Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől kevesebb egy születés...

Mitől kevesebb egy születés előtt álló, de kifejlett kiskutya, mint ami már meg született?

Figyelt kérdés
Ajánlani szokták, hogy vemhesen is lehet ivartalanítani. Csak nekem durvának hat, amikor mondják, hogy vége fele is lehet.Eléggé fejlettek, szerintem már akkor hagyni kéne őket. Nekem egyenlő azzal, ha megszületne és akkor altatnák el.
2018. júl. 7. 01:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Az ember az istent játssza ha állatokról van szó, nincs is hozzáfűzni valóm ehhez az egészhez, mert már hányok.
2018. júl. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Az ember önző. Bezzeg egy embriót már embernek kell tekinteni, és foggal-körömmel tiltakoznak egy nem kívánt terhesség megszakítása ellen az álszent hívők.
2018. júl. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Ez az emberi felelotlenseg "hozomanya". Nyilvan sosem kerulne erre sor, ha a hobbi allatartas ott tartana, hogy megertenek az emberek, nagyon sok a kobor joszag es ivartalanitani kell az e celra tartott kisallatokat.


Lehet itt kiborulni, meg szemet forgatni (mikozben eszed a borju parizsit es mas hustermeket), de talan ez meg mindig a "humanusabb" megoldas, mintha kinszenvedve kellene ehenhalnia/betegsegben elpusztulnia/aldozatava valni az urbanista eletnek. Fel kell fogni, hogy NINCS lehetoseg minden kutyanak gazdit talalni (pont a fentebb emlitett felelotlenseg miatt) akkor mar inkabb a gyors halal, szerintem.


A fenti ketto hozzallasva vegtelenul demagog, csak sajnos a realitas nem oket igazolja.

2018. júl. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Én megértem az álláspontodat, kérdező, ugyanakkor rengeteg a felelőtlen gazdi, akik miatt rengeteg fölösleges állat születik, akik gazdátlanok maradnak.
2018. júl. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Értem amit mondasz kérdező, csak sajnos felelőtlenek az emberek. Egyszer befogadtam egy ellés előtt kevesebb mint egy héttel álló szukát az utcáról mert kidobták a kedves "gazdái", az állatorvos nekem akkor azt ajánlotta hogy túl előrehaladott a vemhesség és nem ivartalanítja, így meg kellett szülessenek a kicsik. De hidd el, nagyon nehéz volt nekik megfelelő új otthont találni, és nagyon sok pénz volt a felnevelésük.

Én pártolom az inkább vemhesen ivartalanítást, de azt akkor, amikor a vemhesség még félidő előtt áll.

2018. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Én ivartalanítás párti vagyok, de azért a vemhes állatot nem fektetnék kés alá. Csak ha még az elején van. Vége felé semmiképp.
2018. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Platypus ***** válasza:
97%
Semmivel sem kevesebb, de ez a dilemma nem is erről szól. A szomorú realitás az, hogy évi tízezres nagyságrendben altatnak nálunk kutyákat és hasonló mennyiséget lőnek ki az erdőkben is. És semmivel sem lesz kevesebb kóbor kutya, mert az utánpótlás bőven pótolja. Ha ezek a kutyák nem halnának meg így, akkor az utcán szenvednének tömegével, élelem, orvosi ellátás és biztonság nélkül. Ennyi kutyát nem lehetséges gazdához juttatni. Egyetlen felelőtlen kutyatulaj egyetlen kutyája simán jelenthet 15-20-30 kóbort az évek alatt. Akármennyire is szomorú, de amíg ez nincs megoldva nincs más megoldás mint az altatás. És akkor jön a következő kérdés, hogy melyiket? Azt, amelyik már a szemedbe nézett, megetetted, megsimogattad, láttad hogy élni akar, vagy azt, amelyik még meg sem született?
2018. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%

# 3: ne demagógozz itt nekem.


Engem az b..sz föl agyilag hogy egy egész méhet kiemelni kölyköstül mindenestül.


A kutyatartást szabályoznám, mégpedig olyan formában, hogy akinek telik rá az megvehetné a boltba, mint egy kocsit, nem pedig mindenféle gyokér agytalanul esztelenül tartogatja meg kínlóztatja.

2018. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%
Érdekes az én kutyám nem szült egyszer sem és eszem ágában nem volt a természet adta dogaiba belepiszkálni. Idősödő korára nem ütött volna be betegség akkor a méhével együtt halt volna meg.*
2018. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#9: Vegtelenul buta pelda, kb. mint a nagyapam egesz eleteben lancdohanyos volt es megis elelt 90 evet...ja persze senki nem mondta, hogy nem, de minden szal cigi a KOCKAZATAT noveli. Elmesz egy tudogondozoba ahol vert kohognek fel, na nekik meseld pl. a fenti peldat biztos ertekelni fogjak. Ugyanez kutyaknal, akinek mondjuk gennyes mehgyulladas miatt elpusztul a kutyaja X ev utan, annak usd fel a remek teoriad, biztosan ertekelni fogja o is...
2018. júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!