Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi mazsola elfogyasztása...

Csicsky kérdése:

Mennyi mazsola elfogyasztása okozhat mérgezést a kutyánál?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves nagyjából 3 kg-os testsúlyú máltai selyemkutyám. Sétáltatás közben valaki megkínálta valami ennivalóval, mert megtetszett neki a kutyuska. Csak utána tudtam meg, hogy eközben 3 szem mazsolát is elfogyasztott. A szőlő és főleg a mazsola köztudottan ártalmas a kutyának. Most akkor egy 3 kg-os kutya esetében mennyi az a mennyiség, ami már komoly bajt okozhat, vagyis állatorvoshoz kell fordulni vele? Ez a három szem okozhat valamit?

2018. júl. 5. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, három szem nem károsítja a veséit. Sokkal többet és gyakrabban kellene ennie szőlőféléket ahhoz, hogy komoly baja legyen. Nem lesz semmi gondja! :)
2018. júl. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
A szőlő nem ártalmas a kutyának. Tudom, mert amikor érik, a kutyánk két pofára zabálja. Úgy, mint a diót, szotyit, dinnyét, jégkrémet (nem én adom neki, mert én sajnálom egy kutyának adni), stb.
2018. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De, a nagy adag szőlő károsítja a kutya veséit.

Attól, hogy te ezzel eteted, és ugye a hozzáállásodból ítélve halvány lila gőzöd nincs a kutyád veseértékeiről - mert ugye sajnálod a pénzt a vérlaborra - attól még káros a szőlő az ebekre.

2018. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj 3 szem mazsola még nem lehet végzetes a kutyára nézve. Nagy mennyiségben viszont már gondot okozhat.


Kedves #2-es hozzászóló.

Ajánlok figyelmedbe egy állatorvosi kivizsgálást mert NEM adunk a kutyának se mazsolát, se szőlőt, se diót és főleg nem adunk neki jégkrémet. Ez hosszútávon mind halálos a kutya számára. Nekik olyanok ezek az ételek mint neked a drog. Dinnyét lehet adni nekik, DE csak kimagozva és a kemény zöld héjról eltávolítva. Ha ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal kérj segítséget egy állatorvostól, vagy nézz utána interneten, hogy mit szabad és mit nem mielőtt még kutyát vállalsz.

2018. júl. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!