Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus ajánló? Milyen kutyát...

Kutyus ajánló? Milyen kutyát ajánlotok egy kis kertes házba?

Figyelt kérdés

Kiskutyát szeretnék venni, nincs nagy kertem és ez miatt csak kiskutyát szeretnék, és rövidszőrűt. Persze olyat ami aranyos.

(Ház örző, és macska kergető)



2018. júl. 4. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Na álljon meg a menet.

Kistestűt, rövidszőrűt akarsz, na őket NEM LEHET KINT TARTANI, MERT NEM BÍRJÁK A HIDEGET!

Aranyos legyen, de kicsi és őrizze a házat. Ugye vágod, hogy egy kistestű kutyától SENKI nem ijed meg, házőrzésre alkalmatlanok.


Amúgy mennyit foglalkoznál vele? Mennyit sétálnátok? Járnátok kutyasuliba?


Egy kutya NORMÁLIS eltartása ráadásul DRÁGA.


Szerintem egyébként neked nem való kutya, semmilyen, maximum valami plüss.


Vagy ez valami provokatív kamu kérdés? Nekem nagyon úgy tűnik.

2018. júl. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Ez így nem megy.


Kint nem tartunk se rövid szőrű, se kistestű kutyát, mert kínzás neki elviselni a +40 és a -20 fokot. Ha te is már-már megfagysz kint télen, vastag kabátban, pulcsiban, szerinted a rövid szőrű kutya mit él át?


Az aranyos relatív, nem lehet kikötés egy fajta választásánál (ergo hülyeség)

A macskák kergetéséről normális ember leszoktatja a kutyáját. Szocializálja, neveli hogy más emberek/kutyák/egyéb állatok között normálisan viselkedjen. Házőrző kistestű kutyából sose lesz.


Mielőtt még akárhogy is döntesz, felhívom a figyelmedet a szaporítókra. Ne dőlj be nekik! Nem létezik fajtatiszta kutya 10-70 ezerért. A törzskönyv pedig nagyon fontos. Ragaszkodj hozzá. [link]


Mik a konkrét elképzeléseid a kutyával kapcsolatban?

Naponta mit foglalkoznál vele és mennyit? (mennyi séta, játék, nevelés... stb.)


Számodra, mivel kezdő vagy, nagyon ajánlom a kutyaovit és kutyasulit, így biztosan könnyebb dolgod lesz.

2018. júl. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Az hogy egy kistestű és rövid szőrű kutya nem bírja kint az hülyeség. Nyáron mindössze szükséges árnyékos helyet és friss hűvös vizet biztosítani neki, télen pedig hőszigetelt kutyaház szélvédett helyen meleg pokrócokkal és langyos vízzel. Ez csak mostani h*lye szokás, hogy kistestű kutya nem való kertbe. Természetesen ne akarj csivavát mert az tényleg megfagy, de egy alkalmazkodni tudó fajtát nyugodtan magadhoz vehetsz ha biztosítani tudod az orvosi ellátást valamint az eledelét és le tudod vezetni az energiáját.

Hidegtűrő kistestű kutyus például a svéd juhászkutya.


Ne felejtsük el emberek, hogy attól, hogy kistestű még ellehet a kertben is ha megvan minden, amire szüksége van. Ismerősünknek például Jack Russel Terrierje van és tökéletesen alkalmazkodott az időjáráshoz. Minden télen és nyáron szükséges dolga megvan és már 14 éves makk egészséges kutyus(a kertben él házőrzőként).

2018. júl. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Megkérdezhetem miért nem lehet egy kistestű kutyát beengedi a házba? Porcelánból van minden, vagy fehér designer bútoraid vannak esetleg? Mit lehet ennyire félteni egy apró kutyától?
2018. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Végülis annyira nem kis kutya mellett döntöttem. Labradorom lett. Mivel családban lesz a kutyu, nem én döntöm el, hogy kint vagy bent lesz. A labrador után olvastunk és nagyon megtetszett a kutyu. :) úgyhogy már meg is van a drága ❤️
2018. júl. 5. 04:47
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Megfontolt döntés lehetett ha egy nap alatt már be is szereztétek..
2018. júl. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Hajjaj, szegény kutya, full hülyékhez került :( .
2018. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen? Úgy gondolod? Majd kiderül. Lehet hogy ezeknél a full hülyéknél fogja leélni boldogan az életét. Sosem tudhatod, viszont tipp, ha valakit nem ismersz ne ítéld mert abból csúnya bajok lehetnek. Nem gyiken. A midnennapi életre gondolok 😁
2018. júl. 5. 23:45
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Labrador az pont nem házőrző.

És tökrövid szőrű.

Drága lesz a hideg miatt tönkrement ìzületek kezelése. Nem most, nem 6 évesen. Majd a kutya öregkorában!

2018. júl. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"nincs nagy kertem és ez miatt csak kiskutyát szeretnék"

Na a labradoroknak hatalmas energiaigényük van. Nekünk is az van 6 hónapos. Van kertünk, ahova kimehet,nagy kennel van neki, de sokszor be sincs zárva. És így is egy esti 1-1,5 órás kifutás a pályára és ott játszani..stb meg se kottyan neki!!! Intenzíven agyilag és fizikailag is le kell fárasztani különben nem lesz kiegyensúlyozott.

2018. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!