2018. júl. 3. 12:19
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vidd el nyugodtan az állatorvoshoz, nem lesz semmi baj. Jobb későn, mint soha!

Egyébként ha jól tudom, 4 hónapos kortól kötelező a chip.

2018. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem azért nem volt sétálni, mert annyira leszarjuk, többször is elvittük kiskorában de mint mondtam majdnem megfojtotta magát a pórázzal, egyszerűen nem lehetett nyugodtan menni vele.
2018. júl. 3. 12:22
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
esetleg meg kéne tanítani rá...
2018. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hidd el, próbáltuk.
2018. júl. 3. 12:24
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos nem hatóság. Nem büntet.


Vidd el nyugodtan, és chippeltesd be, meg adasd be neki a kötelező oltást.

2018. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rosszul próbáltátok és egyszerűbb volt tojni rá annyira hogy még oltatni se oltassátok. Ha valaki, hát ti megérdemelnétek egy szép bírságot.
2018. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!