Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis vagy közepes testü kutya...

Kis vagy közepes testü kutya kinti-benti tartasra?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Relative kis sorhazi lakásban lakunk (50 nm) kis kerttel (80 nm), kis terasszal..


Regota szeretnenk kutyat, de az eletmodunk olyan, hogy muszaj ujrafutni parszor a kerdest.


Agglomeracioban elunk, Pestre jarunk dolgozni. En heti ket napot itthonrol dolgozom.

Ketten elunk.


Tehat a kutya heti 3 nap nagyjabol 10 orat lenne egyedul, a maradek 4ben teljes nap korulottunk lehetne.


A 10 ora hosszusaga miatt alapbol a kertben tartozkodna, h intezhesse a dolgait.

Viszont amikor otthon vagyunk, bent tartozkodna velunk, jonne velunk akarhova. Ejszaka is kint aludna a helyen, mt ugy olvastam a megfelelo szorzetnoveszteshez, ha kint akarjuk tartani, legyen tobbet kint.


Mindennap, munkas napokon is.. kapna egy reggeli setat, es egy esti hosszabb, lemozgatos, legalább oras mozgast, tanulast..


A problemam, h a lakas es az udvar meretei miatt kizarolag kisebb testu kutyaval tudunk szamolni.

Amik allitolag kevesbbe birjak a hideget.


A haza fedett teraszon lenne elhelyezve, termeszetesen hoszigetelve, nem sajnalnank ilyesmire kolteni.



Mentett kutya is szoba johet, de egy fajta ajanlasnak jobban orulnek kiindulopontnak.


Tehat alapvetoen nyugodtabb termeszetu kisebb testu kutyara vagyunk, ami birja hosszabb kint létet.


Sajnos eddig a karakteresebb, vagy nehezen hozzaferheto kutyak fogtak meg, mint francia bulldog, whippet, corgi, hatareset bull terrier. De ezek a kinti tartas miatt kvazi kiesnek. Ezert kernek segitseget.


Macskak nem erdekelnek :)


Koszonom elore is, barmilyen keresztkerdesre nyitott vagyok.



2018. júl. 3. 19:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen előadod az igényeidet, megmutatják, mely kutyusok felelnek ennek meg ;)

Ezzel megmented a blökit, akit elhozol meg azt, amelyiknek lesz így helye a menhelyen és nem a sintértwlepen vagy az utcán végzi

2018. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

vannak kifejezetten hidegtűrő fajták pl. Spicc vagy svéd juhászkutya, esetleg drótszőrű foxi, puli, vagy közép schnauzer.

Biztos, jönnek majd, hogy kistestű kutyát kintre soha stb... De remélem, megtaláljátok az igazit. 😋

2018. júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondolkozzatok kicsit nagyobb méretben, ha csak a lakás és a kert mérete az akadály szerintem simán lehetne "nagyobb közepes" fajtákat nézni. Nekem vizslám volt lakásban (34nm), majd kertesben, a lakásban egyáltalán nem volt gond, szépen megtanult alkalmazkodni, közlekedni, hogy ne verjen le semmit, a kertben pedig nélkülünk nem sokat rohangált, de ez amúgy a legtöbb kutyára igaz, hogy a kertben egyedül nem fárasztják le magukat.

Persze nem óriás fajtákra gondolok, de mondjuk szerintem egy labrador ideális lehet, ők a duplarétegű szőrük miatt jobban bírják a hideget és rendkívül jól alkalmazkodnak, engedelmesek, könnyen nevelhetőek.

Ami hosszú szőrű fajta és könnyebben tanítható, de nagyobb testű (60-70cm marmagasság): golden retriver, angol vagy ír szetter

Ami kisebb méretű és hosszú szőrű: border collie, pumi, puli, viszont ők komoly terelő kutyák, napi 3-4 óra intenzív foglalkozásra, fizikai és szellemi fárasztásra szükségük van, de ha erre lenne időtök (mondjuk ha kevésbé energikus, pörgős kutyust választotok akkor a heti 3 napon elég lehet neki kevesebb is) akkor szintén jó választás lehetne, vagy esetleg még a drótszőrű foxi vagy a spániel, de ők meg kicsit makacsabb fajták.


De a menhelyen tényleg többet tudnak segíteni, ők ismernek ezerféle kutyát, a szempontjaitok alapján sokkal hozzáértőbben tudnak nektek javasolni egy kutyust, mint itt, bízom benne hogy sikerül majd megtalálnotok a tökéletes kutyust :)

2018. júl. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%

"Tehat a kutya heti 3 nap nagyjabol 10 orat lenne egyedul, a maradek 4ben teljes nap korulottunk lehetne."

Innentől kutya kizárva.

2018. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a közép schnauzer ugrott be először, de ők hajlamosak makacskodni, kell egy kis határozottság és sok nevelés, de akkor tündér kutyák. Plusz kozmetika igényesek, 3 havonta trimmelni kell őket, kivétel télen, ősszel, amikor rossz az idő.


Vagy menhely, ott tudnak ajánlani az igényeiteknek megfelelő kutyát, biztos.

2018. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszönöm, a svéd juhászkutya nagyon vonzó, eddig nem ismertem, kár, h ugy tunik, meg a corginal is nehezebb hazankban beszerezni. :)

A vizsla vicces, hogy epp fajtamentoknel jartunk nemreg, es volt egy vizsla, aki bar idos volt, nagyon beleszerettunk. Dehat szegeny megfordulni nem tudna a nappaliban :D


Schnauzer meg talan szimpatikus lehet, gondolkodom rajta. Foxi, terrier tipusok kicsit tavol allnak tolunk.


Menhely lesz valoszinu a megoldas, mi is segitenenk szivesen. A fajtaknak utanaolvasni viszont egyszerubb, ha fel akarok kicsit keszulni elore is.



Kedves 20:00:

igen, tudom, hogy a 10 ora sok ido, emiatt is valtottunk kinti tartasura, hogy nagyobb helye legyen, tobb ingerrel, es ne kelljen tartogatnia a dolgait egesz nap. Egyebkent en magam is tarsas leny vagyok, megis kenytelen vagyok heti 2 biztos, de neha 3 napot is, halal egyedul itthon lennem es dolgoznom. Es engem senki sem visz setaltatni, megsem panaszkodom. Raadasul a kutya ezeken a napokon is lefekvesig, ami kb. ejfel, velunk lenne a lakasban es reggel is kb. 1 orat setalna. Sztem van olyan csalad, ahol bar otthon vannak, nem foglalkoznak vele ennyit.

2018. júl. 3. 20:44
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján a nektek legalkalmasabb kutya a puli. A többi hasonló kutya ami eszembe jut nagyon gazda és társaságcentrikus, vagy minden csak nem nyugodt.
2018. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Puli,nem is kicsi nem is nagy. Nyáron le lehet rövidre nyírni a szőrét. Télre megnöveszteni. Simán bírja a teleket egy jó kutyaházban.


Pumi is megfelelne,de sajnos ők eléggé pörgősek. Puli sem a nyugodt fajták közé sorolható.


De sajnos tökéletes fajta nem lesz.


Ugyanis minél nagyobb egy kutya annál nyugodtabb és minél kisebb annál pörgősebb.


Kutyás szakmában melózok. De nem igazán jut eszembe olyan fajta ami ennek megfelelne azon kivül amit írtam.


Lehet érdemesebb lenne egy menhelyen tömött bundás kutyát választani.Menhelyen annyival jobb ismerik az ott lévő kutyákat és elmondjátok az igényeket,akkor fognak tudni ajánlani kutyákat.Keverék kutya inkább megfelelne ezeknek az igényeknek,mint egy adott fajta.


Kolléganőm 45-50 nm2.es házikóban lakik. Volt neki 40 kg-os kutyája is bent. Télen a staffi meg a boxer bent vannak.


Igazából a legtöbb kutya lakásban csak alszik,pihen,persze eléggé fáradt :D

2018. júl. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

"igen, tudom, hogy a 10 ora sok ido, emiatt is valtottunk kinti tartasura, hogy nagyobb helye legyen, tobb ingerrel, es ne kelljen tartogatnia a dolgait egesz nap."


Nem a mozgástér vagy a pisi-kaki miatt nem szabad ennyi időre elhagyni.


"Egyebkent en magam is tarsas leny vagyok, megis kenytelen vagyok heti 2 biztos, de neha 3 napot is, halal egyedul itthon lennem es dolgoznom. Es engem senki sem visz setaltatni, megsem panaszkodom."


Öhm, bocsi, hogyha furán hangzik, de ugye tudod, hogy te... ember vagy? (Tudom, kínos, máshogy nem tudtam megfogalmazni.) Két külön fajnak különböző igényei vannak, nyilván. Az embernek elég, ha szellemileg kifárad, (munka) amíg a kutyát fizikailag, és szellemileg is le kell fárasztani, ami napi 4-5 óra foglalkozás.


"Raadasul a kutya ezeken a napokon is lefekvesig, ami kb. ejfel, velunk lenne a lakasban es reggel is kb. 1 orat setalna."


Ez így nem is hangzik rosszul, de egy kutyát soha nem szabad 10 órára egyedül hagyni, nem hogy minden második nap.


"Sztem van olyan csalad, ahol bar otthon vannak, nem foglalkoznak vele ennyit."


Igen, már csak azt nem értem, hogy ilyenek miért tartanak kutyát.



Azok a fajták pedig, amiket kinéztél, egytől-egyik mozgás-, foglalkozás-, és figyelemigényesek, a legtöbbet nem lehet egyedül hagyni és nagyon kicsukni sem. Plusz, nekik napi 2 óra séta nem elég. Ha minden ellenére mégis kutyát vállalsz, akkor semmiképp se kistestűt. Minimum közepes-, de inkább nagytestű legyen, hosszú szőrrel, és lehetőleg olyan fajtát, aki nem zuhan mély depresszióba, ha 5 percre egyedül hagyják.


Valamint egy dologra felhívnám a figyelmed. Azt írtad, hogy kinti-benti lenne, aztán pedig azt, hogy napi 10 órát kint lenne egyedül. Szóval, a kinti-benti azt jelenti, hogy akkor járkál ki-be, amikor akar. A ti verziótokat én inkább kinti tartásnak nevezném, ezért lenne jobb kizárni a kistestű, és/vagy rövidszőrű fajtákat. A házban töltött néhány óra miatt pedig ne aggódj! Nekem anno Vizslám volt panelban, hozzászokott.


Jó kutyázást!

2018. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
És igen, amit előttem írtak. Hogy a Puli ideális lenne, mert "hidegtűrő". De kicsi és pörgős. Neki sem elég az a napi kb. 2 óra. És ez a "minél kisebb, annál pörgősebb" dolog is teljesen igaz, ami egy újabb ért a nagytestűek mellett.
2018. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!