Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélküli séta?

Póráz nélküli séta?

Figyelt kérdés
A kutyámal közel az erdőhöz lakunk és sűrűn megyünk oda sétálni! Bár most nyáron nem mert nagyon sok a kulacs, ilyenkor utcán szoktunk! Szeretném ha póráz nélkül is tudnám vinni, volt már nagyon sokszor póráz nélkül az erdőbe de csak 2-3 kutyával! Az lenne a kérdés hogy, hogyan tudnám megtanítani neki hogy póráz nélkül egyedül tudjam sétáltatni az erdőbe?

2018. júl. 5. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Lábmelleti séta,követés elsajátitása pórázon ha pórázon stabilan megy apránként leveheted a pórázt(eleinte 1-2 perc majd növelni a távot)

De elöször ne az erdőbe próbáld meg a póráz nélkülit mert ha valami elveszi a figyelmét elszalad


És még a behivást stabilan kell tudnia,bármikor behivhatóvá váljon.

2018. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is fontos a kutya fajtája. Ha vérbeli vadász ebről van szó, akkor esélytelen a dolog, mert mindig a szag után fog menni és soha a büdös életbe nem látod többet ha szagot fog.

Ha pedig nem vadászkutya, akkor ajánlom, hogy szerezz be, vagy egy autómata pórázt, vagy egy hosszú futtató pórázt és gyakorolj vele sokat. Hagyd hogy kicsit messzebb sétáljon tőled szimatoljon és a többi, aztán hívd magadhoz. Ha odamegy jutalom és növeljük a távolságot, ha nem addig hívd amíg oda nem jön és addig ne növeld a távot, amíg stabilan vissza nem jön. Ha már biztosra veszed, hogy ismeri a parancsot és követi is akár jutalomfalattal, akár anélkül, meg lehet próbálkozni a szabadon engedéssel.

Minél többször gyakorolsz annál biztosabb lehetsz benne, hogy vissza fog jönni.

2018. júl. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A terrieremről én is csak 3 éves korában mertem levenni a pórázt, egy egy hetes kutyás tábor után, ahol végig póráz nélkül közlekedtünk egy vadnyulakkal teli erdős-parkban.

Már 7 éves, még sose szaladt el vad vagy szag után, pedig lett volna rá bőven lehetősége.


Ha pár kutya társaságában ment a póráz nélküli séta, akkor egyedül is menni fog :) Ha még nem bízol benne, akkor próbálkozz ilyen 5-10 m-es pórázokkal (nem flexi) és ha azon működik, elengedheted :)

2018. júl. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát erdőben póráz nélkül nem nagyon. Vad után szalad, és egy jóindulatú vadász kilövi akkor cseszheted a póráz nélküli sétát..
2018. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tilos póráz nélkül "sétáltatni". Törvény tiltja.
2018. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igaza van az 5. válaszadónak. Tilos póráz nélkül kutyát sétáltatni.

Én hiába tartottam pórázon a kutyám, a másik gazdi szabadon sétáltatta az övét és behívni sem tudta... rá is támadt az én kutyámra..

2018. júl. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!