Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajtáknál látszik...

Mely kutyafajtáknál látszik meg igazán a standardbeni különbség?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy,hogy például a német dognál szembetűnő, hogy az amerikai tenyésztők egészen más vonalat visznek, mint az európaiak. Tudtok még ilyen fajtákat? Nagyon érdekelnének. Ha tudtok ilyet, nektek melyik vonal tetszik jobban és miért?

2018. júl. 6. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
9%

Nagyon sok fajta van itt.Retrievernek van sok változata,labrador,golden,göndörszörű retriever,flat coated retriever


a flat coated olyan ritka faj kiállitási vonal

2018. júl. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami még ilyen szerintem, az a törpe és az óriás schnauzer.

De inkább a törpe.

Amerikában sokkal több szín elfogadott már, több mindent elnéznek.


Ez egy amerikai kívánt forma:

[link]


Ez a magyar:

[link]


A fejük teljesen más.


De ha ezeket a képeket végig nézegeted:

[link]


Ezeknek a közel 4/5 része nem elfogadott Magyarországon.

2018. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Dobermann (nekem az európai jobban tetszik, azaz inkább valahol a kettő között néznék megy egyet), német juhász (európai, de a show vonal itt sem a kedvencem), szetterek (szintén európai, azaz az angol típus. Van még az ausztrál, ami az amerikaihoz hasonlóan sokkal nyúlánkabb felépítésű, hosszabb szőrű. Íreknél olvastam, hogy valahol afgán agarat is kevertek beléjük. Az angol típus nekem kiegyensúlyozottabban, finomabban néz ki, nem olyan extrém).
2018. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!