Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki elsőre...

Van itt olyan aki elsőre olyan kutyafajtával kezdte amit nem ajánlanak egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Melyik fajta volt?

Mik a tapasztalatok?

Megbánta, most már visszacsinálná, vagy örül, hogy így döntött?


2018. júl. 5. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hovawart. Makacs volt, nem figyelt rám, vontatott a pórázon. Kutyaiskolában segítettek, illetve Jan Fennell könyvét olvastam, ez a kettő együtt segített. Suliban ajánlották a könyvet is. :) Imádtam őt, de ha újra kezdődne az életem, akkor egy sokkal motiválhatóbb kutyával indítanám a kutyás "pályafutásom". Sajnos már nincs velem, a vége felé sok trükköt tudott már, amit klikkerrel tanítottam neki. De sosem jutott arra a szintre, mint ahol a mostani két kutyámmal tartok.
2018. júl. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés kutyás tapasztalatom volt, de pici korom óta a Border Collie volt a szerelem kutyám. Sok sok évig nem engedhettünk meg magunknak hogy legyen bármilyen állatunk, a lakás sem volt megfelelő állapotban.


Mondjuk úgy, hogy az életvitelem és egy Border nem fért volna meg egymás mellett, de tisztában voltam vele, hogy ha ilyen kutyust szeretnék akkor gyökerestül meg fog változni az életem. Vagy ha nem vagyok erre hajlandó akkor másik fajta után kell néznem (kevésbé aktív, inkább szobakutyát akartak ajánlani).


Minden ismerősöm megpróbált lebeszélni erről a fajtáról, már nagyon el voltam keseredve, amikor ugyanis felvettem a kapcsolatot a tenyésztővel, hogy ő mit gondol... leírtam neki az elképzeléseimet, hogy mit tudunk neki biztosítani, mik a terveim vele és a pozitív hozzáállása és a tanácsok amiket adott rengeteget segített, párommal összeköltöztünk ezalatt és egy év után el is hoztuk a tenyésztőtől az első kutyusunkat.


Kutyaovi, kutyasuli, következetes nevelés mellett nőtt fel, a mi életritmusunk is teljesen megváltozott de pozitív irányba! Jön velem dolgozni, együtt futunk minden reggel, trükközünk és frizbizünk és havonta visszük terelni. Fél éve pedig menhelyről hoztuk el a következő Bordert. Mindkettő családtag, közepes lakásban élünk velük, nem rombolnak, nem ugatnak, kiegyensúlyozott szép és boldog kutyák!


És tényleg nem mindenkinek való, nagyon sok BC van jelenleg fajtamentőknél is mert, milyen szép és okos, de foglalkozás hiányában úgy pusztítanak, mint a tornádó, rengeteg horror sztorit hallottam. Szerintem ha eléggé utánajár a gazda és képes tényleg mindent becsületesen betartani ami a kutya boldogságához fontos, nem lesz probléma.


Az első kutyusunk most lett 6éves, semmit nem változtatnék meg :) ! Voltak nehézségek de nem lettem volna képes lemondani róla soha. Mi közben egyszer huzamosabb ideig laktunk külföldön is, a kutya is egyértelmű volt hogy jön velünk.


Röviden: Ha valaki képes a fajta igényeit és tulajdonságait szemelőtt tartani és ezekhez igazodni, pl huskyt kiskora óta következetesen nevelni, szerintem a kutyasuli, tenyésztő segíségével képes kiegyensúlyozott boldog kutyát nevelni (ismerek is ilyet akinek az első kutyája husky volt, azóta három van neki) de ha ez nem megvalósítható vagy az ember nem hajlandó áldozatot hozni vagy az életvitelen változtatni de szeretne kutyust, érdemes inkább az életvitelhez választani a fajtát, vagy menhelyről egy már megismert személyiségű blökit befogadni.

2018. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Egy Shiba inu, elso kutyanak (nem is ilyen fajtat akartam es amostanra ram maradt tulajdonkepp), ami ellen hiaba "tiltakoztam", vegul meggyoztek, hogy a mienk mas lesz...nem lett.


Nagyon nehez rola nyilatkozni, mert nyilvan sok dolgot megszepitett az ido, de nagyon kemeny volt az elso 2 ev. A szokasos dolgok mellett (makacs, ontorvenyu stb) szamomra a legnagyobb kihivas az volt, mikent ne csinaljak magambol folyamatosan hulyet. Fiatalabb koraban teljesen motivalhatatlan volt ez kulonosen megnehezitett a dolgom (ertsd, ha latott egy izgalmas fuszalat nem volt elo es holt isten, amivel magamhoz csalhattam vagy barmire ravehettem volna). A legfontosabb tapasztalat nekem, hogy a legtobb negativ behatas (palack dobalas, utes, felforditas stb.) nagyon kontraproduktiv tud lenni (ezek kozul nekem a felforditas volt) es csak rontok a kutyaval valo kapcsolatomon.


Megbanas nem jo szo, mert mostanra a kapcsolatom egy nagyon bensoseges viszonnya alakult, amirol pl. a masik kutyammal csak almodhatok. Vissza nem csinalnam, de talan nem hagynam magam meggyozni errol a dontesrol es ragaszkodnek egy konnyebben kezelheto fajtahoz (vagy menhely). Sosem lesz egy "labrador" jellegu kutya annak minden elonyevel es hatranyaval, de igy evek multan nem cserelnem semmire/senkire.

2018. júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
bevállaltam egy whippetet mert ismerős allergiás lett a kiskutyára és mig kicsi volt nagyon nyugisnak tűnt, megtartottuk. Kis lakásban élek de elég aktív vagyok gondoltam majd jön velem futni...hát nem jött. Nem érdekli teljesen motiváltatlan az egész kutya egész nap fekszik a kanapén szerencsére nem rombol, nem eszik sokat de teljes mértékben okíthatatlan. Nem hallgat a nevére, volt kutyasuli meg minden de nem merem elengedni futni pedig erre van igazán szüksége, mert félek h nem jön vissza, többször rohantam már utána az erdőben bringával mindennel... Szeretem de nagyon bosszantó, egyáltalán nem erre számítottam a kutyáktól ugy unblock.... inkább valami labi kellett volna. Őt nem bántam emg mert gyönyörű és már a szívemhez nőtt (lassan egy éve vagyunk együtt) de tudom, hogy boldogabb lennék egy retriverrel...
2018. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pit volt..


Igazából talált kutya volt, és kis görcs. Senki nem gondolta volna hogy mi lesz belőle :)


Voltak nehéz pillanatok (mikor séta közben megtámadott minket más kutya), de alapvetően egy nagyon hálás és jófej kutya volt még úgy is, hogy kan.

Gyakorlatilag együtt nőttünk fel, én vettem rá anyut, hogy tartsuk meg mert tuti nem kell senkinek, mert napokig kóborolt. :)


Nagyon szerettük, nem döntenék máshogy. (Második kutyám egy amerikai bulldog volt, ezen felindulásból).

2018. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rottweiler. Elötte is ismertem a fajtát közelről mer nagyszüleimnek volt, itthon is volt kutyank (keverék). De egyikkel sem volt olyan szinten foglalkozva mint ami most ,,divat,, hogy séta, minőségi táp stb bár nagyszüleim ano kiallításokra vitték a kutyákat de az 20-30 évvel ezelött volt. Úgy mond tölük egy alapot megtanultam a többit netről, könyvekből szedtem össze. Séták során mivel ,,divatossan,, tartom találkoztam több tapasztaltabb kutyassal akik szintén jó tanácsokkal lattak el, mivel kutya suli nincs itt a faluban azért egymásnak szoktunk segíteni a kutyakkal. Pl póráz húzása, játék féltés, behívás stb mindenkinek vannak apróbb gondjai illetve kölyök is van a csapatban. Nekünk gondunk volt azzal ha kutyát látot izgatot lett és oda akart rohani köszöni, játszani, abban is sokat segítettek a kutyajukkal és sokkal szebben közeledik barátkozni.
2018. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Border keveréket hoztunk el menhelyről.

A tapasztalat az,hogy roppantul megszivattuk magunkat. Napi 3 órát lent vagyunk, futtatózunk,póráz nélküli futkározás,labdázás(na nem csak a mienkkel,hanem minden egyébbel, ami kb gömb alakú) el kellett kezdenem futni,hogy legyen neki extra mozgás, heti 3szor kutyasuli,hetvégén túrázás. Tulajdonképpen mióta megvan próbáljuk utolérni magunkat,mert elviszi a szabadidőnk nagy reszét.

Nem bántuk meg,nem csinálnánk vissza, ,imádjuk az utolsó kis bajusszőrét is, de teljes életmódváltásban vagyunk miatta, ami nem könnyű.

2018. júl. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Gyerek voltam, orosz feketét vagy óriás schnauzert akartam és bordert kaptam. Egy gyönyörű show vonalas kan, csak dominancia problémáink voltak és bármilyen meglepő, nekem "túl kevés" volt a kutya, elkezdtünk agilityzni és a középmezőnybe volt gyorsaság ügyileg a kutya.

Nagyon gyerek voltam még, naponta több órát foglalkoztam vele, labdáztunk, futottunk, bicikliztünk, de hiába hajtottam a kutyát, egyszerűen nem láttam, h (annyira, amennyire én akartam volna) fejlődne az állóképessége. Ő mindig elfáradt a nap végére, én meg többet akartam volna. Aztán kaptam egy terriert és helyreállt a világ rendje :)



Mint írtam, nem igazán én döntöttem a fajtában, de ha megváltoztathatnám a döntést egy munka vonalas borderre vagy malira voksolnék.

2018. júl. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!