Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a border collie...

Szerintetek a border collie az okosabb vagy a standard poodle?

Figyelt kérdés
2018. júl. 6. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Miben?
2018. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Mi az a poodle?
2018. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Óriás uszkár.
2018. júl. 6. 22:07
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
A netes listák elsőnek a bordert írják. Szerintem is ők, a mai pudlik szerintem kicsit eltávolódtak a régi használatuktól, viszont egy jó munka border brutál éles eszű.
2018. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem border viszi a prímet de tény,hogy az óriás uszi is nagyon okos fajta.


De pl az én bichonomnak 30-35 trükköt tanítottam meg az évek során ( klikker nélkül) nagyon engedelmes kutya,macskáról vissza tudtam hívni első szóra. Most már nem trükközünk,mert 16,5 éves. Alig lát alig hall.


Ismerősöm borderje még a marad vagy fekszik parancsot sem igazán tudja teljesíteni. Miért? mert nem foglalkozik vele kellőképpen. Tehát lehet valakinek a "világ legokosabb kutyája" ha nem foglalkozik vele.

2018. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Ez annyira relatív dolog, plusz nem csak a valós intelligenciától függ az, hogy mennyire nyílvánítanak okosnak egy kutyát.

Ez a baj.

Okos a border, de van más kutyafajta, ami ugyanolyan okos, csak amíg a border nagyon készségesen együttműködik az emberrel (mert erre tenyésztették ki), addig más okos kutyafajták "túl" önállóak, makacsak.


Schnauzereim vannak, egy közép és egy törpe. Amikor a törpém kicipzározza a táskám, odatolja a gurulós széket az asztalhoz, kinyitja a szekrény, felbontja a kutyatáp tárolós dobozt, hogy kajához jusson, nekem senki ne hülyézze le azért, mert róluk nem terjedt el ez a baromság, hogy ők a legokosabbak. Egy csomó border nem tudná ezeket utána csinálni.

Igen, nem lehet terelni vele, nem a leggyorsabb, nem nyalja a ki a seggem is, mert van méltósága. És most lehet lepontozni, de ez van. Neki megvan a saját véleménye a dolgokról és belátása szerint cselekszik.


Önálló, a border meg lesi az ember minden szavát.


Szóval ha a valós intelligencia döntene csak, akkor nem a border vinné a prímet, nyugodtan elhihetitek.


Amúgy a közepem egy fél délután alatt megtanulta a nevét (8 hetesen), 3. ismétlés után tudta az ült, már 10 hetesen bonyolult trükköket csinált (lábamra állás, úgy menni, piti, körbe) , 3 hónapod korára már profin apportozott, 7 hónapos korában már BH vizsgát tett, szóval ennyit erről.


És engem roppant zavar, hogy a fennhéjázó borderesek minden más kutyafajtát lenéznek, mert az "nem olyan okos, mint az övék" . Most az számít elitnek aki bordert tart? Hát szomorú.


Már várom a lepontozást ;) ,mert nem istenítem a border colliekat.


Amúgy a kérdésre:

Nagyon sokáig az uszkárt okosabbanak tartották, csak most felkapott lett a border, minden téren, de pár év és ők is lecsengenek, ahogy a yorkikkal, stafikkal és dalmatákkal is történt.

2018. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

Kedves utolso! 1, Teljesen igaz, hogy a border nagyon jol egyuttmukodik, de ettol nem okos csupan jo munkakutya lesz. Az esze masban nyilvanul meg.

2, te beszelsz arrol h a borderesek kiket neznek le merthogy a mienk okosabb, de azert te itt peldalozol a sajat kutyaiddal es istenited oket.

3, Nem minden borderes nagykepu, ne altalanosits! En 2 BC gazdijakent se nezek le senkit, foleg nem azert mert az enyemek okosabbak

4, Egy dologban volt nagyon igazad megpedig, hogy nem a fajtatol hanem a nevelestol fugg a kutya esze. Te szuper dolgokat ertel el a kutyaddal, gratulalok! De kozben azert nem kene ezert fikazni a bordereket mert most pont te vagy az aki lenezi a masikakat.

5, A BC az utobbi par evben valoban nagyon felkapott lett, de kerlek vedd eszre, hogy amellett, hogy nagyon sok olyan embernek lett bordere akinek nem valo, nagyon sok olyannak is lett akinek ez a tokeletes fajta es talan nem ismerne ha nem lenne ilyen elterjedt a border. Es igaz, egy ido utan mar nem ok lesznek a “legtrendibb” kutyak akiket csak kerti disznek vesznek meg, meg hogy mutogassak, de azok akik tenyleg ertenek a kutyakhoz es megszerettek a bordereket azok maradnak ennel a fajtanal.

2018. júl. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden a neveléstől függ. Egy menhelyi keverék is lehet ügyes, okos. A bordereket kimondottan munkára specializálódva tenyésztették, ők ebben jártasak, gyorsan reagálnak, együttműködőek, kitartóak, ez teszi őket kétségkívül az egyik legjobb sportkutyává. :) Az uszkárokról sok tapasztalatom nincsen, bár azt hallottam róluk, hogy gyorsan tanulnak, értelmesek.
2018. júl. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!