Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler gazdik! Milyen az...

Rottweiler gazdik! Milyen az élet egy rotival? Nehéz esetek nevelés terén?

Figyelt kérdés

2018. júl. 5. 20:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia :) volt már pár roti a családban és most van egy sajátom is. Az élet vele egyszerűen nagyszerű és nyálas :D nagyon könnyen és gyorsan tanul, iszonyat ragaszkodó és kedves családtagokkal szemben is. Nyilván aki a kerítést akarja mászni azzal pont az ellentéte. Energikus kutyák tudnak lenni de vannak lusta napok is. A ladba nálunk nagy sláger. Egyáltalán nem érzem alapjában nehéznek a nevelését, tartását. Nem azt mondom hogy nincsenek nehezebb napok főleg úgy hogy egy kamaszkorból kilépő ivaros kanom van. De a nehéz napot sem vérfürdővel kell elképzelni hanem hogy engedetlenebb, feszegetni próbálja a határokat. Szerintem nem nehezebb mint bármelyik másik fajta kutyával ha a gazdanak van érzéke tapasztalata vagy jó helyről kér tanácsot. Kölcsönös tanuláson és tiszteleten alapszik az egész. Én megtanítom parancsra ülni ő engem megtanít melyik farokcsováláa mit jelent. Én hagyom piheni ha elvonul ő nem rágja szét a cipőm. Határozottan, következetesen, szeretettel és türelemmel kell tanítani meg a hangsúlyokra oda figyelni. Ha meg van a gazda és a kutya közt az összhang szinte gyerekjáték, kezdőknek meg van sulira lehetőség illetve tapasztalt kutyás segítsége ha van az ismeretségi körben.
2018. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!